Spánková paralýza - může mě někdo probudit?

Anonymní
17.3.20 00:55

Spánková paralýza - muze me nekdo probudit

Ahoj, občas bojuji se spankovou paralyzou. Přítel to na mě minule poznal. Chci s zeptat, zda nevíte, jestli mě může vzbudit on? Nebo je to pro mé tělo nebezpečné a měl by mě nechat až se probudím sama? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
217
17.3.20 01:00

Myslím si že to pro tebe nebezpečné není. A jenom jedna rada. Při tomhle stavu je prej nejlepší snažit se začít hýbat konečky prstů na nohou a pomalu postupovat dál aby tělo přišlo rychleji k sobě a svaly aby začaly zase fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
17.3.20 01:15
@Anonymní píše:
Ahoj, občas bojuji se spankovou paralyzou. Přítel to na mě minule poznal. Chci s zeptat, zda nevíte, jestli mě může vzbudit on? Nebo je to pro mé tělo nebezpečné a měl by mě nechat až se probudím sama? Děkuji.

Vidíš. To ani neznám. Pouze mikrospanek - nebezpečný za volantem a pak prostě únava - sednes a usnes v křesle nebo na záchodě. A probudís se, když začneš padat na zem… To znám já :)
Na tohle bych se asi zeptala neurologa, jak s tím pracovat…
Hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
17.3.20 01:45
@Anonymní píše:

Myslím, že tě druhý probudit nemůže, protože vlastně jen potřebuješ „nahodit“ mozek, a sama možná cítíš, jak postupně nabíhá, to se moc urychlit nedá. Já to někdy mám, když jsem ve stresu, nebo když třeba 30 a víc hodin v kuse nespím. Spíš jde o to se toho neleknout, třeba když ti to navazuje na nějaký sen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
17.3.20 05:46
@Anonymní píše:

Může to vyzkoušet a mluvit na tebe..
Tvůj mozek je už částečně vzhůru a jde o to se úplně probudit.
Budit se nemají lidi s opačným problémem, na který trpím já…náměsíčnost.
Protože mozek spí ale to je tak všechno.
Takže probrat ho náraz když ještě někde couráš je šok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.20 06:31

Taky to občas mám, když jsem hodně unavená a jdu si lehnout s dětmi po obědě. Je to hnusný. Řadu nemám, jen, že v tom nejsi sama.

• Citovat
  • Nahlásit
1259
17.3.20 07:17

Občas se mi to stává, když to zjistí manžel a třeba mě pohladí, okamžitě to skončí a je to velká úleva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
17.3.20 08:06

Rozhodně je pro tebe lepší když tě probudí. My už to máme dá se říct natrénované. :D Vždy když byl přítel v paralýze tak se snažil vydat nějak zvuk a já hned jak jsem to zaregistrovala tak jsem s ním třásla aby se probudil. Některé ty sny totiž nebyly vůbec příjemné třeba jako když se pod postelí za ním v noci sápala samara, z toho byl vyklepaný pak ještě když byl vzhůru.. Takže vždy když jsem měla sebemenší podezdření tak hned ruku na něj a zatřást s ním. :)
Jinak od doby co máme doma štěňátko tak se mu to nestalo ani jednou. :) Dříve to bylo klidně i 2× do měsíce. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
17.3.20 09:07

Ne - fakt to není nebezpečné, nemůže se ti nic stát.

Jinak zkus si navyknout před spaním cvičit trochu jógy a nějakou relaxačn techniku, pomůže to s tím, aby se ti mozek nezasekával mezi spánkem a bděním - tedy ve spánkové paralýze.
https://www.youtube.com/watch?…&

https://uloz.to/…aly-2217-mp3

Plus 500mg hořčíku v podobně citrátu či jiné organické vazby a b-komplex před spaním taky jen pomůže a nemá to jak uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama