Spánková apnoe - zmenšení nebo vytržení krčních mandlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 19:32
Spánková apnoe - zmenšení nebo vytržení krčních mandlí

Ahoj,
před týdnem jsem byla se šestiletou dcerou ve spánkové laboratoři a vyšlo jí, že má spánkovou apnoe vzhledem k věku významného stupně a doporučili zmenšit nebo odstranit krční mandle.
Krční mandle prý má hodně velké, angínu zatím neměla, ale děsně chrápe.
Najde se tu někdo, kdo nechával trhat nebo zmenšit krční mandle z tohoto důvodu? Pomohlo to?
Přiznám se, že bychom preferovali, kdyby jí aspoň část mandlí zůstala, tedy zkrácení nebo zmenšení. Na konzultaci jdeme až ve čtvrtek.
Alergoložka by chtěla mandle zachovat, po neděli jdeme na krev kvůli alergiím. zatím nemáme žádné alergie potvrzené (z vyšetření před rokem a půl), ale teď čekám, že něco z krve vyjde pozitivní.

Přečtěte si článek: Kdy provést odstranění krčních mandlí?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pivecka
Kecalka 129 příspěvků 10.12.11 19:38

Ahoj, přesně tohle jsme řešili v létě. Dceři je 5let a podle naše popisu jejího spánku nám lékař apnoe diagnostikoval. V laboratoři jsme nebyli, ale to chrápání s přestávkami fakt bylo děsné. Na alergologii vše negativní. Svolili jsme k zmenšení a super!!! Hned první noc po operaci spala úplně tiše. To hojení teda bylo bolestivé, ale fakt to stálo za to. babička když ji teď slyšela-neslyšela spát, označila to za zázrak :mrgreen:

lasička1
Echt Kelišová 8142 příspěvků 10.12.11 19:43

Syn má mandle zmenšené-nijak ho to nebolelo a to je dosti citlivý.Určitě bych je nechala jen zmenšit-pokud není jiný problém než jen velikost a tím způsobené chrápání.Pokud by v nich bylo trvalé ložisko bakterií,tak vyndat,ale takto bych je jen zmenšila.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 10.12.11 19:59

Ahoj, my jsme tohle řešili letos v létě.
3.letý syn od malička strašně chrápal, měl apnoické pauzy, noční počůrávání, neustálé nemoci dých.cest…
Nakonec nám sama alergoložka navrhla návštěvu ORL, kde ho okamžitě indikovali k trojoperaci- laserem seříznout krční mandle, vytrhnout nosní mandle a ještě odsát uši a dali mu tam provzdušňující trubičky.
Operaci podstoupil na konci srpna a zatím můžu říct, že je to OK.
Ty krční mandle měl prý obrovské, doktor po operaci říkal, že ještěže nestihl žádnou angínu- hrozilo by mu dušení.
A navíc mu z krčních a nosních mandlí udělali autovakcínu. :palec:
Operaci zvládl skvěle- já na tom byla s nervy daleko hůř a v krčku mu kousek mandlí zůstal. :mavam:

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 20:07

A jste některá z Prahy a okolí? My půjdeme na zákrok někam do Prahy. To vytržní krčních první navrhla doktorka z Bulovky (takže to vlastně odhadla dobře, už to vím přes půl roku), ale nemluvila o zmenšení, takže počítám, že zmenšení se tam nedělá. Jiný ORL lékař, kterého jsem kontaktovala jako pro konzultaci, mi jako první řekl o tom zmenšení a že by nás poslal do Krče. Ještě prý to dělají v Motole.
Jinak dcera už nemá nosní mandli, byla na trhání v srpnu 2010 - tak mě ještě napadlo, jestli jí třeba nedorostla, protože do nosu už jí nikdo nekoukal. U těch doktorů jsem byla letos na jaře. Na nosní byla na Bulovce a bylo to v pohodě.
Jaké jsou možnosti toho zmenšení? Seříznutí a zmenšení ultrazvukem? Nebo něco jiného? Je některá varianta lepší, nebo je to jedno?

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 10.12.11 20:22

My jsme byli na Kladenském ORL- chodíme k Dr.Foitlovi do Nového Strašecí (má ordinaci i v Kladně) a Lukáška i operoval-byl úžasný. Vše vysvětlil a navrhnul možnost krční mandle buď odstranit úplně, nebo tzv.seříznout laserem, což by bylo vhodnější a šetrnější, takže jsme zvolili ten laser. Neplatili jsme nic a čekací doba operace na ORL v Kladně jsou cca 2 měsíce. A byli jsme tam spokojení. :mavam:

pivecka
Kecalka 129 příspěvků 10.12.11 20:23

No nám to dělali v HK, o Praze nic nevím. Na nosních byla před rokem a přestaly ji po tom opakované záněty ucha. Jak se ale objevilo apnoe, tak nám sami ti zmenšení navrhli(o odstra­nění jsme nemluvili vůbec, prý se doporučuje v krajním případě). Seřízli ji krční a ještě zbytek nosní. Buď tam trochu nechali při prvním zákroku nebo dorostla. Nám teda furt tvrdili. že neví, jestli to apnoe je z mandlí, že viděli i větší.. Ale pak nám dr řekla, že jí hodně sahaly dolů, což při běžném vyšetření nejde vidět.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 10.12.11 20:24

Jo a ještě jsem zapoměla- zkoušela jsem volat na objednání operace i do Motola a tam byla čekací doba cca 5.měsíců. :mavam:

zolina
Kecalka 162 příspěvků 13.02.12 14:31

Ahoj,dnes take dceru objednali na vyndani nosni mandle a zmenseni krcnich+odsati usi. Muze me nekdo prosim napsat vic o tom odsati a te trubicce v uchu? je to videt a vyndava se to casem,nebo uz tam zustane? Jsme objednane do Kladna a dnes nam rekli ze uz to nedelaji laserem :,( ,je v tom velky rozdil kdyz to udelaji bez laseru?
Hanulinku, snad to budes cist, tys tam byla se vsim spokojena? dekuji za odpovedi

Danulenkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.13 08:30
Bezbolestné zmenšení krčních i nosních mandlí

Ahoj maminky, zkusila jsem naprosto vše za dva roky co měl syn extrémně zvětšené krční i nosní mandle. Homeopatka mi pomohla když dělal v noci pauzy s dýcháním, nicméně další léčby - Lymphomyosot, Quixx… byly marné. Pak jsem zkusila čísnkou medicínu, doktor Hoffmann mi doporučil Hebkost labutí šíje a Stín brokátového závoje, oboje 3× denně jednu tabletku (jsou malé, syn je rozkousal a spolkl). A výsledek: Po prvním měsíci ustalo příšerné chrápání, po druhém měsíci spí malý se zavřenou pusinou a dýchá bez problému nosem, krční mandle v krku jsou na pohled asi poloviční… Toto po všech zkušenostech považuji za zázrak. Vám přeji hodně štěstí při léčbě Vašich dětí…

justy26
Nováček 10 příspěvků 20.01.14 21:53

Ahoj Danulenko, obnovuji diskuzi ohledně nosních a krčních mandlí. Mám dceru, 2 roky, které byly zjištěny zvětšené nosní a krční mandle. Poslední noci už témeř nespí, budí se cca po hodině, dost chrápe a nemůže vůbec dýchat nosem. Takže se zbudí pláčem, musí se trochu napít, a pak zase na hodinu usne a stále dokola až do rána. Zašla jsem s ní pro jistotu na dvě ORL, přeci jen více doktorů, více názorů. A obojí řečeno, že na trhání nosních mandlí je ještě malá, nejdříve od 3.roku, a krční mandle se dají v jejím případě zatím jen zmenšit (tonsilotomie). Takže nám doktor doporučil zmenšení krčních mandlí, operace je v celkové narkoze, za 2 měsíce. Pokud bych mohla dceři jakkoliv pomoci, udělám to. Četla jsem v tvé diskuzi, že jsi použila na svém synovi onu čínskou medicínu. Chtěla bych vědět, kolik bylo tvému synovi let a za jak dlouho mu to zabralo? Také, konzultovala jsi braní této čínské léčby se svým pediatrem či někým, kdo se čínskou léčbou zabývá? Prosím Tě o nějaké bližší informace, předem děkuji všem, kdo se této diskuze zúčastní a podělí se o další názory.

Julliet
Kecalka 105 příspěvků 20.01.14 22:21

My jsme trpěli na spánkové apnoe už od narození. Než přišli na to, co to způsobuje :zed: :zed: :zed: Pak udělali pokus a v 1,5 nám vytrhli nosní mandle, byli jen o něco málo zvědčené, ale nám prostě dělali problémy. A fakt to pomohlo, upravil se spánek, spí skoro celou noc.Ale hlavně máme po apnoi. My jsme jí teda měli hodně častou, třeba i 3 za den. Bylo to šílený :zed: Museli jsme neustale nosit takovej hlídač, který nás na to upozorňoval. Někteří doktoři taky říkali, že až mu bude 3,tak až pak to je možný, že to dřív nemá cenu, že mu narostou znovu. Pomohl ná :dance: m náš kardiolog a prosadil si, že to musí ven. Díky bohu. Teď nám je 3,5 roku a už žádné apnoe.

Danulenka
Povídálka 17 příspěvků 21.01.14 12:03

Když jsem se dočetla že sama doktorka komusi v internetové poradně doporučila že může napřed zkusit čínskou medicínu že sama svému chlapci pomohla tak jsem zašla do obchodu kde toto prodávají. Paní prodavačka mi poradila že si máme napřed udělat test zde: http://www.patentnimedicina.cz/…bryJazyk.php připojíš fotku jazyka dítěte a do dvou dnů jsem dostala odpověď kde mi byla navržena Hebkost labutí šíje a Stín brokátového závoje spolu s čajem ale ten mi odmítl pít. Můžou se objednat přímo na těchto stránkách, pokud nemáš v okolí kde by sis zašla osobně. Jak jsem psala, léky se naučil brát sám bez připomínání, je narozený srpen 2007 takže mu bylo v té době asi pět. Řešili jsme to od 3,5 let, lékaři se ani nesnažili vymýšlet alternativy, prostě krční seříznout a nosní vytrhnout a to mu doktorka v dětské nemocnici v Brně jen koukla do ucha, do krku nebo do nosu se ani nepodívala a na moje námitky mi ukázala v knize že takových pacientů mají denně asi osm tak co s tím dělám cavyky, přístup který mě přesvědčil o tom že touto cestu půjdu až v případě že nic jiného nepomůže.
Nikdy jsem nebyla nějaký bylinkář ale myslím že je vždy víc možností než ta invazivní, navíc když se už párkrát u podobného zákroku stala „nehoda“ a ani nebudu připomínat jak to dopadlo.
Navíc zkušenosti z okolí: známá byla trhat krční mandle už potřetí a vždy dorostly znovu a znovu. A další - trhání mandlí že chlapec špatně slyšel, po vytržení slyšel stejně jako dřív… tak nevím, prostě trhat a když to nepomůžeme budeme přemýšlet do dál…?

boera
Nováček 2 příspěvky 04.02.14 17:35
Trhání nosní mandle a zmenšení krčních

Maminky mohu se zeptat jakou máte zkušenost s Motolem? Malé (4 roky) diagnosa je hypertrophia tonsillarum, AV III. st. Má spánkové apnoe, chrápe. Jinak řečeno má obrovské mandle jak krční tak nosní. Nemůže pořádně dýchat. V noci mi přestává dýchat. Nosní mandly ji doporučuje doktorka na ORL vytrhnout a krční zmenšit. 25.02.jsme objednaní do Motola tam nám povědí snad více, ale upřímně bych chtěla nějakou zkušenost od Vás. Máte nějaká z vás prosím?

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 04.02.14 19:59

Motol je jedna z nejlepších nemocnic u nás. Nevím, co víc by sis mohla přát. Na druhou stranu, každá operace má svoje rizika, ale ty hrozí všude, i kdybys dala dítě operovat ve Vídni. Tak ji věř a držím palce ať to dobře dopadne.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >