Spaní pouze na zádech při zavinování

2
6.1.19 05:14

Spani pouze na zadech pri zavinovani

Zajima me, jak to mate s otacenim miminka pri zavinovani. Dcera mi spi pouze zavinuta v pline, jsou nam tri mesice, ale rucicky ji davam podel tela tim padem nemuze spinkat na boku, spi stale jen na zadech, jinak by se mi mohla prekulit na brisko a udusit. Davam ji polstarek na splostelou hlavicku asi tyden, predtim spala na rovne podlozce. Nemuze vzniknout nejaky problem do budoucna? Ze zacatku asi mesic z porodnice spala zatim bez zavinuti a strany jsme stridali kvuli hlavicce

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5347
6.1.19 06:58

Ony jdou strany kvůli hlavičce střídat i při zavinutí, ale je to blbost, pokud má hodně sploštělou hlavičku ať vás pediatr pošle na neurologii a rehabilitaci, kolikrát to je kvůli pohmoždění svalů krku a ramene při porodu a pasivním otáčením při spánku to trauma jenom zhoršujete. S dcerou mě doktorka odeslala na neurologii když jí bylo 9 týdnů a díky tomu jsme se vyhly vojtivce a jenom cvičíme posílení šikmých břišních svalů, což malou baví a směje se u toho. Teď je malé půl roku a hlavu už má krásně rivnoměrnou a celé to potřebovalo asi 5 minut cvičení při každém přebalení. Kamarádka má holku o 2 měsíce starší a slehnutí hlavy začali řešit až teď a malá jí při cvičení hrozně protestuje a brečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
6.1.19 07:52

Tak já prcka dávala spát na bok i když spal v zavinovacce. Za záda jsem mu dala smotanou deku, nebo ručník a strany jsem střídala. Na zádech spal hlavně v kočárku. Hlavičku má pěkně soumernou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
6.1.19 08:02

Ruce das do stejny polohy, jsko kdyz ty spis na boku. Dalavala jsem tak malou at v zavinovacce nebo bez, zada podeprela, aby se neprekulila a od bricha dolu mela taky zabranu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
6.1.19 09:19

@Heivka splostelou hlavicku nema vubec, i kdyz spi na zadech, tak ma hlavu na ruzne strany a spi tak. Polstarek mame jen jako prevenci. . Me jen zajimalo, jestli tim nemuze vzniknout nejaky problem kdyz lezi jen na zadech a neni zvykla spat na boku, jestli s tim nema nekdo zkusenosti :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5347
6.1.19 14:07

@Kolaka Pokud hlavu otáčí, tak ten polštářek jí v tom bude spíš překážet, ptala jsem se na to neurologa i rehabilitační, tak polštářek je vhodný jenom při zdravotní indikaci a musí se zvolit správný druh podpory hlavičky.

Edit: spaní na boku není potřeba, miminko se potřebuje stabilizovat v poloze na zádech, zbytečné polohování jen vytvoří nežádoucí svalové napětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama