Spánkové polohy v 5 měsíci těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.6.22 11:06

Spánkové polohy v 5 měsíci těhotenství

Ahoj když tak brouzdám po netu a čtu o těhotenství všude narážím na téma v jaké poloze spát v těhotenství, všude se píše že by žena neměla spát na zádech nebo na pravém boku že se ucpe jaká si žíla ktera dodává mimcu kyslík. Chci se zeptat v jaké poloze spíte, ikdyz myslím že ve druhém trimestru to ještě asi není aktuální. Ale mě se právě na zádech spí nejlíp když se snažím spát na levém boku tak ráno sotva vztanu jak mám ten bok otlaceny a vůbec se nevyspim a nebo se ve spánku stejně přetočím a ráno se probudím na zádech ale pokaždé mám pokrčene nohy. Nevíte jestli by šlo spát na zádech s tím že bych si třeba podložila nohy nebo bych spala v polosedu? A ještě když Teda ležím na zádech a jen třeba odpočívám odpoledne tak právě slyším mimčo nejvíc jak kope myslíte že se muto nelíbí nebo tím že ležím na zádech mimčo víc cítím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
288
21.6.22 11:11

Pokud nemáš rizikové těhotenství, kdy se doporučuje spát spíše na levém boku, tak spi jak ti to je pohodlné. Ve třetím trimestru by se nemělo dlouho ležet na zádech, protože váha plodu utiskuje velkou dutou žílu a mohlo by se ti dělat nevolno nebo motat hlava.
Jsem v 6.měsíci a spím na obou bocích tak nějak střídavě a na zádech, kdy se mi leží prostě pohodlně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29732
21.6.22 11:20

Ja spala od nějakého 4. měsíce na levém boku, ale namotaná na kojící polštář :D to mi bylo nejpohodlnější, ale když se člověk ve spánku stejně otočí na záda nebo druhý bok, tak nenaděláš nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
21.6.22 11:44

Spím na pravém boku a ještě to dotáčím přes polštář na břicho, jsem v 8 měsíci, byla jsem zvyklá spát na břiše. Spi jak je ti pohodlné a jak to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.22 11:58

Ja usinam na boku - ktery to je neresim. A vetsinou se budim stejne na zadech :lol: jsem v 7.mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16130
21.6.22 12:53

Spala sem na zádech a nebo na obou bocích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3704
21.6.22 12:58

Obě těhotenství jsem spala na zádech, jako obvykle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
21.6.22 13:00

Já se taky snažím spát na levém boku a nesnáším to, hrozně mě z toho bolí kyčel, bolest mi paradoxně zhoršuje polštář mezi koleny, tak ten si vůbec nedávám. Byla jsem zvyklá spát na zádech a často se na nich v noci budím, ale mám hodně nastláno za hlavou, takže je to spíš pololeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
21.6.22 13:17

Mám kojící polštář omotaný a usínám na jednom nebo druhém boku. Ale často se mi nejlépe leží na zádech či na břiše. Mám měkkou matraci a na 24tt malý pupík :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
21.6.22 13:21

Snazila jsem se usinat na levem boku, ale v noci jsem se pretacela na zada, na pravy bok a nekdy i na bricho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
21.6.22 13:22

Spi klidne na zadech, pokud ti to nevadi. Ja tak spim i ted par dnu pred porodem. Taky jsem se snazila spat jen na levem boku (kvuli paleni zahy), ale tak jsem si ho prelezela, ze jsem si nejak blokla zebra na te strane. Ted stridam levy bok, pravy bok a zada a celou noc se v posteli takto rotuju, spat jen na boku, tak mi odejde kycel. :lol:
Duta zila nic miminku neprinasi, naopak odnasi odkyslicenou krev z dolnich koncetin k srdci. Nekomu vadi, ze mu ji deloha stlacuje, nekomu to nevadi vubec. Pokud by se ti delalo mdlo, tak na zadech nelez, jinak je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3249
21.6.22 13:22

Jsem v 5. Měsíci a zásadně usínám na břiše s podloženým hrudníkem. Spi si jak chceš, ten levý bok používej, když je tobě blbě, tobě se může ulevit.
Opravdu nejde ucpat cévu pro mimino! To je nesmysl!!! Jen v poloze na zádech nebo na pravém boku TOBĚ mimino zalehne dolní dutou žílu a TOBĚ se špatně vrací krev do srdce a z toho se ti může udělat blbě, pokud k tomu dojde lehni si na levý bok, to je celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
21.6.22 17:02

Já do 6 měsíce spala klidně na břiše. Pak ve stabilizované poloze. Napravo nalevo, bylo mi to jedno a zle mi nikdy nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
21.6.22 17:25

Jsem zvyklá spát ve stabilizované poloze na pravé straně. Jsem 22tt a jediný rozdíl dělám v tom, že si pod levou nohu dávám polštář, protože jinak si mačkám břicho, což je mi nepohodlné. Zatím nemám pocit, že by se mi něco ucpávalo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat