Spaní "na povel" po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 12:10
Spani "na povel" po porodu

Ahoj holky, mam doma cerstve miminko z porodnice. Krasne si na sebe zvykame. Jediny problem, co mam, je spanek. Cely zivot s nim mam problem, a ted, jak se vsude pise, ze v sestinedeli se musi odpocivat a tak, tak me to nejak nervuje. Mala nadherne spi v noci, ale ja nemuzu vecer zabrat a po nocnim kojeni take ne. A bohuzel ani pres den, proste mi nejde spat na povel. Tak mam tak 4 hodiny spanku denne. Myslite, ze se to ustali? Mela jste to nektera take tak a zlepsilo se to? Pricitam to i vsemu novemu, ale bojim se, abych se vubec nekdy vyspala, abych nebyla tak unavena, ze se nepostaram o mimi..dekuju!!

Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 16876 příspěvků 23.04.19 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam doma cerstve miminko z porodnice. Krasne si na sebe zvykame. Jediny problem, co mam, je spanek. Cely zivot s nim mam problem, a ted, jak se vsude pise, ze v sestinedeli se musi odpocivat a tak, tak me to nejak nervuje. Mala nadherne spi v noci, ale ja nemuzu vecer zabrat a po nocnim kojeni take ne. A bohuzel ani pres den, proste mi nejde spat na povel. Tak mam tak 4 hodiny spanku denne. Myslite, ze se to ustali? Mela jste to nektera take tak a zlepsilo se to? Pricitam to i vsemu novemu, ale bojim se, abych se vubec nekdy vyspala, abych nebyla tak unavena, ze se nepostaram o mimi..dekuju!!

Mam to samy, proste blbe spim. Odpoledne neusnu s malou nikdy v noci pak blbe po kojeni usinam. ona uz je teda velka, ale mam to tak od zacatku se vsema detma. Mne porad srotuje hlava, neumim vypnout, porad premyslim nad tim co je treba udelat, kam se kdy jede atd. Proste organizace cele domacnosti. Unavena jsem permanentne :nevim:

Deninina
Závislačka 3977 příspěvků 23.04.19 12:18

Mela jsem to stejne, maly teda prakticky nespal, takze kdyz uz zabral, tak já ne. Po pár měsících totálního vycerpani se to zlomilo a ja dokazala usnout ihned. Nicméně, jak mladý zacal spat lip, ja zacala byt odpocatejsi, tak to byl zase problém. Stacilo, aby se 2× za noc vzbudil a ja bdela celou noc. Ted pro zmenu chodím do prace, usínám behem par vterin, jak jsem vycerpana a konečně spim celou noc

Tichošlápek
Extra třída :D 14334 příspěvků 23.04.19 12:19

Nezlepsilo. Až když i mladší začal spát skoro celou noc, tak jsem začala spát i já trochu lépe. Přes den neusnu nikdy, ani když jsem úplně vycerpana. Mám ale výhodu, ze moc spánku nepotřebuji ani normálně, takže tech několik let na čtyřech až pěti hodinách prerusovaneho spánku se dalo přežít.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 23.04.19 12:28

¨ˇRekla bych, že si to sedne…teď si ještě nastartovaná, nervozni, všechno je nové. Pokud ti těch pár hodin nebude stačit, tělo si v jednu chvíli řekne dost a pak usneš jak když tě do vody hodí.
Jinak bych zkusila „spánkovou hygienu“, na netu je spousta rad, patří mezi ně třeba sprcha, teplé pití, žádný mobil nebo počítač před spaním, klidně třeba i aromaterapie (esenciální oleje, meduňka, mateřídouška, levandule,…) prostě jako je spánkový režim u dítěte, tak si ho udělat i u sebe ;)
Nedokážu říct, kdy přesně se to zlomilo u mě, ale bylo to podobně, ze začátku „naspídovaná“, ale v průběhu prvních dvou, tří měsíců to přišlo, a já mohla spát jak zabitá pořád. Pak se to zase srovnalo před koncem mateřský nějak, že mi stačilo míň. No a letos je malýmu sedm a já sem zase jak spící panna. Únava na mě padá jak balvan, kolikrát mám chuť si dát dvě hodiny, sotva přijdu z práce, o víkendu běžně poO malýmu pustíme pohádku a jdu se natáhnout :jazyk:
Zrovna teď v sobotu, sme s chlapem normálně odpoledne zalezli do postele (mám z postele výhled do obýváku), malýmu sme pustili pohádku a upadli do bezvědomí…synátor spokojenej jak želva, vzbudili sme se v půl osmý večer :roll:, malej sjížděl pohádky v noťasu, u sebe otevřenýho čokoládovýho zajíce a popcorn, a očividně nás měl v plánu nechat spát, dokonce nám zavřel i dveře do ložnice :lol: :lol: :lol:

ivašot.
Echt Kelišová 7956 příspěvků 23.04.19 12:37
@viky23 píše:
Mam to samy, proste blbe spim. Odpoledne neusnu s malou nikdy v noci pak blbe po kojeni usinam. ona uz je teda velka, ale mam to tak od zacatku se vsema detma. Mne porad srotuje hlava, neumim vypnout, porad premyslim nad tim co je treba udelat, kam se kdy jede atd. Proste organizace cele domacnosti. Unavena jsem permanentne :nevim:

Já mám děti už opravdu velké a bohužel takhle to spaní mám pořád. Jen s tím rozdílem, že večer většinou usnu, ale probudím se třeba v 5 a už plánuju a řeším a neusnu :(

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 23.04.19 13:02

Já to měla ze začátku taky, ale spíš jsem pořád koukala, jestli je malá ok. A jestli se nebudí, a když se pohnula, tak jsem hned byla vzhůru. A v porodnici to bylo nejhorší. Pak jsem doma asi třetí den totálně vypnula a spala.

warita
Extra třída :D 10391 příspěvků 23.04.19 13:04
@Anonymní píše:

prvnich 5m zivota moji male jsem taky nespala vic nez 4h a kez by to bylo alespon 4h v kuse.

Ano, ustali se to. Nam pomohlo nakonec jenom jedno, odstehovat malou do sveho pokojicku na 5-6m. Ta uleva byla neskutecna.

delora
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 23.04.19 13:15

Sedm let časté práce v noci (často v režimu 32, 48 nebo i 72. Hodin v kuse) mě nenaučilo spát přes den. Všichni říali, jak mě to naučí mimino. Nenaučilo. Pŕes den prostě nespím.

ElucaK
Kecalka 335 příspěvků 23.04.19 13:20

Taky jsem to tak měla, prostě jsem byla asi nadopovaná hormony a vším novým, že spát nešlo. Mamka mi říkala, že ještě nejsem dostatečně unavená, že až budu, tak usnu, a měla pravdu. Teď když je malá větší a spí celou noc, tak spíš se mi honí před spaním v hlavě tolik věcí nebo něco plánuju a nemůžu usnout kvůli tomu. Na to mi funguje pitomý počítání „oveček“. Fakt si začnu v hlavě počítat. Ale to nestačí, já u toho dál zvládám myslet i na něco jiného. Takže si musím ještě k tomu představovat, jak to číslo píšu, mažu a místo něj píšu další číslo :zed: připadám si jak idiot, ale k 50 jsem se ještě nedostala :lol: takže doporučuji :palec:

riccius
Kecalka 320 příspěvků 23.04.19 13:55

Vůbec to neřeš. Naopak se tím sama budeš stresovat. Když nemáš potřebu spát, tak nespi. Já razím heslo: Kdo nemůže spát, je málo unavený. Obecně moc spánku nepotřebuji (tak 6 hodin), ale když jsem měl děti malé, tak jsem se naučil jednu schopnost. Usnout kdykoli, kdekoli, při čemkoli, na jakoukoli krátkou dobu, když byla volná chvíle. A jak jsou děti větší, tak už tu schopnost pomalu ztrácím.

dickys
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 14:11

Já myslím, že si to sedne, ono když už je člověk fakt mega unavenej, tak prostě usne. :lol: K tomu nočnímu kojení můžu doporučit dělat to co nejvíc v polospanku nebo prostě tak, aby ses nevzbudila úplně. Já u první dcery u toho cucela do mobilu, kontrolovala čas a kdesi cosi, takze každé noční vstávání mě stálo minimálně -1h spánku. Teďka syn se mnou spí v posteli, kojim v leze a abych pravdu řekla tak kdybych nenašla ráno obnažené prso, tak ani nevím, že nějaké kojení bylo, a cítím se vyspana.

mapu
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 23.04.19 20:07

Mela jsem to taky tak vždy, když se syn narodil, ještě se to zhoršilo…ted ma tri roky a zlepseni taky nikde, plus ještě vidím, ze on je taky spatnej spac…oboum nam jede hlava na plné obratky :nevim:

viky23
Neúnavná pisatelka 16876 příspěvků 23.04.19 22:09

@ivašot. Ja zase nemuzu usnout vecer nebo pres den a rano nejsem schopna vstat a budim se unavena a nasrana na cely svet. To trva asi 20 minut nez se proberu :mrgreen:

warita
Extra třída :D 10391 příspěvků 24.04.19 07:17

Ja jsem taky spatny spac. Nikdy nespim tvrde, prevaluju se v noci z boku na bok… ale co dcera zacala obcas v noci spat bez preruseni, tak spim. A kdyz se nahodou probudi a potrebuje, aby nekdo za ni dosel, chodi tam manzel. Ja to proste velmi tezce nesu, aby tu trochu spatneho spanku jeste neco prerusovalo. Jemu to az tak nevadi, takze to mame takto.

Váš příspěvek
Reklama