Spaní na bříšku? Poraďte, prosím:O)

Jaa
1150
4.10.05 10:15

Spaní na bříšku? Poraďte, prosím:O)

Ahoj holky :D
Mám na vás zase jeden dotázek. Naše Sára (5m+8dní) začala asi před třemi dny usínat večer na bříšku. Je vidět, že se jí v této poloze spí dobře, usne a ani se nepohne (na zádech nebo na boku se dost vrtí). S manžou se ale bojíme jí nechávat takhle spát, protože ona často na bříšku ublinkává a taky se ještě neumí sama přetočit zpátky na záda. Další naší obavou je Syndrom náhlého úmrtí… Neznám moc dětí, které by spaly na bříšku, tak se chci zeptat, co si o tom myslíte a jestli byste takhle nechaly svoje mimi spát…
Děkuju předem za všechny vaše názory :P
Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

625
4.10.05 10:26

Ahojky,
moje dcera začala spát na bříšku někdy na přelomu 8 a 9 měsíce. Na zádech neusne, tak to neřeším. Usoudila jsem, že na syndrom náhlého úmrtí je už velká (riziko se sice uvádí do roka, ale kritické jsou především první měsíce-cca do půl roku). Pokud bys měla strach, pořiď si hlídačku dechu, za tvůj klid to jistě stojí. Pár minut po usnutí děti spí hodně tvrdě-v takový okamžik můžeš dceru bez problému otočit na záda nebo na bok aniž by se probudila (teda u nás to tak funguje). Otázka je, jestli by se ti ale na zádech nebudila-to musíš vyzkoušet. S blinkáním neporadím, protože v době, kdy dcera blinkala (a hodně :roll: ), tak ještě spala na zádech.

Klidné noci

Jana + Kačenka 9,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
4.10.05 10:41

Ahoj,
Matýsek spí na bříšku asi od dvou měsíců - líp se mu tak bojovalo s prdíkama, pořídili jsme kvůli tomu monitor dechu. Teď usíná na zádech, ale během noci se stejně na bříško obrací. Pokud si tuhle polohu vybírá sama, protože se jí tak líp spinká, asi bych jí nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
4.10.05 11:42

Náš malej se obrací (jen) na bříško už asi měsíc a posledních 14 dní je taky k neudržení. Nejdřív jsem ho obracela co to šlo, večer když vytuhne tak se mě to obvykle podaří celkem snadno, ale při nejbližším připrobuzení je zase na břiše. A když se ho pokouším udržet na zádech k ránu, tak se jen hrozně naštve, že ho budím a je to nepohodlný. Střašák syndromu náhlého úmrtí je fakt děsný, ale asi už ho nechám spát jak chce… vím, že bych se tím uklidňovat neměla, ale největší riziko je prý první 4 měsíce a pak už rapidně klesá. Absolutní klid by měl člověk asi opravdu jen s monitorem dechu.
Klidné spaní,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.10.05 12:34

Ahoj, syndrom nahleho umrti vam uz nehrozi, ten se muze vyskytnout do 3m. Co se tyce ublinkavani, deti v tomto veku uz se nemohou udusit zvratky-toto sem slysela. Jinak moje mladsi dcerka take ublinkava, tak ji do UM pridavam Nutriton a od te doby je vse v poho. Nutriton je mozne pouzivat do UM i MM, z flasky i ze lzicky. Takze nevidim duvod proc nenechat 5m mimi spat na brisku, jedina nevyhoda je ze se neumi pretocit zpet. Moje mimi taky spi na brisku ale ruzne se pretaci-takze chvili bok, zada i bricho. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
4.10.05 12:48

Ahoj, David spí ze 70 % na bříšku asi tak od 2,5 měsíce. Taky jsme z toho nebyli nadšený, ovšem když jsme ho ve spánku převrátili, vzbudil se nebo byl neklidný. On si prostě to spaní na bříšku vyřve. Leží na zádech, mydlí si rukama po obličeje, oči jako škvírky a srdceryvně řve. Po chvíli nám dojde trpělivost, otočíme ho, on si srovná ručičky, párkrát si pootočí hlavou, aby si vybral co nejpohodlnější pozici a do pár vteřin chrupká. Ve spaní si normálně střídá strany, na kterých má hlavu.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
4.10.05 14:02

Ahoj,
když se mi před 12 lety narodil syn, byla poloha na bříšku doporučovaná. Takže jsem ho dávala často spát na bříško a byl v této poloze velmi spokojený. Pochopitelně jsem polohy střídala, ale na bříšku to bylo nejlepší.
Jen co se začal otáčet, usínal jedině na břiše.
Dcerku dnes dávám spát na bok nebo na zádíčka, na bříško ji dávám jen, když je vzhůru. Zatím mám strach dávat ji spát na bříško, ale až bude starší (jsou jí 4 týdny), nechám ji na bříšku spát, pokud jí to bude vyhovovat.
Myslím, že se nemusíš bát a klidně dávej mimíska na bříško, když mu to vyhovuje. Pro svůj klid si pořiď monitor dechu, jestli můžeš, ale myslím, že je mimísek už dost starý na spaní na bříšku.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
4.10.05 14:03

Ahojky, náš malej spinká na BŘÍŠKU od jednoho měsíce. Jinak se totiž nevyspal. Jak jsem ho dala na záda či na bok, byl za chvilinku hned zase vzhůru a plakal. Tak spinká na bříšku a je to v pohodě. Když mu bylo asi pět měsíců, tak jsme si koupili Nanny (tu podložku, co hlídá dech dítěte). Proč? Protože mi doktorka vynadala, že tak malej spí. Malej tak spal i nadále, ale já nemohla v noci zabrat, pořád jsem ho kontrolovala. Tak jsme to vyřešili koupí Nanny a nelitujeme. Vyspí se jak malej, tak i my. Posledních 14 dní si už ale malej spí jak chce. Nejdřív na bříšku, pak na boku či na zádech, a pořád dokola. Je to takový náš noční cestovatel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
4.10.05 14:24

Sany,

můžeš mě odkázat na zdroj, kde tvrdí, že SIDS hrozí jen do 3 měsíce?

Díky.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
1666
4.10.05 18:27

Ahoj holky.

Missorko dobrá otázka to by mě taky zajímalo.Mé kamarádce,je to už pár let, ve 3/4 roce na to umřela sestra a v půl roce tchanovu zákazníkovi syn.Takže máme monitor dechu.

Jinak děti mé sestry spali na bříšku od příjezdu z porodnice.Na tvém místě bych to řešila hlídačem dechu pro tvůj klid a vlastně i pro klidné spaní tvého mimíska na bříšku.

Marci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.10.05 19:41

Missorko, nekde sem to cetla ale uz nevim kde. Ale je pravda ze urcite veci pisou v ruznych zdrojich trochu jinak. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama