Špatná cytologie a přerušení těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.9.21 12:15

Špatná cytologie a přerušení těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Byla jsem na preventivní kontrole u gynekologa, po 14 dnech mi volala výsledky, které vyšly špatně - nádorové bunky vysokého rizika a dostala jsem doporučenku na konizaci. Samozřejmě mě to šíleně vyděsilo, obrecela jsem to ale smirila jsem se s tím.
V tu samou chvíli jsem zjistila, že jsem těhotná.
Volala jsem tedy doktorce a ta mi navrhla že existuje nějaké speciální centrum/klinika kam bych měla docházet..
Dceru mám rok a půl starou a nemáme žádné hlídání, takže představa že dochází na nějakou speciální kliniku se mi nepozdavala, hlavně mam panickou hrůzu z rakoviny a vím, že tu pro dceru musím být.
Rozhodla jsem se tedy pro interupci s tím, že chci okamžitě řešit čípek a ne čekat 9 měsíců a doufat že z toho nebude rakovina.
Ovšem interupci mi dr. napsala jako na vlastní žádost, o peníze mi nejde, jen mě zaráží, že tomu tak je, když k tomu mám zdravotní důvod, který by mě reálne mohl ohrozit na životě. Nehledě na to, že mi není příjemné, když v nemocnici kde budou zákrok provádět na mě budou pohlížet jako na nezodpovednou mámu co nemá zájem postarat se o 2 deti.
Kdybych se nebála rakoviny, rozhodnu se rozhodne jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18721
26.9.21 12:21

Nikdo na tebe v nemocnici nebude koukat jako na zodpovědnou matku a teda špatné výsledky cytologie nejsou přímá indikace k interupci. To není trest pro tebe, to je prostě základní medicínský systém.

To neznamená že není na místě jít na přerušení těhotenství, jen že prostě to není správná škatulka, aby to šlo vykázat pojišťovně.

Ale teda nedivila bych se kdyby ti tam někde v hlavě seděla i úzkostná porucha a nebo té úzkosti bylo tolik že to okolo té poruchy bude tancovat. A zdravotní komplikace spolu s přerušením těhotenství to celé můžou zhoršit.

Zvážila bych na tvém místě i hledání podpory na psychickém poli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 12:33

@Ou ano, úzkosti mám, protože mi zemřeli rodiče na rakovinu. Z toho důvodu nemáme žádné hlídání a pokud vidíte své rodiče v 15ti a 20ti letech umírat v nemocnici na rakovinu, tak z toho jiste psychické trauma vznikne. Díky za pochopení, zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
13757
26.9.21 12:33

Tak hlavne ta interrupce tady je fakt zbytečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
26.9.21 12:37
@Anonymní píše:
@Ou ano, úzkosti mám, protože mi zemřeli rodiče na rakovinu. Z toho důvodu nemáme žádné hlídání a pokud vidíte své rodiče v 15ti a 20ti letech umírat v nemocnici na rakovinu, tak z toho jiste psychické trauma vznikne. Díky za pochopení, zakladatelka.

A manžel, jeho rodiče nemohou hlídat? Popřípadě nějaká kamarádka? Myslím si, že pokud by bylo pro tebe těhotenství nebezpečné, tak by doktorka sama doporučila interupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18721
26.9.21 12:42
@Anonymní píše:

No a jsi někde v psychoterapii? To jde i on-line a může ti to dost pomoci. Zejména když tě teď čeká velká zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 12:42

@Angry_birds bohužel ne, manžel je pracovně vytížený a volno si vzít nemůže. Jeho matka je už velmi stará a nezvládne se postarat o takto malé dítě.
Doktorka mi interupci nijak nevymlouvala, přesto že jsem u ní brečela, že si tím nejsem jistá. Řekla mi že takto to bude určitě lepší. Presto mám psáno na vlastní žádost.

• Citovat
  • Nahlásit
10660
26.9.21 12:44

Na interupci bych šla. Máš zodpovědnost hlavně za to dite, které už je na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33702
26.9.21 13:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Byla jsem na preventivní kontrole u gynekologa, po 14 dnech mi volala výsledky, které vyšly špatně - nádorové bunky vysokého rizika a dostala jsem doporučenku na konizaci. Samozřejmě mě to šíleně vyděsilo, obrecela jsem to ale smirila jsem se s tím.
Volala jsem tedy doktorce a ta mi navrhla že existuje nějaké speciální centrum/klinika kam bych měla docházet..
Dceru mám rok a půl starou a nemáme žádné hlídání, takže představa že dochází na nějakou speciální kliniku se mi nepozdavala, hlavně mam panickou hrůzu z rakoviny a vím, že tu pro dceru musím být.
Rozhodla jsem se tedy pro interupci s tím, že chci okamžitě řešit čípek a ne čekat 9 měsíců a doufat že z toho nebude rakovina.
Ovšem interupci mi dr. napsala jako na vlastní žádost, o peníze mi nejde, jen mě zaráží, že tomu tak je, když k tomu mám zdravotní důvod, který by mě reálne mohl ohrozit na životě. Nehledě na to, že mi není příjemné, když v nemocnici kde budou zákrok provádět na mě budou pohlížet jako na nezodpovednou mámu co nemá zájem postarat se o 2 deti.
Kdybych se nebála rakoviny, rozhodnu se rozhodne jinak.
@Anonymní píše:
Kdybych se nebála rakoviny, rozhodnu se rozhodne jinak.

Jestli jim vyšlo vysoké riziko, tak taky vidím jako rozumnější jít na konizaci okamžitě.
Ono by se to mohlo i vlivem těhotenství…hormony, oslabení…rozjet a co potom, ještě se můžeš poradit s nějakým odborníkem, ale to riziko tu je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 14:55

Byla jsi na biopsii? Jaký máš CIN? Doktorka nenavrhla interupci, pro ni jsi se rozhodla sama, takže ano interrupce je na tvoji žádost. Chápu, že jsi přišla o rodice ale na celé této situaci řešíš jak se na tebe budou dívat v nemocnici. Nestojís si za svým rozhodnutim.
Já jsem chodila do Motola na specializované pracoviště (nejsi první v této situaci), na první návštěvě me pogratulovali k těhotenství, v ten moment jsem věděla že jsem v dobrých rukou a věřila jsem jim. Vůbec se nezmínily o ukončení. Chodila jsem tam každých 10tydnu s tím že se to přirozeným porodem může zlepšit. U mě to teda nenastalo tak jsem 8tydnu po porodu byla na konizaci. Je to tvoje rozhodnutí ale přemýšlet nad tím co si budou myslet lidi v nemocnici mi v této situaci přijde absurdní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 09:43

Ja mela jit taky na konizaci a v tu dobu jsem otehotnela takze jsem se na konizaci vyprdla a ted mam krasnou rok a pul starou dcerku :srdce: Jinak konizace me ceka asi na jare ale doktorka rekla at zkusim gel Papilocare ze pry trn cipek muze vylecit a konizace nebude nutna :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
1096
6.10.21 09:58
@Anonymní píše:
Byla jsi na biopsii? Jaký máš CIN? Doktorka nenavrhla interupci, pro ni jsi se rozhodla sama, takže ano interrupce je na tvoji žádost. Chápu, že jsi přišla o rodice ale na celé této situaci řešíš jak se na tebe budou dívat v nemocnici. Nestojís si za svým rozhodnutim.
Já jsem chodila do Motola na specializované pracoviště (nejsi první v této situaci), na první návštěvě me pogratulovali k těhotenství, v ten moment jsem věděla že jsem v dobrých rukou a věřila jsem jim. Vůbec se nezmínily o ukončení. Chodila jsem tam každých 10tydnu s tím že se to přirozeným porodem může zlepšit. U mě to teda nenastalo tak jsem 8tydnu po porodu byla na konizaci. Je to tvoje rozhodnutí ale přemýšlet nad tím co si budou myslet lidi v nemocnici mi v této situaci přijde absurdní.

A ty si už měla dítě? Já z hlediska toho že mám 2 děti dokážu zakladatelku pochopit. Kdyby mi u druhého těhotenství hrozila rakovina, tak radši jdu na interupci, než abych nechala dceru bez mámy. Navíc když nemá ani hlídání tak to taky není jednoduché.
Samozřejmě že není první, ani poslední v této situaci ale už jedno dítě má, umřeli jí rodiče na rakovinu, tak proč riskovat? Já osobně bych šla na tu interupci a začala se okamžitě léčit, abych tady mohla být pro dceru. Na rakovinu mi umřel strejda i sestřenka, takže vím jak to pak vypadá a rozhodně bych udělala všechno proto aby mě takhle moje dítě nikdy nemuselo vidět.
Ikdyž by mě ta interupce neuvěřitelně trápila, žila bych s vědomím že mám zodpovědnost za narozené dítě a chci tu být pro něj. Kdyby zakladatelka ještě dítě neměla tak je to úplně o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 10:08

@Kaktusanda děkuji všem za názor, byla jsem již na ambulanci s zadankou na interupci, ale viděli jak jsem z toho zničená. Tak si mě vzal k sobě onkolog, který mě ještě jednou vyšetřil. Aby z toho mého stadia byla rakovina za 9 mesicu, musela bych mít HIV, po transfuzi krve, transplantaci orgánů a mít imunitu v haji. Vzhledem k tomu, že jsem očkovaná proti rakovině deloz. čípku, předpokládá se i pomalejší průběh. Proč jsem to dostala i přes očkování nikdo nedokaze zodpovědět, nicméně mi to lehce přijde jako vyhozené peníze, protože jsem si to zaplatila před 5ti lety.
Takže mě čekání ještě kontroly na onkologii, ale vypadá to velmi dobře. Hezký den všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 10:10

Jo a skutečně to není indikace k ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů, to by musela dopadnout kontrola na onko špatně. Nicméně to znamená potrat třeba ve 20tt. Takže neuklidnit mě, že z mého stadia je 99% šance na normální porod a zdravé tělo, tak jdu na interupci určitě.

• Citovat
  • Nahlásit
1096
6.10.21 12:54
@Anonymní píše:
@Kaktusanda děkuji všem za názor, byla jsem již na ambulanci s zadankou na interupci, ale viděli jak jsem z toho zničená. Tak si mě vzal k sobě onkolog, který mě ještě jednou vyšetřil. Aby z toho mého stadia byla rakovina za 9 mesicu, musela bych mít HIV, po transfuzi krve, transplantaci orgánů a mít imunitu v haji. Vzhledem k tomu, že jsem očkovaná proti rakovině deloz. čípku, předpokládá se i pomalejší průběh. Proč jsem to dostala i přes očkování nikdo nedokaze zodpovědět, nicméně mi to lehce přijde jako vyhozené peníze, protože jsem si to zaplatila před 5ti lety.
Takže mě čekání ještě kontroly na onkologii, ale vypadá to velmi dobře. Hezký den všem.
@Anonymní píše:
Jo a skutečně to není indikace k ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů, to by musela dopadnout kontrola na onko špatně. Nicméně to znamená potrat třeba ve 20tt. Takže neuklidnit mě, že z mého stadia je 99% šance na normální porod a zdravé tělo, tak jdu na interupci určitě.

To chápu, rozhodla bych se stejně, radši na interupci teď, než potom muset porodit mrtvé dítě. Přeju hodně štěstí a pevné nervy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat