Spánková deprivace mi mění psychiku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 09:35
Spánková deprivace mi mění psychiku

Ahoj holky, měly jste taky pocit, že se vám nevyspáním mění osobnost? Mám devítiměsíčního syna, hezky prospívá, kojený, no a to je možná ta potíž. Budí se co dvě hodiny (někdy i častěji) na kojení a já už to přestávám psychicky dávat. Vím, že minimálně v patnácti to bude lepší, ale momentálně mě tenhle horizont moc neutěšuje. Manžela jsem vyhnala do jiného pokoje, ať se vyspí, má fyzicky náročnou práci, spí s námi o víkendu. Dneska mi řekl, že jsem byla na malého v noci protivná, když se za hodinu probudil na kojení a pak mrnčel. Hrozně se mě to dotklo, prostě mi přijde, že jsem jiný člověk. Neříkám, že jsem dřív byla flegmoš, ale teď si absolutně v ničem nevěřím, ve všem hledám důkazy své neschopnosti být matkou a pořád si říkám, jaká jsem kráva, že se hroutím z jednoho, když jiné mají tři čtyři a jsou sluníčkové. Máte taky pocit, že vám kojení a přerušovaný spánek udělaly tohle s psychikou?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 3040 příspěvků 03.02.19 09:41

Nikdy nezapomenu na příliv energie, když jsrm se cca po pěti letech přerušovaného spánku vyspala 14 dní v kuse. Úžasné. Až skončíš kojení, nech dítko někomu jinému na pár nocí ať dobrereš energii. Pokud to půjde. Jinak budeš tak jako já hodně dlouho mátoha. Jo a psychiku to samozřejmě mění. Dlouhodobě neuspokojené základní potřeby.

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 03.02.19 09:44

No - spánková deprivace je jeden ze základních nástrojů brainwashingu. A kojení znamená, že v krvi máš spoustu hormonu prolaktinu. A ten se kromě kojení vylučuje taky při velkém stresu - tělo na něj reaguje tak, že je vnímavější a tedy i dráždivější vůči podnětům, které by tě bez něj nechaly v klidu.

Potřebuješ začít měnit režim tak, aby si se občas vyspala. Syn je už veliký, takže klidně se může začít noční kojení odbourávat a dávat mu večer něco, co ho udrží sytého celou noc.

Plus je více než žádoucí domluvit si jednu noc v týdnu, kdy pak manžel nejde do práce, že ho prostě na noční šichtu bude mít on a ty se vedle vyspíš se špunty v uších. Případně ideálně kromě jedné noci s manželem by se mohla zkusit noc u babiček.

Pro lepší adaptaci na nevyspání a kojení zkus suplementovat B komplex a D vitamín i pro tebe a zkus užívat maccu - pro kojení je dost vhodná a pomáhá adaptovat na tu nesmírnou zátěž, co první rok života mimina představuje. Užívala bych tak 2 polévkové lžíce denně.

https://examine.com/…ements/maca/

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 03.02.19 09:46

Je to normální. Devítimesicni dítě uz skutečně nepotřebuje kojit co dvě hodiny. Takže natahovat intervaly nočního kojení, minimum bych dala čtyři hodiny.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 03.02.19 09:51
@Tichošlápek píše:
Je to normální. Devítimesicni dítě uz skutečně nepotřebuje kojit co dvě hodiny. Takže natahovat intervaly nočního kojení, minimum bych dala čtyři hodiny.

jako to je sice pravda, ale ještě napiš radu jak ty intervaly natáhnout :) Já už mám děti větší, ale pamatuji si že v tomto období se mi taky budily často a pomohlo až když jsem přestala kojit.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 92 inzerátů 03.02.19 09:51

No já bych asi manželovi řekla at si zkusí vstavat co 2 až 3 hodiny, třeba jen 3 dny v týdnu, že bude neprijemnej taky… Já vstávám uz jen jednou v noci na krmení a jsem fakt často nepříjemná, něco si brblám, pak ulehnu s flaškou a dítětem v náručí a zase spím… Mě za to doma nikdo nic neříká, ono by se taky mohlo stát, že pak bych pro to mléko poslala jeho ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 03.02.19 09:51

@Lucka1111 proste nedat prso ani láhev - jen dudlík pohladit a spát. A vydržet to

Aduš8
Závislačka 3455 příspěvků 03.02.19 09:59

@Lucka1111 úplně jednoduše, prostě prso nedat. Já takhle odbourala noční kojení za tři noci, budil se pak až k ránu. Pokud dostane dítě večeři, před spaním ho nakojíš, tak v noci opravdu hlad nemá. Jasně, bez vztekání se to neobejde, ale pořád lepší tři noci pláče, než k dítěti vzteklá vstávat, jako třeba zakladatelka.To si myslím, mu ubližuje ještě víc.

Monchichik
Kelišová 6503 příspěvků 03.02.19 10:12

Tak 9 měsíčního, co se budí každé dvě hodiny bych fakt nekojila. Je jasné, že neustálé nevyspání se na tobě podepíše. A nevěř, že má někdo 4 děti a je sluníčkový a vše je zalité sluncem.

Uživatel je onlinedupejj00
Kecalka 174 příspěvků 03.02.19 10:22

Jo,znam to moc dobre. Presne jako u tebe,zacala u me krize kolem synovych 9m, protoze to se zacal budit jeste castej kvuli zubum. Byla jsem jak zombie.nejhorsi etapa byla 9-12 mesicu.ja jsem to teda vydrzela a po 13. Mesici se to zlomilo a syn se zacal budit jen 3× za noc, pak 2×..nicmene jakmile jsem tu spankovou krizi prekonala a telo si zvyklo, od te doby mi staci spat 2× za noc 2-3 hod a jsem v pohode.to se mi ted hodi s druhym synem,protoze ten se taky budi casto-neumi bez prsa zase sam usnout.mam ho ale v postelia a jsme klidnejsi oba. Zkus prijmout,ze to tak proste je,to dite ti to nedela naschval,taky chce spat,ale nejde/neumi to.me to dost pomohlo si to uvedomit,protoze pak jsem na syna nereagovala tak podrazdene.oni to ti malicci citi a reaguji na to o to vic placem napr. Drz se.

biancaa
Stálice 77 příspěvků 03.02.19 10:54

mame to stejně - 10ti mesicni dcera se budi max po 2 hod.ted je to opravdu silene,trva to cca uz mesic,a obcas jsem v noci uz take nastvana. planuji prestat v noci kojit,jen dcerce ted rostou zuby,tak to nechci jeste zhorsovat…chvili jeste vydrzim 8o
jinak spánková deprivace je jeden z druhů mučení :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 14:18

Měla jsem to úplně stejně. Pak mi došlo, že už musím přestat kojit v noci. Takže jsem to synovi řekla, že už v noci kojit nebudeme - v noci se pak vzbudil, chtěl, plakal, vztekal se - a já jen seděla u postýlky, snažila jsem se ho držet za ruku a říkala jsem, že ho chápu, ale že už takto nemůžu a mlíčko v noci už nebude. První noc křičel asi hodinu (stále jsem byla s ním), další noc asi 15 minut, další noc 5 minut a od té doby už žádné kojení v noci nebylo. Budil se ale vždy hodně brzo, už kolem 5., takže to jsem nakojila, někdy ještě usnul. Každopádně jsem věděla, že se už přes noc vyspím a počítala s tím, že vstávám v 5 a chodila jsem rozumně brzy spát.

Ariadne
Echt Kelišová 8761 příspěvků 03.02.19 14:30

Měla jsem to u všech třech dětí a hodně mi pomohlo spát s miminem. Ani nevím, kolikrát se v noci kojí. Dospavam pak přes den,když spí. Pokud máš jedno dítě,tak to noční kojení zrusis celkem snáz asi. já neriskovala,že mi vzbudí řevem celý dům a starší dítě/děti.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2052 příspěvků 13.02.19 13:25

Hele je mu 9 měsíců.. co mu dát na noc nějakou kaši? Myslím že 9 měsíční mimčo co 2 hodiny kojit v noci je masochismus-

veselamuchomurka
Povídálka 46 příspěvků 14.02.19 02:36

No kaši pojídá každý večer… Efekt nula. Já sice vím, že kojit ho co 2 hodiny je masochizmus, ale když půl hodiny brečí, že chce prso, rozebere mě tak, že už neusnu… Fakt nevím, co dělat :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >