Reklama

Spánek v zavinovačce, kdy přestat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 17.02.17 15:50
Spánek v zavinovačce, kdy přestat?

Zdravím,
Prosím vás mam téměř tříměsíční miminko a od narození je zvyklá v noci spinkat v zavinovačce a má i stažené ručičky plenkou. Už mi že zavinovačky začíná vyrůstat tak uvažuju jak ji mám nechávat spát dále. Jak spí vaše miminka? Respektive v čem? Když bych se rozhodla pro větší zavinovačku nebudu ji nějak omezovat ve vývoji? Ptz když je zavinuta tak spí na zádech jen otáčí hlavičku že strany na stranu nebo rovne. Kdy se má miminko samo otočit a spinkat třeba ne boku? Prosím napište mi jak to máte ať si udělám představu, děkuji.
PS. Takto zavinuta spinká krásné od cca osmi až do pěti ráno pak narkmime a spí ještě cca do osmi. Když ji nezavinu tak rozhazuje ručičky a to jí probere viz spánek přes den kterému teda nikdy moc nedá…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 17.02.17 15:57

U mladší jsem zavinovačku rušila až v 7 měsících, a to proto, že byly velká vedra. Klidně bych zatím nechala. Pokud má dost příležitosti k volnému pohybu přes den, tak to nevadí.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 17.02.17 16:00

Malá má 4 měsíce a zavinujeme stále. Do některých zavinovaček se už nevleze, z některých ji čouhají jen nohy.Ruce zavinuji větší plenou nebo osuškou. A zavinuji na každé spaní, spí tak lépe a nebudí ji rozhazující se ruce. A budeme zavinovat dokud jí to bude vyhovovat, až se z toho bude vykrucovat, tak přestanem. Nejpozději v létě jak bude vedro.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 17.02.17 16:01

@Deneriss Zavinování zruš, až to přestane dátěti vyhovovat. Ony si většinou řeknou samy.
Moje děti se po třetím měsíci už samy cíleně otáčely na břicho, takže nejpozději v té době už i na tom boku trochu spaly. Mladší občas spala na břiše někdy od toh 4. měsíce.
Ale tabulkově se dětina břicho otáčí mezi 4.-6. měsícem.

Pokud přestaneš používat zavinovačku, tak dítě může spát ve spacím pytli, nebo pod nějakou dětskou dekou/peřinou.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 17.02.17 16:03

V zavinovačce syn spal až do asi 5,5 měsíců, kdy z ní vyrostl. Pak spal ve spacím pytli do doby než začal vstávat.

Beruska248
Kecalka 147 příspěvků 17.02.17 16:04

Já přestala zavinovat, až když se mi tam dcera nevešla :) Už nevím, v kolika měsících to bylo, ale nijak jsem to nehrotila :)

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 17.02.17 16:50

Mladšího jsem napevno do pleny zavinovala do 6 měsíců a zavinutého jsem ho přikrývala dekou nebo peřinkou. Potom už zavinutý spát nechtěl.

jarmarkty
Kecalka 153 příspěvků 17.02.17 18:08

Prestala jsem zavinovavat asi kolem 4 mesice, mala je dost ziva a uz zavinovacku prerostla a chtela se hybat a mit prostor, ted spi v postylce prikryta jen perinkou nebo dekou, zvykla si na to rychle a hlavne sama chtela do postylky, jinak polohovat na bok uz muzes ted, hlavne kvuli hlavicky, at ji nema slehnutou.

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 17.02.17 20:31

@jarmarkty malá právě taky začíná ty ručičky vytahovat. Kolikrát se ráno probudím a najdu ji s vytazenyma rukama. A už ji má taky malou. Tak asi zkusím jednu noc bez.. To jsem zvedava. A na bok ji mám nějak podložit aby se neprekulila že?

Ceblma
Stálice 69 příspěvků 17.02.17 20:41

Já upřímně zavinovala jen v nemocnici :think: malej je hrozně akční a je nervní, když nemá volné ruce :nevim:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 17.02.17 21:48

Zavinovala jsem obě děti… kluka do 5 měsíců a holku možná ještě dýl. Dobře se mi v tom kojili, protože když mi v zavinovačce usnuli u prsa, tak jsem je přendáváním vůbec nebudila, jak byli zapevnění a měli teplíčko.

ze zavinovačky šli do spacího pytle a oba v něm spali do 2,5let :D

To uvidíš sama, až ta zavinovačka nebude potřeba.
Jestli v ní teď dobře spinká, tak jí to nechej. Nevidím důvod to řešit.

Však ona jí postupně začne být malá, tak jí třeba budou trčet nohy (přikryješ spodek dečkou). No a pak to postupně už nepůjde ani zadělat nahoře, tak budou spát NA zavinovačce většinu noci :-) neboj, to poznáš

Píšeš, že si už občas vyndá sama ruce — vidíš, to je takový předstupeň… ona to cítí ještě kolem tělíčka, ale ručky už nepotřebuje mít zavinuté… za nějakou dobu už to nebude potřebovat ani kolem tělíčka. Normálně bych jí to tak nechala, můžeš zkustit třeba zavinout malinko volněji… nebrala bych jí to ještě. (jaké by ti bylo, kdyby ti někdo sebral na noc peřinu jenom proto, že sis vytáhla ruce? :mrgreen: )

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 17.02.17 21:56

@budi hele a jakou jsi měla zavinovačku? Ptz já mám od babičky takovou tu old school s krajkou snad ještě po mě :mrgreen: a tam ji nemůžou trcet nohy ven právě. Už ji má malou a já uvažuju čím nahradit..

budi
Závislačka 4104 příspěvků 17.02.17 22:27

@Deneriss
takovou tu obyčejnou, co je prostě čtvercová jakoby deka (ale s plátnem na povrchu). Díte se položí s hlavičkou v jednom rohu, spodní roh se dá přes nožky a boční dva rohy přes tělíčko. na těch bočních rozích je suchý zip.
Takže jak byli větší, tak dvakrát kopli nožkama a měli je venku :mrgreen:

ta moje zavinovačka měla ještě ze zadní/spodní strany takovou jakoby kapsu, kam se dala vložit další dečka jako zpevnění, že to dítě leželo na měkčím a zároveň i při přenášení na kojení pod sebou mělo trošku pevněji.

ntkv
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 18.02.17 16:31
@Deneriss píše:
@budi hele a jakou jsi měla zavinovačku? Ptz já mám od babičky takovou tu old school s krajkou snad ještě po mě :mrgreen: a tam ji nemůžou trcet nohy ven právě. Už ji má malou a já uvažuju čím nahradit..

Já měla ve stylu old shool nějakou „termořegulační“ protože jinou neměli :lol: a ta se právě zabalovala a zavazovala, takže jí z toho v půl roce čouhaly nohy a na pohodu:)
Pak jsem to zrušila, spací pytel nikdy neměla, prostě peřinu a hotovo.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 18.02.17 20:02

Všechny 3 dcery vyžadovaly zavinování do cca 5 měsíců. Měla jsem ušité větší zavinovačky, které jsem převazovala silnou stuhou. Zkoušela jsem i silnější gumu, ale nebylo to ono. A určitě ji neomezuješ ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama