Spaní miminka, žmolení obličeje ručkama

23
8.12.18 13:03

spaní, žmolení obličeje ručkama

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda taky někdo řeší, že mimčo zavinuje podle Karpa, ale v noci sebou neustále škube, že vypadl dudlík a podobně, kňučí..
Když malou, má 11týdnů, nezavineme, pořád si ručkama žmolí obličej, leká sama sebe, vyhazuje si dudlík, i přes den, je pak poškrábaná.
Začali jsme už třetí týden dělat stejný rituál, že po 7h jdeme na koupání, nebo jen otření žínkou, nekoupeme každý den. Pak ji zabalíme do deky, nakrmím ji, u toho už vříská jako tygr, začínáme šššš a pustíme šum moře, necháme v postýlce a odcházíme. Sem tam za ní jdeme, že brečí, protože vypadl dudlík. Jinak spí nebo kouká. Ze začátku usnula a budila se ve 2-3 h na krmení, pak kolem 6, a přes den jí cca po 3 hodinách. Ale teď začala spát méně, v 1 už je vzhůru, kňučí, chce napít, za 2-3hodky znova, ale mezitím nespí, pořád s sebou mlátí, točí hlavou, kňučí, neustále dávám dudlík. Dneska jsem nevydržela a vybalila ji, vzala k sobě do postele, ale je to to stejné, mlátí s sebou, dudlík si vyhazuje, šmudlí ručkama obličej, hrůza.. a přes den spí třeba půl hodiny po krmění a pak v kočárku. JInak vzteky řve, nepomáhá ani nošení, kolem 6 začíná svůj večerní koncert, který trvá až do 8.
Máte to některá taky tak? Je plně kojená, i když z jednoho prsa pít nechce, máme sab simplex a bio gayu na prdiky, a do zavinovačky ji na noc zavinuju jen horní polovinu těla, aby mohla kopat. Ze začátku to krásně fungovalo, teď už moc ne, navíc já sama jsem dost nespavec a i když mi 3hodky spánku stačí, už i já mám deficit ale přes den neusnu, ani kdybych se zabila :/ už me i napadlo, dát jí večer sunar, aby byla víc napapaná a neměla tolik hlad.. Díky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
8.12.18 13:12

Je to běžné a ještě se to kolikrát změní. Spíše by jsi se měla radovat, že i přes to, že se poprvé budí v jednu, tak máš spící mimino. Jsou daleko horší. A navíc v cca 3.a6.týdnu a 3. a 6.měsíci je růstový spurt, kdy chce dítě častěji jíst.
Ani jedno z mých dětí tak dlouho v kuse nespalo hodně dlouho (myslím tím minimálně do roku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12092
8.12.18 13:36

Dětský spánek se během prvního roku a zejména prvních měsíců dost mění. Individuálně a vlastně nepředvídatelně.

Klíčové je přežít a nejlepší trik je co nejčastěji myslet na sebe a dočerpání sil.

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
8.12.18 14:39
@janulka007 píše:
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda taky někdo řeší, že mimčo zavinuje podle Karpa, ale v noci sebou neustále škube, že vypadl dudlík a podobně, kňučí..
Když malou, má 11týdnů, nezavineme, pořád si ručkama žmolí obličej, leká sama sebe, vyhazuje si dudlík, i přes den, je pak poškrábaná.
Začali jsme už třetí týden dělat stejný rituál, že po 7h jdeme na koupání, nebo jen otření žínkou, nekoupeme každý den. Pak ji zabalíme do deky, nakrmím ji, u toho už vříská jako tygr, začínáme šššš a pustíme šum moře, necháme v postýlce a odcházíme. Sem tam za ní jdeme, že brečí, protože vypadl dudlík. Jinak spí nebo kouká. Ze začátku usnula a budila se ve 2-3 h na krmení, pak kolem 6, a přes den jí cca po 3 hodinách. Ale teď začala spát méně, v 1 už je vzhůru, kňučí, chce napít, za 2-3hodky znova, ale mezitím nespí, pořád s sebou mlátí, točí hlavou, kňučí, neustále dávám dudlík. Dneska jsem nevydržela a vybalila ji, vzala k sobě do postele, ale je to to stejné, mlátí s sebou, dudlík si vyhazuje, šmudlí ručkama obličej, hrůza.. a přes den spí třeba půl hodiny po krmění a pak v kočárku. JInak vzteky řve, nepomáhá ani nošení, kolem 6 začíná svůj večerní koncert, který trvá až do 8.
Máte to některá taky tak? Je plně kojená, i když z jednoho prsa pít nechce, máme sab simplex a bio gayu na prdiky, a do zavinovačky ji na noc zavinuju jen horní polovinu těla, aby mohla kopat. Ze začátku to krásně fungovalo, teď už moc ne, navíc já sama jsem dost nespavec a i když mi 3hodky spánku stačí, už i já mám deficit ale přes den neusnu, ani kdybych se zabila :/ už me i napadlo, dát jí večer sunar, aby byla víc napapaná a neměla tolik hlad.. Díky za rady

Dite me pred hodne lety taky mavalo rucickami a desilo se toho a budilo, tak jsem ho dala do zavinovacky, ze mu koukala jen hlava a spal jak dudek tedy krom krmeni pi trech hodinach, mohla jsem podle nej narizovat hodinky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
19.12.18 11:43

no ze zacatku to taky fungovalo, ale ted posledni dobou ji dame spat, po koupani a krmeni,a le uz pri krmeni jeci jako sirena, nechce pit, usina, tak ji dame spat, za necelou hodinu rev, chce znovu pit a pokud ne pit, davat dudlik, nebo pochovat, cokoli a vydrzi takhle klidne do 10.. a pak jedla kolem 3 rano, ted uz od pulnoci sebou mlati, knuci, ale pit nechce, po nakrmeni zase knukot, skoro hodinu. Pak na hodinu usne a v 6 se krmi znovu, zase rev a pak se hmozdi, knuci, brumla, kdyz ji rozbalime, mlati s sebou, ruckama si smudli oblicej, ale neusne.. :( ty noci jsou des..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama