Spánek miminka, asi to dělám špatně

Anonymní
3.8.21 15:52

Spánek miminka, asi to dělám špatně

Hezký den,

máme skoro dvou měsícniho chlapecka a od začátku narození spinká málo, přes den cca jen 4 hodiny. Nejčastěji spinká v kočárku a potom občas i doma v postýlce. V noci spí moc dobře, budí se jen na krmení po třech hodinách, někdy i po pěti. Tvoříme si už pomalu režim, kdy si hrajeme, kdy je čas koupání, procházky,…

Dneska jsem našla dotaz jedné maminky, že ji dítě moc nespí. Odpovědi bylo hodně, a skoro všechny typu, že malá miminka neumí samy usnout, že nespi jen proto, že je maminka neumí uspat a když náhodou usnou, tak je to prostě jejich vypnutí z velké únavy. Náš syn když je vzhůru nepláče, kouká, čteme si knížky, zpívame a směje se, je spokojený. Pláče jen, když ho bolí bříško.

Jsem z toho moc špatná, je to me první dítě a o tom, že ho mám po každém jídle uspávat jsem vůbec nevěděla. Je to tak, že miminka neumí usnout sama a musí se jim pomoct? Je možné, že můj syn trpí nedostatkem spánku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1227
3.8.21 15:56

Nech ho žít ;) To přeci sama musíš cítit, že je pitomost, aby mimino spalo jen když ho před tím máti uspí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
3.8.21 15:58

Ale hovňajs. Nektery miminka usnou sami, nektery jsou vic kontaktni a potrebuji uspat. Prostě se řiď podle zdravého rozumu a to co vám vyhovuje oboum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
3.8.21 16:07

Každý má svou radu, svůj zaručený recept a svůj pohled na věc. Moje dcera spala prakticky od porodnice přes den tak 3×30 minut když moc. Uspat se nedala ani za milion. Režim si našla až kolem roku. V noci za to spala krásně, od druhého měsíce se v noci nebudila a spala přes 8 hodin. Trpěla přes den na koliku. Necítila jsem se jako špatná matka, zkoušela jsem toho hodně až nakonec mi nejvíce prospělo uvědomění, že je prostě taková a na vše potřebuje svůj čas. Nesmíš na sebe klást zbytečné nároky, každé dítě je jiné, jedinečné a potřebuje hlavně lásku mámy. Podle mě je nejdůležitější zkusit dítěti naslouchat v tom, co je pro něj ok. Jasně taky jsem se hledala, ale jak jsem psala, prostě to chce nakonec smíření, že tvé dítě je prostě unikát a žádná optimální rada pro všechny neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
3.8.21 16:13

Nedelas nic špatne. Sama píšeš, ze v noci spinka Dobre a ze toho nenaspi moc přes den? Můj syn toho taky moc nenaspal. Kdyby byl unavený a měl problem usnout tak si myslím ze by dost plakal. Ale říkáš, že je spokojený tak klid. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
3.8.21 16:15

Prosímtě, za čtyři a půl roku co je dcera na světě, jsem přes den neuspávala ani jednou. Když usnula, tak spala, když neusnula, nespala. Večer někdy jo, když bylo třeba, přes den fakt ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2094
3.8.21 16:21

Tady v tom článku je tabulka s počtem hodin. Ber to ale hodně orientačně.
https://www.maminka.cz/…zdravy-vyvoj
Pokud v noci spí dítě dobře, tak si myslím, že by to mělo být v pořádku. Naopak špatný noční spánek by naznačoval, že má málo denního spánku.
Myslím, že kdyby byl přes den ospalý a potřeboval víc spát, tak to poznáš - bude nevrlý, podrážděný nebo naopak utlumený, třít si očička, zívat atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
3.8.21 16:41

Vždyť ti spí dobře tak buď ráda.. já mám doma nespavce. Prakticky od narození spí přes den max 2-3 hodiny a to po 15-30 minutách a prakticky jen po krmení. V noci nejdýl 4 hodiny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8461
3.8.21 16:43

Svata prostato :D :lol: :mrgreen: ano, jsem zla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
3.8.21 17:23

Z dotazu mi není jasné, jestli ty 4 hodiny spí v kuse nebo má denní spánek nějak rozdělený, v kolik ráno vstáváte apod. Já třeba čučela jak puk na kamarádku, když mi líčila, kterak její - stejně staré - dítko spí dopoledne, a pak ještě odpoledne po obědě. Ukázalo se ovšem, že zatímco já vstávala i s dítětem v 10 a chodilo spát po o. na 1,5 - 3 hodinky, oni doma vstávali v 6, takže dítě usnulo kolem desáté na hodinku, a pak si znovu zdřímlo po obědě.

Nejhorší je srovnávat svoji zkušenost s někým jiným, kterému funguje něco jiného, protože taky má jiné dítě a jiné podmínky, a snažit se ji pak násilně naroubovat na to, co děláte doma Vy a na vlastní dítě. Tohle je opravdu hrozně individuální, a pokud Vám Váš režim vyhovuje, nikdo z rodiny si kvůli tomu nedělá násilí, a pokud máš doma spokojené a klidné dítě, tak to zkrátka a jednoduše děláš dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 17:47

@PenelopaW moc děkuju. Nejčastěji je to tak, že syn vstane v šest, kdy ji, pak spí ještě tak do devíti. Potom spí odpoledne v kočárku na procházce cca hodinu. Jinak si dává před den krátké spací cykly, třeba 15-20 minut. Večer usíná v 9 a budí se buď co tři nebo pět hodin na jídlo. Každý den není stejný.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat