Špatný kontakt s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Irena.Hlovcová
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 13:47
Špatnÿ kontakt s dětmi

Hezký den maminky. Moje dcera 2,5 let nesnese když ji jiné dítě chce vzít za ruku. Vůbec nerada se o dětech i baví. Když jdem mezi děti tak se nechce zapojit ale nezda se mi že by je neměla ráda. Třeba na některé děti se i směje a napodobuje je. Zijeme na male vesnici takze do kontaktu s detmi přijde velmi málo. Na jaře jsme dojizděli jednou týdně do jednoho kroužku kde se učili básničky a tak. Někdy se ji to libilo a jindy ne. Za rok má jít do školky a já mam hrůzu jak to bude probíhat. Ona mi říka ze tam nechce. Pak zas ze jo ale ze musim jit s ni..
Známá má kluka ve stejnem veku a nechodí vůbec mezi děti a vubec se nestydí. Je průbojný do školky se těší. Uplny opak naší dcery.
Co si o tom myslíte?
Omlouvám se za tak dlouhy román ale nevím jak to napsat stručneji. Budu ráda když napisete jake zkusenosti mate vy. Dekuji

Reakce:
Russet
Extra třída :D 12153 příspěvků 21.11.18 13:52
@Irena.Hlovcová píše:
Hezký den maminky. Moje dcera 2,5 let nesnese když ji jiné dítě chce vzít za ruku. Vůbec nerada se o dětech i baví. Když jdem mezi děti tak se nechce zapojit ale nezda se mi že by je neměla ráda. Třeba na některé děti se i směje a napodobuje je. Zijeme na male vesnici takze do kontaktu s detmi přijde velmi málo. Na jaře jsme dojizděli jednou týdně do jednoho kroužku kde se učili básničky a tak. Někdy se ji to libilo a jindy ne. Za rok má jít do školky a já mam hrůzu jak to bude probíhat. Ona mi říka ze tam nechce. Pak zas ze jo ale ze musim jit s ni..
Známá má kluka ve stejnem veku a nechodí vůbec mezi děti a vubec se nestydí. Je průbojný do školky se těší. Uplny opak naší dcery.
Co si o tom myslíte?
Omlouvám se za tak dlouhy román ale nevím jak to napsat stručneji. Budu ráda když napisete jake zkusenosti mate vy. Dekuji

Za rok se může změnit :P Syn mamánek ve 2,5 o školce nechtěl ani slyšet a za rok burcoval, ať vstávám, že musí do školky.

krukynka
Kecalka 165 příspěvků 21.11.18 13:54

Syn si taky nechce hrát s dětmi co nezná. Děti ve školce a děti co známe (kamarádek, se kterými se vidíme třeba jednou týdně) miluje.

nini77
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 8 inzerátů 21.11.18 13:57

Každé dítě je jiné a hlavně za rok se může všechno změnit.

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 21.11.18 14:15

taky nemám ráda, když na mě někdo cizí šmatá. Než půjde dcera do školky, tak se její chování ještě několikrát změní :)

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 21.11.18 14:58

normálka.. každé dítko školku přijímá jinak.. mám školku v práci pod oknem a vše v přímém přenosu.. ten, kdo se těšil, se nakonec s řevem drží brány, že nejde :mrgreen: a ten, kdo dělal scény první dny nakonec letí, div se nepřerazí :mrgreen: vůbec se tím doma netrapte, absolutně nepřenášejte své nejistoty na dcerku. Zásadně mluvte o školce pěkně (že tam chodí jen velké a šikovné děti, že se tam vše pěkně naučí, chodí na výlety a besídky apod. prostě občas letmo vyzvednout pozitiva) a ZÁSADNĚ NIKDY ani omylem nevypustit něco jako - když budeš zlobit, půjdeš do školky :cert: :cert: :cert: :cert: za to bych rodičům vyplácela rovnou fyzické tresty, protože je to to nejhorší, co pro dítě a učitelky v mš mohou udělat… držím palce a bude to OK, nebojte, děti se tam otrkají, první týdny jsou třeba krušnější, ale po Vánocích se to láme a děti jsou už v klidu a pohodě :) jen ze začátku bývá větší nemocnost, než si předají vzájemně ve třídě všechny ty své bacily 8o tak stejně bude občas s vámi doma s nudlí u nosu 8) hlavně Klíííd, nejhorší je smrt z vyděšení :D kámošek si najde, že se budete nakonec divit :srdce:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 21.11.18 15:12

@Lucy75 tak. nejhorší je smrt z vyděšení :palec:
Zakladatelko, může se to změnit ještě stokrát za ten rok.
Náš mladej byl třeba naopak, komunikativní (až na pěst :mrgreen: ), mezi dětma ve svém živlu. Pak měl období, kdy byl nejradši sám a doma, pak zase že se družil, ale jen s těmi, koho už zná. To má vlastně doteď. Ve školce za tři roky neznal ani jména všech dětí, když k nám na hřišti přiletělo dítko s křikem „Ahooooj Honzíku“, byl mladej schopnej mi tvrdit, že ho nezná :lol: :lol: :lol:
To ho zatím drží. S kamarády co zná (děti mých přátel) je jak ryba ve vodě, ale ve škole za tři měsíce je schopnej vyjmenovat pět jmen a jede si hodně sám na sebe. Občas mě to štve, občas si říkám, že není důležitá kvantita, ale kvalita přátel a že jednou bude držet méně, ale o to silnější vztahy ;) a tím se uklidňuju.

kruel
Kecalka 305 příspěvků 21.11.18 15:13

Já bych řekla že je to normální. Moje dcera bývala taky taková, do dneška je spíše introvert a děti extra nevyhledává sama od sebe, když už nějaké přijde za ní tak OK, ve školce organizovaná zábava s dětmi taky OK…ale kdyby si mohla vybrat radši si hraje sama :-) Ted už je předškolák a fakt vše bez problému ;) Vubec se toho neboj :kytka:
(já taky nemám ráda když namě někdo šmatá a drží mě za ruce - krom dětí ;) )

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 21.11.18 16:43

zatím je to úplně v pořádku - teprve okolo třetího roku se děti začínají zajímat o svoje vrstevníky a jsou schopní hrát si společně, ne vedle sebe (zajisté existují děti, kteří to umí i dřív, nejčastěji se to začínají učit až po tom třetím roce).

No a pak jsou děti, které se k tomu dostanou až později.

Rok je pro takhle malé dítě nesmírně dlouhá doba - třetina jeho dosavadního života, takže za rok to může být úplně jinak.

Do kontaktu s dětmi ji nenuťte, ale na ten kroužek choďte, stejně jako na hřiště - ale nechte tomu volný průběh. Je to o dozrávání mozku, takže to nejde moc urychlit.

Ale klíčové je nepanikařit.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 21.11.18 19:39

Chytání za ruce či objímání nebo pusinkování nesnáší obě moje děti a to už oba do školky chodí. A jinak se řadí spíš k těm společenským dětem. Neví, proč by se mělo dítěti líbit, když mu někdo neznámý narušuje jeho osobní prostor.
Navíc každý kolektiv a jiné lidi nemusí. Tak si dcera může být spíš introvertní, zatím co chlapeček kamarádky extrovertní. To je o temperamentu.

Irena.Hlovcová
Stálice 60 příspěvků 26.11.18 12:02

@Ou a myslite ze je i normalni ze nema rada panacky z lega? Ma jen urcite kterym rika ze jsou to maminka,tatinek,ba­bicka a ona sama. Ale ostatni panacky nechce a rika ze je nema rada. Jsem z toho zmatena. Cekam dalsi dite a trosku se bojim jak dcera bude reagovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >