Spánek ročního dítěte - dotaz pro kontaktní rodiče

Anonymní
5.3.20 21:13

Spanek ročního dítěte - dotaz pro kontaktní rodice

Dobrý den, mám dotaz ohledně spaní ročního dítěte. Od narození malý nikdy nespal celou noc, vždycky se budil tak 3-4× za noc, byla období kdy i 6×. Bojovali jsme i s kočárkem, do půl roku jsme ho vlastně nepoužili. Nosila jsem. Teď v kočárku usne tak na 40 minut, postel je postel, kde přes den zvladne cca dvojnasobek. Kojim stále a maly je se mnou v posteli, takže vzdy uspím u prsa. Už od půl roku si říkám, ze spaní horší nebude a začne se to lepšit. Ale naopak se to jen zhoršuje. Pravdou je, že teď v roce jsme na tom nejhůř. Malý usíná zhruba mezi 21 a 22 hodinou a vstává mezi 6 a 7. V noci dokáže spát hezky první 3 hodiny cca do půlnoci, pak je peklo, vrtí se, stěhuje se, do rána má tak 4× prso. Teď se i stává často, že třeba od 3 do půl 5 je úplně vzhůru a brbla si, leze po mně. A stejne pak vstane nejpozději v tech 7. Není výjimkou, že spí v noci jen 8 hodin a přes den spí různě, nekdy 45 minut někdy déle, max však 1,5-2 hodky, někdy 1× v kuse (casteji), někdy si to rozdělí a spí 2× denně. Narazila jsem na diskuzi, kde paní roční dítě spalo po sečtení 16 hodin za den a v noci 12-13 hodin bez probuzeni ????. Vím, že malý spí málo, podle okolí, ale je spokojene, usmevave, uzvatlane dítě, nepřijde mi, že má problém, prospívá dobře. Ten mám spíše já. V noci spím opravdu málo, jsem typ, kterému dlouho trvá než vypne hlavu a usne. Spanek mám slabý od jakziva. Už po tom roce se cítím opravdu unaveně. Je to kojením? Kojim ještě poměrně dost, prikrmy nám jdou pomalu. Partner na mě tlačí, že to není normální a mám maleho ucit spat v postylce samotneho a dávat umele mléko, na radu sousedky, která má také miminko, které samozřejmě spí celou noc. Nevim moc, co delat. Maličkého mám ráda v noci u sebe a nechci přestat kojit, ale pravdou je, že ta únava už je znát po tom roce. Maleho davam na hlidani 1× tydne na 2 hodinky tchyni, a ten čas vyuzivam na uklid. Jinak ho mam porad u sebe. Nekdy citim vztek, ze vsichni kolem se v noci normalne vyspi i s mensim miminkem, ale to pricitam unave. Za kazdou radu, zkušenost budu vděčná ???? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

896
5.3.20 21:18

Dělej si to po svém, jako doteď a nenech si do toho od nikoho mluvit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7166
5.3.20 21:22

Měla jsem to stejné, dokud jsem v noci kojila bylo to místo lepší čím dál horší. Starší už mě pak měla v noci vyloženě místo dudlíku, v podstatě spala ale já ne a po x opakovaných buzeních už jsem ani nemohla zabrat. V 1,5 roce jsem se sekla a přestala v noci kojit, už jsem vážně nemohla a naráz to šlo. Ne, že bych to předtím nezkoušela, ale… Byla jsem rozhodla, že jestli to nepůjde, tak přestanu kojit úplně a ty 3 dny holt sousedí přežijí. Asi dcera vycítila, že to myslím vážně a buď takhle nebo nic, protože v podstatě ze dne na den to šlo, co předtím nehorázný řev, jen párkrát v klidu zkusila :nevim: Já jsem trvala na tom, že jestli má žízeň, přinesu vodu, žádné prso. Do 3 dnů spala celou noc, kojit jsem přestala těsně před 2. rokem. S mladší to samý…dokud se kojila v noci, bylo to horší a horší se spaním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12484
5.3.20 21:22

Radu nemám, ale Žiješ v nějaký blbý bublině. Je tu každou chvíli diskuze a je nás takových mraky :mavam: um ani oddělené spaní vás faakt nespasí. My jsme momentálně na jednom buzení za noc a stěhování z postýlky k nám a pak se točí jak kolovratek ale až do osmi do rána. Muži chytrakovi nabídni, že přestaneš kojit a dáte ho vedle, ale (a opravdu se to doporučuje) musí k němu týden chodit on ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
5.3.20 21:25

Já jsem asi ve 14 m přestala kojit v noci a denní kojení jsem si ještě na čas zachovala. Udělali jsme to tak, že několik noci spal s dítětem manžel. Taky mi to bylo trochu líto, protože kojení se prostě utlumilo, ale popravdě, vydechla jsem si.

Jinak právě kolem toho roku byl u nás noční spánek nejhorší. Dcera byla navyklá spát u mě, takže v noci stala v postýlce a řvala na celé kolo, ze chce k nám do postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
5.3.20 21:27
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz ohledně spaní ročního dítěte. Od narození malý nikdy nespal celou noc, vždycky se budil tak 3-4× za noc, byla období kdy i 6×. Bojovali jsme i s kočárkem, do půl roku jsme ho vlastně nepoužili. Nosila jsem. Teď v kočárku usne tak na 40 minut, postel je postel, kde přes den zvladne cca dvojnasobek. Kojim stále a maly je se mnou v posteli, takže vzdy uspím u prsa. Už od půl roku si říkám, ze spaní horší nebude a začne se to lepšit. Ale naopak se to jen zhoršuje. Pravdou je, že teď v roce jsme na tom nejhůř. Malý usíná zhruba mezi 21 a 22 hodinou a vstává mezi 6 a 7. V noci dokáže spát hezky první 3 hodiny cca do půlnoci, pak je peklo, vrtí se, stěhuje se, do rána má tak 4× prso. Teď se i stává často, že třeba od 3 do půl 5 je úplně vzhůru a brbla si, leze po mně. A stejne pak vstane nejpozději v tech 7. Není výjimkou, že spí v noci jen 8 hodin a přes den spí různě, nekdy 45 minut někdy déle, max však 1,5-2 hodky, někdy 1× v kuse (casteji), někdy si to rozdělí a spí 2× denně. Narazila jsem na diskuzi, kde paní roční dítě spalo po sečtení 16 hodin za den a v noci 12-13 hodin bez probuzeni ????. Vím, že malý spí málo, podle okolí, ale je spokojene, usmevave, uzvatlane dítě, nepřijde mi, že má problém, prospívá dobře. Ten mám spíše já. V noci spím opravdu málo, jsem typ, kterému dlouho trvá než vypne hlavu a usne. Spanek mám slabý od jakziva. Už po tom roce se cítím opravdu unaveně. Je to kojením? Kojim ještě poměrně dost, prikrmy nám jdou pomalu. Partner na mě tlačí, že to není normální a mám maleho ucit spat v postylce samotneho a dávat umele mléko, na radu sousedky, která má také miminko, které samozřejmě spí celou noc. Nevim moc, co delat. Maličkého mám ráda v noci u sebe a nechci přestat kojit, ale pravdou je, že ta únava už je znát po tom roce. Maleho davam na hlidani 1× tydne na 2 hodinky tchyni, a ten čas vyuzivam na uklid. Jinak ho mam porad u sebe. Nekdy citim vztek, ze vsichni kolem se v noci normalne vyspi i s mensim miminkem, ale to pricitam unave. Za kazdou radu, zkušenost budu vděčná ???? Děkuji.

Přesně tak, udelej si to jsk uznas za vhodné a nerid se radami druhych…nevim jestli te uklidim, ale se spanim to mam stejne jako ty…malá mi spí sama v pokojicku, taky kojim…je ji 18 měsíců…někdy spí celou noc, nebo se 1 x vzbudí nakojim a spí dal…ale vstává v 5 hodin ráno…ja jsem za nic 3 x az 4 x vzhůru, chodim ji kontrolovat…kdyz jsme spaly spolu v posteli, tak jsme se hrozně budily, ja se bála pohnout a jí chyběl prostor…vzdy, kdyz prijde pár peknych nocí, začnou lezt zuby, má rýmu apod…takze tech pěkných nocí je tak 5 %…takze uz jsem taky KO a zavidim vsem kolem co jim deti spí treba aspon do 7 hodin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 21:28

Mám v okolí, v rodine hodně deti, kojene/nekojene, každopádně všichni na mě valí bulvy, když přijde řeč na spaní. Nejlepší pak je, když se švagrová vzteka, že malému rostou zuby a minulou noc musela 2× kojit a dnes není schopna únavou fungovat :D

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.20 21:29

Prestala bych ho v noci kojit.. Jestli mas zizen, tady je flaska s cajem a cau. Na roce uz je dost velkej na takovy moresy. Akorat se to asi neobejde bez revu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
5.3.20 21:32
@Anonymní píše:

Já tě nepotěším. Moje dávno odstavená skoro 4letá dcera spí výjimečně celou noc. Vesměs je do půlnoci u nás. Když si o víkendu pospíme do 7, tak si libujeme. Některé kusy jsou holt nespavé. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7582
5.3.20 21:33

No, syn má 2a1/4, nekojím od jeho jedenácti měsíců a budí se několikrát za noc ještě teď. Ani hlady, jen se musí ujistit, že je maminka nadosah. A běda, jak ne. K tomu mám osmiměsíční dceru, která je od narození na UM a ta spí celou noc, občas se probudí, tak si ji vezmu taky k sobě a spí až do rána. Nemyslím, že je to tím UM, ale prostě umí spát lépe než brácha. Usíná téměř na povel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
5.3.20 21:43

Taky bych se řídila sama sebou. Je to narocne, ale nebude to trvat vecne :hug: Holt každé dítě je jiné. Mám v okolí dva případy kolem roku věku, kdy deti spí těch 16 hodin za den. Je to zvláštní, že někdo dá denně 16 hodin a druhému stačí ani ne 10. Kdo ví, čím to je :think: ale píšeš, že ty sama máš slabé spaní, tak třeba to zdědil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 22:01

Moje noc s dvouleťákem vypadá úplně stejně. :zed: Já to naštěstí dospím přes den, ale mám už odrovnaná záda z toho, že si nemohu lehnout pohodlně. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 22:35

Děkuji za reakce. Malý holt bude asi jedináček, mít dalšího podobneho nespavce, tak me odvezou :D

• Nahlásit
  • Citovat
122
5.3.20 22:58
@Anonymní píše:

Napadá mě jedna věc. Možná je to blbost, ale vyzkoušej to. Třeba se mu vedle tebe v posteli prostě blbě spí! Naše malá to má taky. Jakmile jí necham spát u sebe, tak se pořád převaluje a vzbouzí...…...Takže když jí vždycky večer u prsa uspim, tak jí pak přendam to postýlky a tam spí rozhodně vždycky déle a líp, než když je u nás v posteli. Fakt to zkus, třeba to zabere. Jinak určitě nejsi sama, kdo se s takhle starym miminkem nevyspí, neboj. :D A jak píšeš, kolik hodin ti asi tak denně naspí - mě to zas tak málo nepřijde. Podle mě je to ok. Jako těm štastnějším třeba mimina spí 12 hodin přes noc a k tomu 2 hodiny denně, ale to bych řekla není až tak obvyklý. Obvyklý je podle mě spíš tvůj případ :-) A podle mě má naspáno ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
6.3.20 09:48
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce. Malý holt bude asi jedináček, mít dalšího podobneho nespavce, tak me odvezou :D

A je to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama