Spaní jednou denně, chůze po špičkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jancic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 11:09
Spaní jednou denně, chůze po špičkách, sezení

Ahoj,
kdy se vaši prckové adaptovali a jedno spaní zvládali úplně v pohodě (snědli oběd, večeři, nebyli ukňouraní). S malým to takhle zkouším přes měsíc, na začátku to byla úplná krizovka, teď je to krize jen při jídle … Roustou mu zuby, tak se tolik nevyspí, ale i tak … je to normální, neměl by to už zvládat v pohodě?
A řešili jste někdo chůzi po špičkách? Malej obchází nábytek, ale jen po špičkách, udělá asi dva kroky, taky jen po špičkách, ale když stojí, tak sem tam na celé noze. Na kontrolu jdeme v lednu, to se samozřejmě zeptám, ale neměla bych tam s nim jít dřív … krom toho si ještě pořádně nesedne - na půl zadku - po pravdě, tchýně mě stále říká, že to není normální, ať zajdu k dr.

Reakce:
LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 30.11.11 11:14

A když ho dáš spinkat dvakrát denně tak ti večer neusne? Některé děti spí dvakrát dlouho, prostě to potřebují, nebo je dáš spinkat před obědem a oni spí třeba 3 hodinky. Když jsi byla na roční prohlídce tak paní doktorka říkala co? Myslím na ten psychomotorický vývoj? Koukni na tchýni se vyprdni, ty jsou chytré jak rádio, jestli máš opravdu strach, tak zavolej obvodní lékařce a ona ti řekne, zda-li to necháte na leden nebo jestli máte přijít dříve. :hug:

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 30.11.11 11:16

Ahoj mě spí malá 2× denně a nechávám to tak,mě to vyhovuje :mrgreen: :mrgreen:
Malá taky chodila po špičkách a dětská řekla že je to normální pokud si umí stoupnout i na celou nohu.pokud ne tak by šlo o zkrácený vazy a muselo by se cvičit.

jancic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 11:19
MarkyM píše:
Ahoj mě spí malá 2× denně a nechávám to tak,mě to vyhovuje :mrgreen: :mrgreen:
Malá taky chodila po špičkách a dětská řekla že je to normální pokud si umí stoupnout i na celou nohu.pokud ne tak by šlo o zkrácený vazy a muselo by se cvičit.

Díky s těma špičkama jsem si to taky tak myslela …

jancic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 11:21

No když spal dvakrát denně, neusínal mi odpoledne vůbec, tak jsem si říkala, že je lepší, aby byl vzhůru od půl třetí do osmi, než od jedenácti do osmi :nevim: … a pokud náhodou usnul odpoledne, tak zas nemohl zabrat večer … jinak v noci spí 10 hod (když spí celou noc), ve dne 2-2,5 hod.

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.11.11 12:04

Ahoj, tak chůzi na špičkách jsme taky řešili a malej s tím zlobí někdy ještě dneska…prostě blbne…to nám řekla mudra :) A je fakt, že když mu řeknu „choď normálně“, tak pak našlapuje krásně na celý chodidlo…jen zkoušej co nožičky zvládnou a hlavně na špičkách jsou větší :)))

Cherilin
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 30.11.11 12:40

ahoj,malé je 14 měsíců a teprve týden jí zkouším dávat spát jednou denně,tak od 13 do 14 hodin.Taky když chodila spát dopo,tak odpo už nechtěla a pak s ní bylo k večeru k nevydržení.Teď teda dopoledne bývá krutější,je ospalá už tak od 11tý hodiny.
Na špičkách stojí a obchází nábytek už od 9ti měsíců :zed: a proto asi ještě sama nechodí.Doktorka mi řekla,že je to v pořádku,že v těch nohách ještě nemá jistotu,jak si stoupla brzo.No už jsem z toho značně nervozní,okolí mě masíruje,jak kamarádky,tak rodina,ať jí dám boty.Ale ona víc leze,tak jí je nechci dávat.A tchánovci ji učí chodit za ruce,když tam nejsem :cert: :roll: Nebo mi kámošky řeknou,že to má z chodítka,ale my žádný neměli.Je to hrozný.

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 30.11.11 12:58

Cherilin nic si z toho nedělej, naší bude zítra 15.měsíců a taky ještě nechodí.*

Cherilin
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 30.11.11 13:05
MarkyM píše:
Cherilin nic si z toho nedělej, naší bude zítra 15.měsíců a taky ještě nechodí.*

děkuju.Já bych si z toho nic nedělala,kdyby nebylo okolí.Já jsem i trošku ráda,že ještě nechodí,mám klid :jazyk: A až začne,tak alespoň bude jistější a bude méně padat,když tak dlouho trénuje.

jancic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 13:08

Tak teď nevím … tady všude (na e-miminu) čtu, že pokud chodí po špičkách dlouho, tak to může být problém … asi od roka takhle obchází nábytek - těch pár samostatných krůčků je, když ho nalákám, aby ke mě šel (pak ho chytnu jinak by spadl). Teď je mu 16,5 měsíce, takže to trvá 4 měsíce :roll: … no radši tam zavolám (s tím sezením mě to až tak neznepokojuje, takhle sedí - na boku - jen 14 dní - on to musí všechno dlouho trénovat, je takový zabržděný …) …

dajacet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.11 23:12

Nám je teď přes 11 M, ale kvůli nedonošenosti nás berou jako 10 M a chodíme na rehabilitaci. Mimo jiné řešíme i chůzi po špičkách a rehabilitační sestřička nám říkala, že min. do roka má na to dítě nárok, je to zkrátka nevyzrálý pokus o chůzi. Spíš je dobré sledovat, jestli si umí dítě třeba bez problémů sednout do dřepu nebo ne. Jestli se neumí udržet, je dobré to rešit cvičením.

Váš příspěvek
Reklama