Spanková regrese ve 4.měsíci - jak probíhala u vás?

25.9.19 17:41

Spankova regrese ve 4.mesici - jak probihala u vas?

Ahojky, mam dotaz na vase zkusenosti se spankovou regresi ve 4.mesici. U nas to vypada na ucebnicovy priklad - miminko co od narozeni krasne spalo (jednou v noci jsem je budila na kojeni a jinak klid) najednou spat prestalo - budi se kazde 1-2 hodiny s revem, pomuze jen prso. Nekdy jsme vzhuru i hodinu a pul, vetsinou tak pul hodiny. A ted se nam k tomu pridal horsi odpoledni spanek - z jejich normalnich 2-3 hodin se treba dneska stalo 15 minut. A to ani nemluvim o silene dlouhym uspavani…proste to cely slo z kopce. :zed:

Jak to probihalo u vas, a jak dlouho? a vratilo se to pak jakztakz do normalu? diky za vase odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1194
25.9.19 17:48

Mně teda dítě nespí od narození, teď ji bude 14 měsíců a budí se pořád, někdy stačí dát dudáka, jindy musím třeba hodinu nebo dvě uspávat. Zkoušela jsem všechno možný a doufala, že třeba s příkrmy nebo kaši na noc to přejde, ale nic, nezbývá nic jiného než to vydržet, asi už se nikdy celou noc pořádně nevyspím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6494
25.9.19 18:47

Mne nespaly vsechny tri poradne od narozeni, u vsech se to zlomilo az po 2. narozeninach. S prvnim se to vleklo, se tretim to uteklo :mrgreen:. Zkousela jsem taky psi kusy a asi nejvic mi pomohlo prijmout to jako fakt. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 22:33

Jaké máte zkušenosti…? Mám dcerku teď 6 bude mít ukončeny 4 měsíc, kojim a malá přibývá. Problém je že prez den naspí dohromady tak 1 hodinu. V noci je to lepší to spí třeba 4-6 hodin ale pak nechce spát knoura, tzv mele sebou a kolikrát začne strašně z ničeho nic řvát. Tak to máme už zhruba od 5tydnu narození už sme zoufalí. Teď navíc nám lezou první zoubky :sob: slyšela sem o homeopatikach viburcol nebo jiné mělo by to být krom na bolest od zoubků a teploty ale taky na zklidnění a lepší spánek. Můžete prosím poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 17:46

@PavlaTadaAurelie hm jestli to mate uz od 5. tydne tak to moc nevypada na tu spankovou regresi, ta prichazi kolem toho 4./5. mesice a vetsinou zhorsi spanek (na prechodnou dobu, nejcasteji pry 2-6 tydnu). u nas to prislo ve 4 mesicich a 2 tydnech, zacala se budit porad a 2 tydny to bylo desny. Ted mi pripada ze se to snad zase zacina vracet do normalu, a treba vcera uz se probudila jen jednou v noci, tak uvidime.

S homeopatiky zkusebost nemam, kazdopadne mala nam ze zacatku taky moc pres den nespala. respektive spala by, jak jsme pozdeji zjistili, kdybycho ji vytvorili vhodne podminky. bylo to u nas tak ze odpoledne usnuka, odespala si tu svou pulhodinku a my ji pak vytahli z postylky s tim ze uz se ji spat nechce. jenze to byla chyba. tak v 6.tydnu jsme zjistili ze klic je u nas ji pak HNED zase uspat, jak se poprve probudi, a pak nam odpoledne spavala standarne 3 hodiny. takhle to bylo od toho 6. tydne a i ted v 5.mesici vicemene, ted se ted delsi slofik jen trochu zkratil na cca 2-2.5 hod.

No a davali jsme ji spat pevne zavinutou (viz kniha Harveyho Karpa), jinak by se budila porad. az se nam ze zavinuti zacala kolem 3.mesice vysekavat, koupili jsme spaci pytel Love To Dream swaddle up 50:50, ma takove jakoby rukavky a potlaci to ten jejich reflex rozhazovani rucickama. spi v nem doted, spokojene, mame uz i koupenou dalsi velikost na dalsi obdobi, muzeme jen doporucit.

tak snad to pomuze a hodne zdaru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 21:32

Asi tě moc nepotěším tímhle příspěvkem, ale u nás je spaní pořád nic moc, dcerce je 14 měsíců. Do 3,5 měsíců se budila po třech hodinách, pak to šlo z kopce a budila se po dvou nebo jedný hodině, asi ta regrese. Trochu se to zlepšilo kolem 10 měsíců, ale pořád se budí. Někdy jen dvakrát, jindy víckrát. Nepomohlo ani to, že jsem v jejích 13 měsících přestala kojit. Prostě celou noc bez probuzení nevydrží :roll: zkoušeli jsme leccos a nikdy nic nezabralo na delší dobu než týden, vždy se vrátila k buzení. Ale opravdu každý dítě je jiný a některý dokážou spát celou noc mnohem dřív, tak uvidíš. Zaručenou radu nemám, snad jen vydržet a nechat si pomoct od manžela a babiček, pokud to jde a spát když můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama