Reklama

Spaní ve vlastním pokoji - 2měsíční miminko

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 22:37
Spani v vlastnim pokoji - 2mesicni miminko

Potrebuji poradit.. mozna spis podporit. Mam 2mesicni miminko a chtela bych ho presunout do vlastniho pokojicku nebo proste nechat spat samotne v postylce mimo loznici. Planovala jsem to uz pred porodem, ale ted mam nejak strach. Mame maly byt. Postylka se nam bohuzel nevejde do loznice, takze je v obyvaku a ja spim na matraci. Ale uz me z ni boli zada a navic obyvak je pro jine ucely nepouzitelny. Postylku bych bud nechala v obyvaku nebo presunula do pracovny. No.. to je vlastne uplne jedno. Mam monitor… tak proc mam strach nechat mimco spat samotne? Z loznice to mam par kroku tam i tam. Zkousela jsem spolecne spani v posteli, ale to nedopadlo..Vubec jsem se nevyspala, manzel taky ne.. prcek je trosku hlasitejsi a i sebou docela mele.. Vstavani v noci neni problem, budi se 2× na kojeni…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 04.05.18 22:45

A v cem je problem? Takovymu prteti bude asi jedno v jake je mistnosti :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 22:53

Jasny… mistnost je jedno. Jde o to, ze tam s nim nebudu… Pri planovani mi to pripadlo uplne v poradku, ale kdyz uz to chci zrealizovat, tak zacinam mit strach… Vsichni mi rikaji, ze mimco ma byt se mnou minimalne do 6 mesicu v jedne mistnosti, ze hazarduji, kdyz ho necham spat ve vlastnim pokoji, ze ho neuslysim a muze se stat to a to… jsem tomu nejak podlehla.. jen bych asi potrebovala ujistit, ze je to ok. Vsechny kamaradky maji mimca v loznicich a to min do roku, dvou.. nikdo z mych znamych nema/nemelo takhle male dite ve vlastnim pokoji…

natyber
Kelišová 5929 příspěvků 04.05.18 22:56

Podle mě máš přirozený strach, prostě je mimčo malé a když jsi mu blíž, máš pak lepší pocit. Nešlo by něco vystěhovat z ložnice, nebo nějak přesunout nábytek :think: Ono jde asi o zvyk, že je v jiné místnosti, nevím co bych dělala, za každou cenu bych asi narvala postýlku do ložnice i kdybych jí musela přelézat a nebo bych si do pracovny dala válendu :nevim: každopádně strach je normální. Leda to zkusit a uvidíš, píšeš že je to kousek a spinká dobře :nevim:

natyber
Kelišová 5929 příspěvků 04.05.18 23:00
@Anonymní píše:
Jasny… mistnost je jedno. Jde o to, ze tam s nim nebudu… Pri planovani mi to pripadlo uplne v poradku, ale kdyz uz to chci zrealizovat, tak zacinam mit strach… Vsichni mi rikaji, ze mimco ma byt se mnou minimalne do 6 mesicu v jedne mistnosti, ze hazarduji, kdyz ho necham spat ve vlastnim pokoji, ze ho neuslysim a muze se stat to a to… jsem tomu nejak podlehla.. jen bych asi potrebovala ujistit, ze je to ok. Vsechny kamaradky maji mimca v loznicich a to min do roku, dvou.. nikdo z mych znamych nema/nemelo takhle male dite ve vlastnim pokoji…

Taky neznám nikoho, kdo by měl tak malé miminko v jiné místnosti a chápu, že jde o ten pocit. A nešlo by vyhodit z ložnice třeba skříň, nebo prohodit ložnici s pracovnou?

Lucius08
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 04.05.18 23:04

Jak píše @natyber zkusila bych si postýlku narvat do ložnice. Ono je pravda, že takhle malé miminko by nemělo spát samo v místnosti. Mě se třeba prcek sem tam dávi… jednou jsem k němu přiskočila, byl celý modrý…hrůza. Hlavně mít dítě v jiné místnosti tak se nevyspim :oops:

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 04.05.18 23:04

A nejaky kosik nebo kolebka se vam do loznice taky nevejde? To je tak do toho pul roku. Je prirozene mit strach, ja bych mimco do jine mistnosti taky nedala a asi byste byla tak nervozni, ze byste se nevyspala uz vubec. Pripadne mimco do postele a oblozit kojicim polstarem do hnizdecka, jestli vam vadi vrteni nebo strach ze zalehnuti.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 04.05.18 23:10

Tak to vyzkousej a uvidis. Ja mam u sebe i triletaka :mrgreen:, ale znam lidi, co meli mimino v druhem pokoji od narozeni. Zalezi, pokud ten strach, co mas, je tvuj prirozeny instinkt (v tom pripade se nejspis nevyspis), nebo je to vliv okoli.
Rozhodne bych mu v tom pripade ale dala monitor dechu (to je to, co mas?) a to obecne jejich priznivec nejsem.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 04.05.18 23:11

@marka123 : obkladani malych miminek postarem neni bezpecne

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 04.05.18 23:13

Tak ja jsem ten priklad, kdy mimco spalo od prvniho dne ve sve postylce a ve svem pokojicku. Mela jsem jak chuvicku, tak monitor dechu.
Paradoxne spal ze vsech deti v okoli od narozeni nejlepe, jidlo jen kolem 3h rano a od pul roka spi kolem 12h v kuse.
Nerikam, ze je to tim, ze spal solo, ale bavily me ty reci ostatnich.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 23:13

@natyber jo jo.. ten pocit :-( Skrine jsou vestavene.. bohuzel. Valendu do pracovny taky nedam. Uz jsem ten nas minibyt prochodila, pomerila. V planu bylo stehovani, ale v novem dome je bohuzel nutne provest vic oprav nez jsme si mysleli, takze stehovani nejdriv na podzim.

Emma9697
Kecalka 185 příspěvků 1 inzerát 04.05.18 23:16

Ahoj, ja teda maleho mam ve vedlejsi mistnosti a ma taky dva mesice, zjistila jsem, ze takhle spi mnohrm lip a dyl nez kdyz je semnou v pokoji, ze zacatku jsem mela taky strasny strach, ale ja to vyresila video chuvickou a monitorem dechu :kytka: Takze doporucuju jeste zainvestovat do chuvicek ja bych se bez ni taky bala :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 23:20

@marka123 Kdyz byl s nama v posteli, tak jsem spatne spala.. strach ze zalehnuti a navic jsem ho porad kontrolovala.. v postylce ma monitor dechu a to me uklidnuje. Navic teda vyluzuje obcas silene zvuky :-)

Almatka
Kelišová 6757 příspěvků 04.05.18 23:22

První dva synové se mnou spali až do pěti let staršího, pak šli do svého, to se narodila dvojčata a tady tak jako pendluju z ložnice do jejich pokoje. Vlastě nevím, proč mám tak špatný pocit nechat je tam samotné, od večera kolem osmé do půlnoci spinkají sami, pak se někdy probudí na mlíčko a někdy ne, ale to už jsem u nich…takže nemyslím si, že je něco špatného na tom, mít dítě ve vedlejším pokoji, já to ale neumím (spíš jsem to nedokázala)…

Příspěvek upraven 04.05.18 v 23:22

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 04.05.18 23:22

@beruska9 z jakeho duvodu neni bezpecne? Jako kvuli uduseni? Kdyz kolem mimca udelam z kojiciho polstare ohradku a je jak v hnizdecku, plni pak postar stejnou funkci jako hnizdecka, ktere se bezne na spani prodavaji, casto se doporucuje mit velky perovy polstar, do nej dulek a takto udelat miminku hnizdecko, mimino je stejne vetsinou jeste v zavinovacce. Co se mu v tom polstari tedy muze stat?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama