Spaní s dětmi a miminkem v jedné posteli. Nebezpečí zalehnutí?

236
22.4.20 00:07

Spani s detmi a miminkem v jedne posteli. Nebezpeci zalehnuti?

Ahoj. Prosim o radu. Mame dve holcicky 3 a 5 let a pulrocniho chlapecka. Maly spi s nama v posteli. To by nebyl problem, jen starsi dcera ma strachy a chodi kolem pulnoci k nam do postele. Manzel jezdi jen o vikendech domu a snazil se ji vzdycky zavest zpatky at si zvykne spat ve sve posteli, ale ona chodi potom nekolikrat v noci a budi nas. Kdyz jsem sama tak to nedavam a necham ji spat s nama. Je takova, ze jak si lehne tak se vzbudi. Jen ted zacala i ta mladsi a uz je to v posteli trochu eng a ona je zivel, jednou ma hlavu tam kde mela nohy a rotuje… tak mam strach, ze maleho zalehne.. manzel rika, ze uz je velky a ma prezivaci reflex a branil by se a co ja vim, jenze ona je dvakrat tak tezsi, kdyz na neho lehne tak mu ten reflex nepomuze. Jinak mam nekdy strach, ze i manzel maleho zalehne ale zatim se nikdy nic nestalo ani s dcerama, prece jen spime jinak kdyz je v posteli mimi, jestli deti maji takovy smysl to nevim. Ted nevim co delat. Mam v planu naucit maleho spat v jeho postylce jenze se znam, a on dost casto vstava na kojeni, a ja se potrebuju vyspat at mam silu na dalsi den… dceru nechci nechat nakraji protoze mam strach ze spadne, nase postel je dost vysoka. Takze se ptam, je tam nebezpeci, ze by bratra zalehla? nebo si delam zbytecne starosti? Ma nekdo stejnou situaci nebo zazil? Ted byl doma manzel mesic a spal casto s holkama v jejich pokoji a od zitrka na to budu zase sama a mam z toho trochu strach. Dekuju moc za odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5829
22.4.20 00:56

Půl roku už je docela dost, to by mělo být v pohodě.
Nebo ten kraj postele pořeš zábranou, to je jednoduché řešení, a nech dceru na kraji.

Jinak nám taky děti spí často spolu různě přes sebe, ale je fakt, že nejmladší už jsou dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
22.4.20 01:53

Vyřešila bych to rozložením dětí. Zábrany k posteli a mimino mezi zabranou (zdí) a sebou. Pak další dítě, muž a poslední dítě :) U nás nejstarší nechodí tak máme jen dvě po stranách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11942
22.4.20 01:59

Mame u sebe 4letaka I rocniho, od narozeni. Mladsi spal mezi zabranou a mnou, z bezpecnostniho hlediska se nedoporucuje, aby byl vedle mimina nekdo jiny nez matka, a to do roka. Nicmene kdyz jsem v noci kojila, tak mrne nekdy skoncilo I na druhe strane, to je na kazdem, s cistym svedomim do doporucovat jinym nemuzu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4788
22.4.20 02:56

Naše malá, též miminko, spí se mnou taky, má Snuzu (monitor dechu na plenku) a u postele zábranu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
22.4.20 05:20

Dala bych dítě mezi kraj a sebe. Ale půlroční už se těžko zalehne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6279
22.4.20 06:41

A co prirazit postylku bez bocnice k posteli? Co jsem tak cetla, da se tak i v klidu nakojit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
22.4.20 06:58

My jsme si vyrobili tenkrát postel 240×200 a spali jsme dcerka, ja, mimčo a manžel. Když jsme se přestěhovali do většího bytu a dcerka dostala svůj pokoj, taky v noci courala, to už ale malé byl roka přostě jsem spala mezi nimi. Já měla tedy lehký spánek, jak se někdo pohl, už jsme koukala, co se děje. Nebo dobře i fungoval kojící polštář jako mantinel. @Kukacka123 ano, nebo tak, to jsme taky jeden čas měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2259
22.4.20 07:18

Spím v posteli s 2,5 letým a měsíčním miminkem. V noci za námi občas chodí 8 letý. Spíme:miminko v hnízdečku, já, 2,5 letý a 8 lety. Máme teda k posteli přidělanou postýlku bez bočnice a z druh3 strany je zed. Pokud by nešlo dát ke zdi, koupila bych zabranu, která se dá vsunout pod matraci.

Edit: Šířka postele i s postylkou je 240 cm. Už jsem tam spala i se všemi 4 dětmi a jde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama