Spaní 2 měsíčního miminka - plně na um

18
20.1.21 09:30

Spaní 2 měsíčního miminka plně na um

Ahoj holky, jdu si pro radu…
Malé jsou 2 měsíce, jsme plné na UM nutrilon profutura… poslední 2 dny chce pít strašně často, snažím se držet alespoň rozestup 2 hodinky, ale je to náročné, pořad hledá, duslik pomuze jen na chvíli, když z nej nic neteče, neuspokoji… vecer krásné usína po koupání a mlicku v 19h, pak je vzhůru kolem půlnoci… nápije a usne… ale pak už je vzhůru pomalu co hodinku… vždycky usne a za chvíli vzhůru… tak dokrmin co nedopila, usne a za chvíli zase vzhůru… nakonec nějak vytuhne, ale už tak max na tu hodku a v 6 ráno konečná… asi se chci jen zeptat, jestli je to normos? A prebalovali jste v noci?
Diky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
259
20.1.21 09:32

@Galiben1 V tomto věku jsem ještě přebalovala, přestala jsem cca ve 4m. Kolik toho UM najednou vypije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
20.1.21 09:36

@Májovka1234 je to nárazové… někdy 60, někdy 90… snažím se s ni v noci moc nemanipulovat, aby se naučila chápat noc, takže přebaluji až když se pokadi… to populnocni spaní se nám tak nějak zhoršuje, místo aby se spanek prodlužovat…dřív spavala od 19h v režimu 4h, 3h, 2h a 2h a pak už konec… teď se to po půlnoci zkracuje i na hodinu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
20.1.21 09:40

@Galiben1 Já už si přesně nepomatuji, kolik je to dávkování ve 2m, ale je to na krabici Nutrilonu. Mně se osvědčilo v noci dceru „donutit“ vypít vše. Ona mi u toho usnula, vypila třeba 40 a usnula, tak jsem ji zkoušela „nenechat usnout při tom“, když mi vypila dávku co měla, tak spala ty 3hod. Jinak s tou manipulací, toto mi radi tchýně, nemluvit na ní, nemanipulovat s ní, ale mně se to moc neosvědčilo, naše miminko potřebovalo maminku slyšet, cítit, pochovat. A co teda mi pomohlo absolutně nejvíc tak hnízdečko a opravdu ním dceru „obalit“, ona chtěla kolem sebe pořád něco cítit. Ale byla měsíc nedonošená, tak některé věci jsme měli trošku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
20.1.21 09:45

Dcera měla po nutrilonu pořád hlad, vydržela maximálně 1,5h. Přešli jsme na kendamil a zlepšilo se to.

Přepaluji i teď v 8m když se vzbudí kolem 3 na mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
20.1.21 09:58

@Galiben1 Taky jsem měla malého na nutrilon profutura od narození a taky měl občas v době spurtu šílený hlad, kdy pil i co 1,5 hodiny.
Je možné, že tím jak cucá po troškách, tak se nikdy pořádně nenají a pak má brzy hlad. A nebo je na ni mléko až moc hladné a prostě ji nestačí, obzvlášť v době spurtu.
Ale vzpomínám, že u nás to bylo taky tak. KOlem 7 usnul, pak se po půlnoci vzbudil a už to jelo - co hodinu a půl vzhůru a v 5 ráno konec.
Já ho vždycky teda musela vzít z postýlky a do obýváku. Ale rozsvítila jsem tam takové to noční světlo - abych se prostě nezabila, ale viděla co dělám. Na malého jsem nijak nemluvila, jenom ho držela, nechala napít, odbrknout a položila ho zpět.
Možná by u vás pomohlo nechat vypít celou dávku, udržet ji prostě vzhůru trochu déle (polechtáte na tváři a pod), aby vypila co má. A nebo přejít na nějaké hutnější mléko (sunar a nebo obyč modrý nutrilon.) Takové ty mléka na noc jsou myslím až pro starší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
20.1.21 10:40
@LilyJane píše:
@Galiben1 Taky jsem měla malého na nutrilon profutura od narození a taky měl občas v době spurtu šílený hlad, kdy pil i co 1,5 hodiny.
Je možné, že tím jak cucá po troškách, tak se nikdy pořádně nenají a pak má brzy hlad. A nebo je na ni mléko až moc hladné a prostě ji nestačí, obzvlášť v době spurtu.
Ale vzpomínám, že u nás to bylo taky tak. KOlem 7 usnul, pak se po půlnoci vzbudil a už to jelo - co hodinu a půl vzhůru a v 5 ráno konec.
Já ho vždycky teda musela vzít z postýlky a do obýváku. Ale rozsvítila jsem tam takové to noční světlo - abych se prostě nezabila, ale viděla co dělám. Na malého jsem nijak nemluvila, jenom ho držela, nechala napít, odbrknout a položila ho zpět.
Možná by u vás pomohlo nechat vypít celou dávku, udržet ji prostě vzhůru trochu déle (polechtáte na tváři a pod), aby vypila co má. A nebo přejít na nějaké hutnější mléko (sunar a nebo obyč modrý nutrilon.) Takové ty mléka na noc jsou myslím až pro starší děti.

Myslela jsem, ze ta Profutura je prave syta… 8o obyc nutrilon je sytejdi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62234
20.1.21 10:50

@Galiben1 mám taky kluka na um, měl by dát 150 na jedno krmení, no nedá.. Ale spí dobře. V noci taky prebaluju. Jinak ale teď má období, kdy by bastil co 2 hodiny, prisuzuju to spurtu a čekám, kdy to odezní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
20.1.21 11:33

@Galiben1 No mi dítě ten obyč nutrilon ucpal :D Takže bych řekla že je sytější… a nebo tím, že má trochu jiné složení, se pomaleji tráví.
Ono to u vás dělá opravdu ten růstový spurt. Že prostě potřebuje často jíst po troškách. Takže je opravdu otázka, jestli by pomohlo jiné mléko.
Jo a co se týče přebalování - přestala jsem, až když začal spát celou noc. Jinak vždycky před krmením jsem přebalila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
20.1.21 17:16

Máme také dvou měsíční miminko mlíčko teď taky nějak stavkuje že cucne vypije 40 a víc ne ale s tím buzením nemáme takový problém hezky rozezná noc a den ale v noci je omotany dokola v kojicim velkém polštáři a ještě musí mít přes obličej hadrovou plinku je mu to tak příjemné a spí se mu tak nejlépe :) vyzkoušejte třeba se ji to bude také líbit :) a v noci neprebaluji tedy kdyby byl procurany nebo pokakany tak určitě bych ho v tom do rána nenechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
22.2.21 12:24

Tak to ja mam asi hladovce :) Bude ji 8 tydnu a dava 120ml na jeden zatah, jeste se mi nestalo, ze by nedopila. Davam ji Hipp a zatim davkovani dodrzujeme. A v noci dava intervaly jak hodinky. Kdyz byla na 90ml, budila se po trech hodinach. Ted na 120ml se budi po ctyrech hodinach, takze se budi ve 21:00, pak 01:00 a pak 5:00, 8:00 atd. Prebaluji za noc jednou, vetsinou pred tim krmenim v jednu, ale kdyz se pokaka, tak kdykoliv, protoze s plnou plinkou by neusnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat