Spánek pět měsíců starého miminka

302
11.2.16 09:58

spánek pět měsíců starého miminka

Ahoj, něco jsem tu hledala, ale rada bych se presto poradila. Malý spi po dvou hodinách max.,pres den, ale vyjde to tak na čtyři spanky denně. tzn. ráno v šest v stane, do osmi usne, spí do pul deváté a pak po desáté usne, spí pul hod. az hod. Během dne naspi tak tři hod.max,spis min. v noci SPi hrozne, budí me tak desetkrát za noc a chce prso, někdy se fakt napije, někdy cucne. Pět měsíců už chodim jako matoha. Nedá v noci ani dvě hod v kuse. Myslíte, ze pres den spí moc často? Ze pak v noci je vyspaly? Jak to mate vy? Co vaše pětiměsíční mimi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4266
11.2.16 10:05

@Mer11 Každé mimčo je jiné. Nechávám malého spát, kdykoliv je unavený, jídlo i spánek má zcela ve své režii, já jsem jen od toho, abych tyhle potřeby zaregistrovala a včas plnila :mrgreen: V pěti měsících mi spal podobně. 2-3× za den cca hodinu, v noci cca 4-5× prso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
11.2.16 10:07

@Mer11 Nemyslím si, že spí přes den moc. Dcera taky spala v tomhle věku 4×, někdy i 5 x denně.
Noční buzení nebude mít s tím režimem přes den co dělat. V noci teda spala v tomhle věku relativně dobře, to se budila tak 2×, tóčo přišlo až v sedmi měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
11.2.16 10:19

@Mer11 je to normální, některá miminka to tak mají - stejně jako to moje (jediné, co můžeš je ptát se - proč zrovna já? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Nic nepomůže, jen čas. Nám se to začíná po půl roce trochu upravovat - základem je to, že začal spát na břiše a vydrží tak spát déle (nejspíš mu to pomáhá od břichabolu v noci od kojení - nekrkne si po kojení a rovnou usne, pak se budí kolikou - poloha na břiše mu ale pomáhá a spí lépe). Dneska (6,5m) se budí cca „jen“ 3-4× za noc (dříve to bylo o 10×).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
11.2.16 10:23

Zkoušela jsi tedy přes den malého budit, aby tolik nespal? Jak na to reagoval - delším spánkem přes noc nebo byl naopak rozmrzelý a nemohl ti večer usnout? Mně takhle fungovala po max 2 hodinách dcera a bylo to příšerné, takže jsem jí jeden den nenechávala tolik spát - budila jí různými způsoby. V noci pak najela na spánek a kojení po 3 hodinách, který drží doteď. Jinak když v noci vyžaduje prso, aby se ucumlal ke spánku, kdy mu ho bereš a dáváš do postýlky? Jestli se ti budí hlady, tak zkus vydržet aspoň 15 minut jeho řvaní, jen ho nos a chovej a pak mu teprve dej napít. Napije se víc a déle ti bude spát. Jestli má problém usnout hluboce, aby déle spal, aby se dostal do té správné spánkové fáze, dopřej mu tzv. luxus dlouhého kojení. U nás to probíhá tak, že nejprve pije, pak cumlá prso, poté ho přejíždí jakoby líže/kmitá jazýčkem (prý je to nějaká fáze mozku, kdy se nejlépe vyvýjí), pak už jen prso drží v pusince a posléze sama prso pustí. Ještě si ji chvilku nechám v náruči, pak teprve přenesu do postýlky. Po tomhle mi spí 3 až 6 hodin v kuse. A opravdu se ti v noci vzbudí? Naše malá dělá v noci spoustu zvuků, má pootevřené oči a přesto jsem četla, že je to spánek, že se nemá dítě brát - u nás to funguje. Beru a utěšuji ji, až když má otevřené oči či křičí se zavřenýma. Jenže to funguje u nás, sama musíš zjistit a vyzkoušet, co zafunguje u vás. Kdyžtak si sežeň knížku Klidný spánek a usínání, jsou tam právě takové rady. Držím palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
11.2.16 10:29
@Svistice píše:
@Mer11 Nemyslím si, že spí přes den moc. Dcera taky spala v tomhle věku 4×, někdy i 5 x denně.
Noční buzení nebude mít s tím režimem přes den co dělat. V noci teda spala v tomhle věku relativně dobře, to se budila tak 2×, tóčo přišlo až v sedmi měsících.

Ahoj, můžu se vtírnout s dotazem, jak je to u vás teď? Několikrát jsme se ve spacích diskusích potkaly, tak si pamatuju, že se ti budila i sedmkrát za noc… Náš malej spí v noci pořád špatně a teď začíná blbnout i přes den :zed:

• Citovat
  • Upravit
2039
11.2.16 10:30

@Mer11 Já bych o spaní dětí taky mohla psát knížky, je pravda, že dcera spala do 4 měsíců ukázkově, pak ze dne na den zlom a konec! Od té doby se v noci budila každou chvíli, musela jsem jí nosit, dávat prso, nebylo výjimkou, že třeba dvě hodiny v kuse čumákovala. No a bohužel jí to vydrželo dodnes. Jsou i noci, kdy se sice párkrát vzbudí, ale dám dudlík a spí dál a jsou noci, kdy prostě 2 hodiny kouká. Hodně pomohlo odstavení v 10 měsících, což je u vás ještě brzy…

Podle mě tedy hodně přes den nespí, to u nás bylo podobné. Jak usíná večer? Někdy se říká, že když jsou děti zvyklé na uspávání, chtějí pak v noci ty samé podmínky. Já kvůli tomu malou naučila samotnou usínat, ale nám to nepomohlo… Moc držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
11.2.16 10:48
@kerrankin píše:
Ahoj, můžu se vtírnout s dotazem, jak je to u vás teď? Několikrát jsme se ve spacích diskusích potkaly, tak si pamatuju, že se ti budila i sedmkrát za noc… Náš malej spí v noci pořád špatně a teď začíná blbnout i přes den :zed:

Vylezly ji první 4 zuby a už měsíc máme docela pohodu (když nemá rýmu). To znamená tak 2-3 buzení za noc, občas se vzbudí jen jednou. Taky si asi stačila zpracovat své psychomotorické pokroky, zlepšují se jí přechody mezi spánkovými fázemi a polevil jemný náznak noční separačky.
Už vyhlížím další zubní etapu. :mrgreen: Vzhledem k tomu, že se asi tak do měsíce odhodlám k nějakému pozvolnému odstavu, tak jsem zvědavá, jaké budou noci bez prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
11.2.16 10:49

Díky za odpovědi. Myslím, ze ma problém usnout, proto se tak budí. pres den usne bez prsa, ale v noci ne. Nevím jak ho to zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11934
11.2.16 11:30

@Mer11 : myslim, ze pres den moc nespi, stejne mi spi i sedmimesicni, i kdyz se budi v noci tak 2-3×…ale tu a tam ma noc jako tvoje, budi se furt…reseni moc nemam, ja to udelala tak, ze po prvnim kojeni je u me v posteli, takze nastrcim prso a spim dal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama