Spánek o víkendu po noční směně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 02:55
Spanek o vikendu po nocni smene

Dobry den, nevim co mam delat. Momentalne jsou 3 hodiny rano a nemuzu spat.. :nevim:
Tento tyden jsem mela nocni smenu. Koncila jsem ze ctvrtku na patek. V patek sem nemohla vecer spat, spala sem od 4 rana do 6 max, pak na sobotu jsem nespala a ted lezim a nic, a to mam vyjimecne tento tyden dalsi nocni… Takze jdu vecer na nocni a ja nespim.. Mam z toho strach.. Bojim se, ze budu muset zavolat do prace ze neprijdu… Nevim co dwlat, co vam pomaha abyste zase spaly po nocni pres vikend? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bse.pedro
Kecalka 161 příspěvků 09.06.19 03:06

Žádný zaměstnavatel nepřikazuje, že by zaměstnanec musel volný víkend prospat…
A na spaní většinou pomáhá nečumět do mobilu nebo PC. Já jsem přespanej, protože jsem posledních pár dní spal od 6,00 do 9-10hod… Až se vrátím z dovolené, budu se uspávat za pomoci TV, bez ní neusnu, a panáka ořechovky nebo bezinkového nebo rakytníkového likéru…

Cenarius
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 09.06.19 04:17

Az budete opravdu unavena, tak usnete. Jinak urcite necumet do jakekoliv obrazovky. To rozptyluje.

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 8399 příspěvků 09.06.19 04:43
@Anonymní píše:
Dobry den, nevim co mam delat. Momentalne jsou 3 hodiny rano a nemuzu spat.. :nevim:
Tento tyden jsem mela nocni smenu. Koncila jsem ze ctvrtku na patek. V patek sem nemohla vecer spat, spala sem od 4 rana do 6 max, pak na sobotu jsem nespala a ted lezim a nic, a to mam vyjimecne tento tyden dalsi nocni… Takze jdu vecer na nocni a ja nespim.. Mam z toho strach.. Bojim se, ze budu muset zavolat do prace ze neprijdu… Nevim co dwlat, co vam pomaha abyste zase spaly po nocni pres vikend? Dekuji

Zazila jsem to v dobe, kdy jsem mela 12 hodinove smeny. Bylo mi neco pres 20 a ja to nezvladala. Resila jsem to i s lekarem, jak si na to zvyknout. Neslo to. Musela jsem prestat delat nocni, silene me to rozhodilo.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 09.06.19 06:00
@Anonymní píše:
Tento tyden jsem mela nocni smenu. Koncila jsem ze ctvrtku na patek. V patek sem nemohla vecer spat, spala sem od 4 rana do 6 max, pak na sobotu jsem nespala a ted lezim a nic, a to mam vyjimecne tento tyden dalsi nocni… Takze jdu vecer na nocni a ja nespim.. Mam z toho strach.. Bojim se, ze budu muset zavolat do prace ze neprijdu… Nevim co dwlat, co vam pomaha abyste zase spaly po nocni pres vikend? Dekuji

To máš osmičky? Když jsem dělala 5 osmiček nočních, vstávala jsem po té poslední hodně brzo. A snažila se unavit fyzickou prací. Teď po svou dvanáctkách běžně třetí noc usínám až kolem jedné ráno, ráno budíček syna před šestou. To mě srovná a večer usnu třeba po jedenácté.

Do práce fakt nikdo nevolá, že nepřijde, aby se mohl vyhajat. Jestli ti dlouhodobě nebudou noční vyhovovat, musíš změnit práci. Nebyla bys první a ani poslední.

Uživatel je onlineDakota J
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 09.06.19 06:17
@Anonymní píše:

Tohle mela jedna moje kolegyne na 12 nocnich, presne co popisujes, nemohla spat pres den, zhroutila se z toho. Resila to u doktora, ten ji dal prasky na spani, stejne to nepomohlo. Radim ti hledej praci bez nocnich, jsou proste lidi, co to nemuzou delat :nevim: Pochybuju ze ti tu nekdo poradi, co ti pomuze, ta kolegyne z toho omarodila, musela odejit.Vim jeste o dvou co to taky nedaly a lekar diagnostikoval totalni vycerpani organismu.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 09.06.19 06:28
@Dakota J píše:
Tohle mela jedna moje kolegyne na 12 nocnich, presne co popisujes, nemohla spat pres den, zhroutila se z toho. Resila to u doktora, ten ji dal prasky na spani, stejne to nepomohlo. Radim ti hledej praci bez nocnich, jsou proste lidi, co to nemuzou delat :nevim: Pochybuju ze ti tu nekdo poradi, co ti pomuze, ta kolegyne z toho omarodila, musela odejit.Vim jeste o dvou co to taky nedaly a lekar diagnostikoval totalni vycerpani organismu.

U nás to tak jedna po pár letech vzdala. Teď asi budu na paškálu já, mám malé dítě. Ale zatím se nehroutím. Prostě se snažím aspon ležet, když se mi nechce spát. Klimbnu přes den, pokud to jde. A fyzická únava a slunce je dobrý pomocník.

nonina
Závislačka 4150 příspěvků 09.06.19 06:52

Jejda, tak si pamatuji, jak jsem pracovala na 12 - ale ne noční, ale kolotoč nepřetržitý provoz. Tudíž an nebyl celý týden stejný.
Po první noční jsem spávala 4 hodiny, po druhé tři hodiny a po třetí jsem nedokázala usnout vůbec. Za to na směně jsem věděla, že co neudělám tak do cca 4 hodiny ranní, to už pak neudělám. Třetí noční jsem už nedokázala ani odpovědět na otázku jak se jmenuju - to bez nadsázky.
Vydržela jsem to rok a pak jsem dala výpověď.
Doporučuji hledat práci bez nočních.

Tedy ale myslím si, že noční směny by neměly být vůbec, je to postavené na hlavu, že je na světě tolik různých přístrojů, robotů a vůbec technických pomocníků a lidé místo toho, aby měli třeba jenom 4 nebo 3 pracovní dny, tak rubají nepřetržité provozy a noční. A hlavně maminy ( rodiče) od malých dětí by fakt neměly pracovat po nocích. Je to brutální zhovadilost.

a12
Hvězda diskuse 36880 příspěvků 09.06.19 07:14
@Anonymní píše:

A, co s tim ma spolecnyho víkend? Mas maly deti, chlap neni doma? :nevim: normálně si jdi lehnout odpoledne pred noční

delora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 07:26

Já jsem se za sedm let nenaučila spát po noční, ale já měla teda úplně nepravidelný režim (třeba tři 24, čtyři 36 hodinové směny, občas nějaká 48, případně třeba pět 24 hodinovek ob den a podobně) a jsem ten člověk, kterému ta nerovnoměrnost strašně vadí a zvyknout si na ni nedovedu. Na mě fungovalo přijít domů, zmobilizovat síly a jít běhat a jít si lehnout po obědě, jinak jsem dopoledne pročuměla do stropu a stejně nespala. Když jsem byla u plně cantare, tak jsem třeba aspoň uklidila, prostě alespoň nějaká fyzická aktivita. Ale já jsem v práci směla spát, když se nic nedělo, což teda nebývalo zrovna často, ale stejně.
@nonina až vymyslíš robota, o nahradí doktora/sestru/dispečera na noční, dej vědět, dost nám to ulehčí život. A nějak jsem si nevšimla, že by rodič od dítěte byl zvláštní živočišný druh a proto nesměl dělat noční :joy:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 09.06.19 07:34
@nonina píše:
Jejda, tak si pamatuji, jak jsem pracovala na 12 - ale ne noční, ale kolotoč nepřetržitý provoz. Tudíž an nebyl celý týden stejný.
Po první noční jsem spávala 4 hodiny, po druhé tři hodiny a po třetí jsem nedokázala usnout vůbec. Za to na směně jsem věděla, že co neudělám tak do cca 4 hodiny ranní, to už pak neudělám. Třetí noční jsem už nedokázala ani odpovědět na otázku jak se jmenuju - to bez nadsázky.
Doporučuji hledat práci bez nočních.Tedy ale myslím si, že noční směny by neměly být vůbec, je to postavené na hlavu, že je na světě tolik různých přístrojů, robotů a vůbec technických pomocníků a lidé místo toho, aby měli třeba jenom 4 nebo 3 pracovní dny, tak rubají nepřetržité provozy a noční. A hlavně maminy ( rodiče) od malých dětí by fakt neměly pracovat po nocích. Je to brutální zhovadilost.

Co doktoři, policajti, hasici? Bez těch bysme se v noci tezko obesli. A dalsi profese, pekari, tiskari novin, vsechno se pres den stihnout neda…

Prigionia
Kecalka 248 příspěvků 3 inzeráty 09.06.19 14:41
@nonina píše:
Doporučuji hledat práci bez nočních.Tedy ale myslím si, že noční směny by neměly být vůbec, je to postavené na hlavu, že je na světě tolik různých přístrojů, robotů a vůbec technických pomocníků a lidé místo toho, aby měli třeba jenom 4 nebo 3 pracovní dny, tak rubají nepřetržité provozy a noční. A hlavně maminy ( rodiče) od malých dětí by fakt neměly pracovat po nocích. Je to brutální zhovadilost.

Tak třetí noční si si nevzpomnela na jméno, ale nakonec si to vydržela rok? :think: a k těm nočním, ty by si byla ráda, kdyby tvoji práci v noci zaopatril přístroj? To by ji za tebe zaopatril i pres den a byla by jsi bez práce :nevim:

nonina
Závislačka 4150 příspěvků 09.06.19 20:43

@delora @Pajka89 ano, jsou pracovní pozice, kde to bohužel nejde nijak jinak udělat. Zde bych byla pro, aby to bylo samozřejmě ohodnoceno naprosto jinou sumou.

Měla jsem spíše na mysli to, že dnes se pracuje ve fabrikách u pásu na dvanáctkách, monotonní práce, kdy člověk nemůže kolikrát ani odběhnout na WC, či si vzít sebou na pracoviště ani vodu. Než to někdo spochybní, sama jsem i v takové práci byla - voda na pití byla k dispozici mimo pracovní stoly. Při odchodu na WC se musel volat „střídač“. A teamlídři důsledně kontrolovali odchody. Prostě velmi tvrdé podmínky a za ne právě vysokou odměnu.
Nemyslím si, že vyrobit věc spotřební - elektroniku, automobil, oblečení - je nutno vyrábět po nocích a v nepřetržitých provozech.

@Prigionia asi jsem se nevyjádřila jasně - na jméno jsem si nedokázala vzpomenout každou třetí noční - při kolotoči 2× R, 2× V, 3×N - a další týden 2×V, 2×R,3×V - a další 2×N, 2×V, 3×R - a další 2×V, 2×N, 3×V - nerovnoměrné směnování, dvanáctky. Naštěstí jsem v té době byla svobodná, ale dá se říci, že mi ten rok utekl tak moc, že nechápu a marně dohledávám v paměti. Právě z toho důvodu, že tohle se nedalo, tak jsem po roce odešla. A nyní vím, že toto již nemohu nikdy podstupovat, protože mi to vzalo kus zdraví. Ono to v podstatě stejně ani nepůjde, ale to je jiná debata.

A pořád jsou práce i na ranní směny, které žádný stroj nedokáže udělat, takže já se o práci nebojím - nemluvě o tom, že moje doživotní práce je již na světě a tu za mne nikdo neudělá. Což je ale na jinou debatu, která je mimo téma. ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66670 příspěvků 09.06.19 21:38

@nonina Ne, nutné to není, klidne se mohou delat jen na ranni a muze na to zboží být pořadník. Nebo muzem postavit druhou fabriku a platit za nej vic.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30606 příspěvků 09.06.19 22:02
@nonina píše:
@delora @Pajka89 ano, jsou pracovní pozice, kde to bohužel nejde nijak jinak udělat. Zde bych byla pro, aby to bylo samozřejmě ohodnoceno naprosto jinou sumou.

Měla jsem spíše na mysli to, že dnes se pracuje ve fabrikách u pásu na dvanáctkách, monotonní práce, kdy člověk nemůže kolikrát ani odběhnout na WC, či si vzít sebou na pracoviště ani vodu. Než to někdo spochybní, sama jsem i v takové práci byla - voda na pití byla k dispozici mimo pracovní stoly. Při odchodu na WC se musel volat „střídač“. A teamlídři důsledně kontrolovali odchody. Prostě velmi tvrdé podmínky a za ne právě vysokou odměnu.
Nemyslím si, že vyrobit věc spotřební - elektroniku, automobil, oblečení - je nutno vyrábět po nocích a v nepřetržitých provozech.

@Prigionia asi jsem se nevyjádřila jasně - na jméno jsem si nedokázala vzpomenout každou třetí noční - při kolotoči 2× R, 2× V, 3×N - a další týden 2×V, 2×R,3×V - a další 2×N, 2×V, 3×R - a další 2×V, 2×N, 3×V - nerovnoměrné směnování, dvanáctky. Naštěstí jsem v té době byla svobodná, ale dá se říci, že mi ten rok utekl tak moc, že nechápu a marně dohledávám v paměti. Právě z toho důvodu, že tohle se nedalo, tak jsem po roce odešla. A nyní vím, že toto již nemohu nikdy podstupovat, protože mi to vzalo kus zdraví. Ono to v podstatě stejně ani nepůjde, ale to je jiná debata.

A pořád jsou práce i na ranní směny, které žádný stroj nedokáže udělat, takže já se o práci nebojím - nemluvě o tom, že moje doživotní práce je již na světě a tu za mne nikdo neudělá. Což je ale na jinou debatu, která je mimo téma. ;)

vezmi si, že doktoři musí po nocích operovat, rodit… s rizikem, že výsledek není nefungující elektronika, ale třeba taky pacient, co mu zůstal na sále. Mám veliký obdiv ke všem, úplně všem, co mají noční, ve fabrice u pásu, kde to asi ještě ke všemu vůbec neutíká nebo ve špitále, kde důležité vteřiny zase utíkají až moc.Je to hrozný nápor na zdraví.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama