Spaní a režim 2měsíčního miminka se staršími sourozenci

18
16.1.21 09:09

Spaní a režim 2 měsíčního miminka a straší sourozenci

Ahoj holky,
Mám třetí mimi, teď 2 měsíce… předtím 2 kluci a teď holka… zda se ze bych měla být zkušená, ale každé ditko bylo a je jiné 😀 takže dotaz: mala krásné večer cca kolem 19 h usne, pak vstává cca co 3 hodky tak do 3 do rána, pak už tragédie…čím víc k ránu, tím hůř usina, dnes od 3:30 do 5 vzhůru, v 6:30 konecna…je to dost pravidlo😬 mate to taky tak? Jsme na Um
A druhy dotaz: jak jste potom skloubily další 2 děti (jedno školkove 4 roky, jedno školní 10 let)… myslím tím, ze ve školce je třeba ráno hlásit kdY vyzvedneme (po obede nebo po spaní) a když v tu dobu mala spi, co s tím? budily jste miminka?? Narušilo to nějak ustalovani denního rytmu?
Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
373
16.1.21 09:15

Nemám sice zkušenosti s více dětmi, ale rozhodně doporučím nosit v šátku nebo vhodném ergo nosítku, je to ten nejlepší pomocník, kterého máme. :) když mimino usne navázané, nemusíš pak budit, jen přes vás hodíš mikinu a bundu a jdeš.
A noční spaní - co zkusit dávat spát později, třeba až kolem deváté?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
16.1.21 09:20

Já dám malýho do kočáru, chvíli ho povozim než usne, pak vyzvednu po O ve školce a kočár pak dám do garáže kde miminko ještě spí. Snažím se to dělat tak aby to vycházelo na spaní nebo když je vzhůru, ale taky jsem už párkrát musela budit když jsem si říkala, že ho dám ještě spát doma, že bude určitě spát tak hodinu a ono to bylo dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3051
16.1.21 10:28

Taky mam skoro dvouměsíční. S noci neporadim, kojim na požádání a pres den jeste nema moc rezim a spi, jak se ji zachce. Pouzivam satek a ten mi teda dost pomahá, kdyz potrebuju varit nebo jit pro starsi do skolky a mala chce chovat/spat, navazu a pohoda. Jinak je to se třemi dětmi věčná improvizace, a tak nejak to funguje. Jako voda si hledá cestu z kopce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
16.1.21 11:26

@Galiben1 mladý vstává vesměs 5-6, pak ho uspim v kočárku cca v7-8, atdm. Kolotoč na celý den. Jinak skloubit se dá vše, já musím jezdit pondělí do školy 150 km a prostě prcka vzbudim, nakrmim, supnu do sedačky a hurá.. Během dne ho udrzuji tak, aby byl na spaní připraven v době, kdy jedeme pro obědy do školy atd.. Vše se dá. Mám 4 děti, 14, 9,6 let a necelé 3 měsíce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
16.1.21 11:29

Jinak u nás též šátek, skvělý pomocník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
16.1.21 11:42

Skolku mame asi 10min chuze, takze az se mimino narodi, bude skolkovou vyzvedavat jedna ze sester (skoro 11r a 9r) nebo doma mimco tu chvili ohlidaji, kor pokud bude spat. Kdyz nevyjde ani jedno, budu muset proste probudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6313
16.1.21 11:47

Se spaním nevím, ale přes den bych mimino nebudila, pokud to není výjimečně nutné. Klidně bych i čtyřletého nechala doma, pokud by vám to oběma vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.1.21 11:53

@fenny právě ze ten čtyřletý chodi do školky na dopo moc rad, má tam kamarády a větší zábavu než doma- mmt se starším na on-line výuce, kdy ho nesmí rušit a miminkem, které taky nesmí rušit když spi😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.1.21 11:57

@martina.se tak to jsi dobra 😂 ja pořad něco spekulují… proč nespí, proč spi, kdy mám dávat večer spát, kdy vyzvedavat starší atd… chybí mi systém a ja jsem systémová… kor se třemi dětmi bych potřebovala z chaosu udělat pořádek pro moje duševní zdraví… ale možná je nejlepší neřešit a brát to jak to přijde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
16.1.21 13:32

Mimino jsem přizpůsobila těm starším. V noci nám ta opice nespala až do cca 8 měsíců, kdy jsem přestala kojit a dala UM. Jinak to bylo ještě horší, než píšeš. Naučilo mě to pít kafe. Ze školky chodí starší dva po O každý den a spánek mimina se tomu prostě přizpůsobí. Dokud byla takhle malá, spala dost nepravidelně, navíc pořád řvala, mela jsem ji kvůli tomu furt v nositku, bylo teplo, tak mi bylo jedno, kdy spí, jen jsem hodila mikinu přes nositko a šlo se pro kluky do školky. Pak začala spát třikrát denně, ráno cestou do školky, v poledne cestou do školky a pak odpoledne cestou na hřiště. Pak dvakrát denně, dopoledne, když byli kluci ve školce, a odpoledne, když jsme byli venku. Teď spí jednou a to je nejhorší, usnula by nejradši v poledne, ale na půl 1 jdu pro kluky, tak usíná až o té půl 1. Nebo když má manžel HO, tak už ve 12 a nechám ji doma. Všechno jde a čím menší mimino, tím líp se přizpůsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1630
16.1.21 18:49

Já mám dvouměsíční a devitileteho. Když jsem vyzvedavala staršího ze školy a malej spal, tak jsem ho zabalila jen do deky a supla do kočárku do fusaku, ze se ani nevzbudil. Neoblikala jsem ho, ale místo zimního oblečení byla ta deka no :nevim: ani jsem mu nedavala cepicku, ale dala jsem mu kousek ty deky i přes celicko a zahnula pod ušima dozadu, aby to drželo, a stáhla u hlavy fusak.

případně pokud jsem už potřebovala jít a vyšlo to zrovna tak blbě, ze by se během cesty mohl vzbudit a mit hlad, třeba ze už delší dobu nepapal, tak jsem ho trochu přibudila a nakrmila driv, dala do kočárku a tak vydržel pěkně spát. Mám to totiz asi patnáct minut pěšky v jednu stranu, takže to dohromady není úplně málo. Bála jsem se, aby mi v tom kočárku nezačal cestou křičet :lol:

A denní rytmus se nám porad mění, sotva si zvyknu, ze to už nějak šlape, tak prcek zase začne dělat jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
16.1.21 23:16
@Galiben1 píše:
@martina.se tak to jsi dobra 😂 ja pořad něco spekulují… proč nespí, proč spi, kdy mám dávat večer spát, kdy vyzvedavat starší atd… chybí mi systém a ja jsem systémová… kor se třemi dětmi bych potřebovala z chaosu udělat pořádek pro moje duševní zdraví… ale možná je nejlepší neřešit a brát to jak to přijde…

Asi tak nějak.. Prostě plus mínus nějak plán je, ale přizpůsobit se dá vždycky :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11801
16.1.21 23:22

@Galiben1 Ja treti vnutila nas rezim a prizpusobovala se ona nam, ne my ji. Kdyz se zrovna odmitla prizpusobit, mela smulu, budila jsem. Jinak do 8m nesnesla kocar, tak to byla vetsinou v satku a tam hnipala. Budila jsem si ji i ve 3 na nocni mliko a pak v 6 definitivne, abych stihla nakojit a vse pripravit, nez povedu vetsi deti. Kdyz jsem ji nevzbudila ve 3, sama chtela ve 4:30, jenze to pak nevychazelo, protoze cca 7:30-8:30 jsem tak nejak rozvadela starsi a to pak zase rvala hlady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat