Spaní na boku, jak to odnaučit

19.5.17 09:37

Spaní na boku,jak to odnaučit

Ahoj, prosím o radu, nebo nějaký fígl, jak miminko 5,5 měsíce odnaučit spinkat na boku, Spí už tak od narození. Dávám mu za zádíčka váleček, aby se nepřetáčel. Poslední dobou se mi v noci často budí (i 15 krát) za noc, leží na zádech a brečí, pomuže ho dát zpět na bok a dudlík a spí dál, myslím si, že se budí tím, že je na zádech a na těch prostě neumí spinkat. jak ho naučit spinkat na zádech? Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49241
19.5.17 09:38
@jaanniik píše:
Ahoj, prosím o radu, nebo nějaký fígl, jak miminko 5,5 měsíce odnaučit spinkat na boku, Spí už tak od narození. Dávám mu za zádíčka váleček, aby se nepřetáčel. Poslední dobou se mi v noci často budí (i 15 krát) za noc, leží na zádech a brečí, pomuže ho dát zpět na bok a dudlík a spí dál, myslím si, že se budí tím, že je na zádech a na těch prostě neumí spinkat. jak ho naučit spinkat na zádech? Děkuji za rady :)

a ty spíš v noci jen na zádech? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 09:40

Já bych ho nechala, jen bych ty boky střídala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 09:44

Jezis, nechte ty deti zit :lol: chce spat na boku, tak at spi na boku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
19.5.17 09:47
@jaanniik píše:
Ahoj, prosím o radu, nebo nějaký fígl, jak miminko 5,5 měsíce odnaučit spinkat na boku, Spí už tak od narození. Dávám mu za zádíčka váleček, aby se nepřetáčel. Poslední dobou se mi v noci často budí (i 15 krát) za noc, leží na zádech a brečí, pomuže ho dát zpět na bok a dudlík a spí dál, myslím si, že se budí tím, že je na zádech a na těch prostě neumí spinkat. jak ho naučit spinkat na zádech? Děkuji za rady :)

Bozinku. Cemu to vadi? 8o
Moje deti obe spali hned na brisku. A svete div se, prezily.

Nech malyho bejt a tolik ho nepozoruj. Chudak, se v noci nevyspi, kdyz ho furt pretacis. :roll:

• Citovat
  • Upravit
19.5.17 09:48

A proč ho to chceš odnaučovat? Já spím celý život zásadně na boku, popr napůl na břiše, na zádech se nevyspim. Ty snad dokážeš spát celou noc na zádech? 8o Naše Klárka spala na zádech jen v zavinovacce prvních pár měsíců, teď co je teplo a spí bez zavinovacky, tak na zádech sice po krmení usíná ale pak se přetáčí na bok a spokojeně spí :nevim: Fakt by mě nenapadlo dítě nutit spát jinak než jak mu to je pohodlné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17457
19.5.17 09:54

Ted uz s tim nic neudelas, pokud se ti nepretaci sam, za par dni zacne a budes druha. Nam rikala pediatricka nedavat spat na bok novorozence kvuli spravnemu vyvoji kycli, ale u starsiho ditete to jiz nemame resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
19.5.17 09:54

V pěti měsících se mi děti přetáčely, jak chtěly, bez omezení. Spaly i na boku a během spánku se samy přetočily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175
19.5.17 09:55

Hezky jste se tu do zakladatelky pustily, ale nikdo neřeší její problém :-) Já to chápu tak, že jí vůbec nevadí, že spí na boku, ale že se budí tolikrát za noc, protože se překulí na záda, na kterých neumí spát.
Upřímně, nevím, jak pomoct, ale za chvíli už se bude umět sám lépe přetočit, tak snad chvíli vydržet? Jak dlouho už se takhle budí? Držím palce, ať se zase v pohodě vyspíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
19.5.17 09:56
@jaanniik píše:

Proč musí spát na zádech?

Děti mi jednu dobu spaly na břiše. Byla jsem ráda, že spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
19.5.17 09:59
@JituleF píše:
Hezky jste se tu do zakladatelky pustily, ale nikdo neřeší její problém :-) Já to chápu tak, že jí vůbec nevadí, že spí na boku, ale že se budí tolikrát za noc, protože se překulí na záda, na kterých neumí spát.
Upřímně, nevím, jak pomoct, ale za chvíli už se bude umět sám lépe přetočit, tak snad chvíli vydržet? Jak dlouho už se takhle budí? Držím palce, ať se zase v pohodě vyspíte.

V tom případě má zakladatelka velký rozpor mezi tím, co napsala do nadpisu - jak odnaučit spát dítě na boku a to co pak píše. Jaký je tedy dotaz? Odnaučit spát na boku či zádech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17457
19.5.17 10:03

@JituleF Vzdyt pise, jak odnaucit spat na boku a jak naucit spat na zadech? Ale asi mas pravdu s tim pretacenim, to jsem v tom ovsem nasla az po tve pripomince. Takze to neni, ze se nekdo do nekoho pustil, ale ze nekdo spatne popsal svuj problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17457
19.5.17 10:05

@Celina Tedy, to nas poucili jak v porodnici, tak pri prvni navsteve v poradne, ze se musi stridat strany, kam ma dite hlavu. U 5,5 mesicniho ditete jiz nic nespasi, leda ze by si s muzem davali v noci hlidky a dite otaceli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
19.5.17 10:09
@Cuddy píše:
@Celina Tedy, to nas poucili jak v porodnici, tak pri prvni navsteve v poradne, ze se musi stridat strany, kam ma dite hlavu. U 5,5 mesicniho ditete jiz nic nespasi, leda ze by si s muzem davali v noci hlidky a dite otaceli.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
19.5.17 10:09

Zakladatelko, pokud trváš na spaní na zádech k vůli strachu ze SIDS, tak v tomto věku jedině monitor. Dítě je už svébytný jedinec, některé mé děti v pěti měsících už pérovaly na kolínkách a v šesti měsících se samy posadily. V tomto věku se ještě SIDS vyskytnout může, ale sporadicky.Te nejrizikovější věk už máte za sebou.
Pokud mi tak staré dítě usnulo na bříško, nechala jsem ho tak. Rozhodně jsem si nekomplikovala situaci tím, že bych jej otáčením probudila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama