Reklama

Spaní na pravém boku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 16.03.09 11:59
Spaní na pravém boku

Ahoj. Prosím o radu. Jak moc může být nebezpečné spaní na úravém boku? Jsem ve 24 tt a nevydržím spát jen na levém boku, jak se doporučuje. V noci se občas probudím na pravém boku a mám úplně „mrtvou“ levou ruku, tedy tu, na které vlastně neležím. Když se otočím, tak se to spraví. Ale děsí mě, jestli skutečně nedošlo tím ležením na pravém boku k přerušení odtoku krve, když se mi z toho odkrvila ruka a jestli to nemohlo nejak negativně ovlivnit mimčo. Nemohlo se udusit nebo mít z toho něajkou srdeční arytmii nebo něco? Mám hrozný strach. Děkuju moc.

Reklama

Reakce:

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 16.03.09 12:24

Lauro, ja jsem v tehu spala skoro vyhradne na pravem boku nebo na zadech. Levy bok mi proste nevyhovoval. Zadne problemy u mimca nebyly.
Preji pohodove tehu a krasne zdrave miminko :D

Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 16.03.09 12:24

Ahoj, taky jsem o tom slyšela, že jeden bok je na spaní vhodnější a bla bla… spala jsem si celý těhu, jak mě napadlo, stejně se v noci nevědomky přetočíš a malej je zdravej…spíš co se nedoporučuje je spaní na zádech, ale to se mi stejně dělalo zle, jak malej utlačovalo dutou žílu, takže bych byla v klidu… Hezky se ještě vyspi, protože až se prcek narodí, už na to budeš jen vzpomínat :lol:

Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 16.03.09 12:27

Ahoj, taky jsem o tom slyšela, že jeden bok je na spaní vhodnější a bla bla… spala jsem si celý těhu, jak mě napadlo, stejně se v noci nevědomky přetočíš a malej je zdravej…spíš co se nedoporučuje je spaní na zádech, ale to se mi stejně dělalo zle, jak malej utlačovalo dutou žílu, takže bych byla v klidu… Hezky se ještě vyspi, protože až se prcek narodí, už na to budeš jen vzpomínat :lol:

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 16.03.09 12:29

Můžu potvrdit, že v těhu je ideální spát na boku… Na levém i pravém!!!! Mám tod gynekologa, tak se neboj! :wink:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.03.09 12:47

Nám na kurzu říkali, že si máme spát jak chcem, že mimčo je chráněné dobře, akorát nám může být nějaká poloha nepříjemnná (např. na těch zádech).

Já si teda spím jak chci - už tak bývám občas rozlámaná z toho, jak střídám boky, kdybych spala jenom na jednom, tak už by mě dávno odvezli :roll: :lol: Jsem zvyklá spávat na břiše (což teda teď nelze), tak si to lehce kompenzuju kojo polštářem a ležím občas tak nějak napůl - co pupík dovolí.

Ničeho se neboj, mimčo je v bublině dobře izolované, má kam uhnout… Kromě toho teď ještě zas tolik neváží a má spoustu místa :wink: Já to beru tak, že se prostě musíme spolu nějak srovnat - trošku uhnu já, trošku musí uhnout i on :lol: :lol: :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.03.09 13:04

Spaní na boku (pravém nebo levém) se doporučuje ne proto, že by to ostatní mimču vadilo, ale proto, že to bývá pro maminku nejpohodlnější. Myslím že to spaní na levém boku se doporučuje vzhledem k žaludku, že bývá nejmíň špatně. Já to měla přesně naopak. Když jsem ležela na pravém boku, bylo mi dobře, na levém se mi dělalo špatně. Takže jak už někdo psal, hlavně ať je to přijemné. A pokud máš pochyby, zeptej se na kontrole doktora, ale já třeba jednu dobu spávala i na břiše, protože jinak nejsem schopná usnout, a ani proti tomu můj gynekolog nebyl..

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 16.03.09 14:44

Spala jsem si, jak jsem chtěla, jen teď spím na levém, protože na pravém to jsou muka. Ke konci se má prý spát na tom boku, kam je mimi otočené zádíčky, u mě nalevo, ale začala jsem tak spát ještě předtím, než mi to na ultrazvuku řekli. Takže já myslím, že tvé tělo a mimčo se spolu dohodnou :wink:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 16.03.09 14:59

ahojky,

já myslím, že tělo si řekne. já se celé těhotenství probouzela zá:,–(ně na zádech. a to jsem vždycky poctivě usla na boku.:)

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 16.03.09 16:21

Já si tedy spím, jak chci (a stejně bylo u prvního těhotenství). Z nějakého důvodu se jako optimální doporučuje ten levý bok, ale nikde není psáno, že člověk nesmí spát jinak (to by fakt ani nešlo, jak bych se asi hlídala?) Třeba teď já levý bok zrovna nevyhledávám kvůli nějakému bolavému svalu v zádech, co mi v té poloze nedá pokoj. A taky mi připadá, že na levém boku prťous víc kope. Spát se dá i na zádech, pokud to člověku nedělá zle, nic se neděje - doporučuje se víc podložit polštáři. Člověk může být rád, že vůbec spí, kolikrát mi trvá hoďku a půl, než zaberu, a pak mám pocit, že sotva usnu, už mi starší leze do postele a nějakým nevybíravým způsobem (třeba kostkou do hlavy) mě burcuje pokud možno ve čtyři ráno, že chce napít, podat medvídka nebo něco jiného životně důležitého :twisted:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 16.03.09 17:35

Já jsem spala, jak mě napadlo. V 8 měsíci jsem se probudila i na břiše :D
Důležitý je, že spíš. Jsou matky, který mají se spaním problémy a s chutí by spali i na pravým boku. :D

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 16.03.09 17:58

Abych pravdu řekla, tak ve 24tt jsem ještě pořád spala na břiše. Teda ne úplně. Spím v poloze „lva“ nebo taky ve „stabilizované poloze“ Myslím že je důležitý aby ses vyspala a ne na kterém boku ležíš. Když se to nebude miminku líbit, však ono se ozve, neboj…

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 16.03.09 18:08

Pro upřesnění. Poloha na boku se doporučuje hlavně ve III. trimestru a to z toho důvodu, že pokud ležíš na zádech, tak těžká a velká děloha naléhá na dolní dutou žílu, žímž ji jakoby přitlačí a nemůže jí proudit krev. Takže se tím nevrací dostatečné množství krve k srdci, aby mohlo být dále pumpováno opět do oběhu. Proto většina maminek ve III. trimestru pociťuje nevolnost a motání hlavy při lehu na zádech na rovné podložce. Může upadnout i do bezvědomí, pokud při nevolnosti nezmění polohu… :wink:

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 17.03.09 08:33

Já jsem ráda, když vůbec usnu a trochu se vyspím. Takže neřeším, zda je to pravý či levý bok. Na zádech mi spát nejde už asi od 5M.

misuna
Stálice 77 příspěvků 17.03.09 09:28

Tak to já jsem taky ráda, že se vůbec vyspím. Někdy jsem po celé noci víc rozlámaná než když jsem šla spát :-(

A někdy mi nezbývá nic jiného než na těch zádech spát, protože jeden bok už mám přeležený a do druhého se mi cpe malá nožičkama ;-)

Většině se špatně dýchá při poloze na zádech, já mám spíš problém, že když ležím na tvrdé podložce, tak se pak nemůžu otočit, protože mě šíleně bolí pánev… takže veškeré utz na zádech jsou pro mě dosti náročné, co se zvedání týče ;-) A doktorka se vždycky diví, že pak nemůžu chodit… ale co se dá dělat, když to tak šíleně bolí :cry:

Každopádně je podle mě jedno, jak kdo spí, hlavně když je to pro něj a pro mimi pohodlné :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Reakce na volby:„Senát je cena útěchy,“ směje se senátorům Zeman

Včerejší sčítání hlasů v senátních volbách určilo dva kandidáty, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >