Spánek (odpolední a noční) - jak na usínání bez prsa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
--mlada.mamina--
Nováček 4 příspěvky 08.01.19 15:12
Spánek (odpolední a noční) - jak na usínání bez prsa?

Upozornění: bude to dlouhé :D

Ahoj maminky a tatínkové,

potřebovala bych radu od zkušenějších, neboť si už nevím rady..

Mám dcerku, za pár dní jí bude 16 měsíců. Je pořád docela často kojená, v noci spí s námi v posteli a usíná u prsa. Když jí po usnutí položím a jdu za manželem do obýváku, vydrží sama spát většinou hodinu, pak buď zapláče, protože mě hledá, anebo rovnou vstane z postele a jde mi naproti :D. Já za ní přijdu, dám prso a spí dál. Kdyz u ní ležím, dokáže spát celou noc bez probuzení, jenže… Já taky chci mít chvilku jen s manželem a koukat třeba ma film, ale to nejde, když tam pořád musím…

Mám v plánu kojit jí do roka a půl, čas rychle letí a březen se blíží, nehledě na to, že se snažíme o druhé miminko :P.

S čím bych chtěla začít (a od vás poradit, prosím :hug: ), je odnaučit jí odpoledne usínat u prsa. Po obědě chodí spát kolem 1 hodiny, uspávala jsem jí tak, že jsem si ji vzala do nosítka, vytáhla kozu :mrgreen: a dítě do 3 minut spalo. Vydržela spát přes 2 hodiny. Jenže jsem si řekla dost, z nosítka už mě bolí záda, malá má přes 12 kg a taky mě nebaví jen sedět/pololežet ma gauči a číst si a čekat, až se vzbudí.

Od včerejška se snažím naučit jí spát v posteli. Zatáhla jsem žaluzie, lehla s ní do postele, chvilku jí četla. To bylo v pohodě, dokud se nezačala protírat a hledat prso, že u něho usne. Jenže já jí ho nedala, tak plakala, snažila jsem se ji utěšovat, objímat, hladity protože nejsem přiznivcem vyplakávací metody. Nic nezabíralo, malá plakala, tak jsem s ní vstala, ona mě objímala kolem krku, já s ní 5 minut chodila po ložnici, hladila po zádíčkách a uklidňovala, až jsem jí uklidnila, tak jsme si spolu lehly a ona na mě usnula. Tohle trvalo asi 20 minut. Celou dobu jsem ležela s ní, a když jsem se chtěla zvednout, tak se probudila a já mohla uspávat znova… Nakonec spala hodinu a půl a mléko nedostala.

Jenže dneska… Bylo vidět, že ví, co se bude dít, a plakala hodně a dlouho. Nikdy jsem jí nenechala samotnou, pořád jsem jí hladila a povídala, v klidu vyprávěla, proč teď nedostane prso na usínaní, no a po dlouhém boji a breku tedy usnula. Mě jí bylo líto, chtělo se mi taky brečet :,(, ale prostě musíme. Chci ji naučit usínat bez prsa nebo nošení na rukách/v nosítku nebo houpání zatím odpoledne, noční odstavování bude za 2 měsíce a už teď z toho mám hrůzu.. Jenže jak? Nechci ji nechat plakat…

Ráda bych to měla tak, že si s ní lehnu, budu dělat že spím, ona usne taky a já vstanu, budu třeba uklízet nebo vařit nebo se válet a odpočívat :D a malá bude SAMA spinkat třeba hoďku a půl a já u ní nebudu muset být, ležet nebo každou chvilku za ní chodit a uspávat znovu…

Prosím, poraďte mi, jak to udělat? Než bude druhé děťátko, tak bych chtěla, aby spala sama (a odstavená - teď jsme ve fázi že přestáváme kojit přes den, včera se to povedlo a až na ten spánek byla úplně zlatá a na prsa si ani nevzpomněla, úplný odstav plánuji právě na březen), jenže ta naše žížala je velký závislák na mámě 8).Už začínám být z toho kojení a nošení v nosítku vyřízená.. Prosím, uklidněte mě někdo, že se to naučí..

Moc děkuji za vaše rady :hug:

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3455 příspěvků 08.01.19 15:30

Podle mého, bez pláče se to nenaučí. Odstavovala jsem stejným způsobem, jak odpolední tak večerní usínání. Chce to, na co je zvyklá. Měla jsem úplně stejné důvody, snažili jsme se o druhé dítě. Teď jsem v, 11.tt a malý si na prso ani nevzpomene, začal spát krásně celou noc. Je mu 14 měsíců. A otěhotnět se nám zadařilo, až když jsem úplně přestala kojit, do té doby sice MS byla, ale dle doktora bez ovulace :kytka:

Sany80s
Kelišová 6843 příspěvků 08.01.19 15:35

Tohle je prostě o tom, že pokud zvolíš tento typ metod, tak se jejich odnaučení, pokud to nehodláš nechat na přírodě, neobejde bez mnohem větších scén, než by tomu bylo, kdyby člověk zvolil jiné metody od počátku, kdy jsou děti tvárnější.
Takže buď vysvětluj a odolávej pláči, nebo to nech být do samoodstavu, což může trvat i delší dobu, než jsi plánovala.

Kokino22
Povídálka 23 příspěvků 08.01.19 16:19

@Sany80s A za jakou metodu treba vymenit to uspavani u prsa nebo noseni? Kdyz miminko polozim jen tak, aby usnulo, tak muzu cekat klidne do rana. Bud kouka a nebo zacne plakat. 3 mesicni miminko

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 08.01.19 20:41

@--mlada.mamina– Mela jsem to stejné se synem.Neumel usnout bez meho prsa.Když mu bylo 15 mesicu a v noci se budil co hodinu a já totálne nevyspaná, rozhodla jsem se to utnout ze dne na den. Proste jsem ho nenechala u prsa usnout.NAkojila jsem ho a dala jsem ho do postýlky s tim, že prso nedostane.No plakal dost, už už jsem to chtela vzdát, ale pritel me tehdy nenechal a držel me, že proste si to malej musi vybrecet.Plakal asi 1,5 hodky…pak usnul.Pamatuji si, že potom se probudil asi za tri hodiny, to jsem mu dala prso, aby se trochu napil a opet jsem ho dala nespícího do postýlky.Opet pláč…ale asi jen pul hodky a usnul a spal až do rána…Druhý den to samé a treti den už usnul bez pláče…Od te dob začal spávat celou noc.
Takže za mě- vydrž!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >