Špatná diagnóza a atb, jak řešit?

195
20.3.16 15:19

Špatná diagnoza a atb,jak řešit?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na názor a zkušenost. Minulý týden ve středu začaly naše děti kašlat, podala jsem bronchipret. V pátek jsem vyslala manžela na poslech k paní doktorce. Paní doktorka napsala dětem antibiotika sumamed s tím, že starší dítě má zánět průdušek a mladší dítě má zánět nosohltanu, paní doktorka jim nevzala krev a neudělala crp. Předem píši, že jsou bez teptot, mají převážně kašel a trochu rýmu. Odpoledne jedu vybrat recepty a lékárnice mě šokuje tím, že mi je nevydá, protože bych je tak silnými léky předávkovala, prý se nepodávají po 12h ale po24h. Volala jsem doktorce naší, ale už neordinovala. Posléze jsem volala do nemocnice dětské lékařce a ta byla šokována, proč mi paní doktorka napsala tak silné atb. a že je dětem nemám podávat. Nedalo mi to a jela jsem do úplně jiného města na pohotovost s tím, že jsem se bála, když má starší dítě zánět průdušek-aby mi napsaly jiné atb… Byla jsem škokovaná tím, že při poslechu mi doktorka řekla, že děti mají normální virovou infekci a průdušky má starší dítě čisté. Mám to psané černé na bílém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6809
20.3.16 15:26

Sumamed se detem pise zcela normalne. Podava se co 24 hod.
Co se poslechu tyce, tak z vl. zkusenosti s pacienty Ti muzu rict, ze poslech se meni s kazdym zakaslanim, takze tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
20.3.16 15:30
@BellinkaX píše:
Sumamed se detem pise zcela normalne. Podava se co 24 hod.
Co se poslechu tyce, tak z vl. zkusenosti s pacienty Ti muzu rict, ze poslech se meni s kazdym zakaslanim, takze tak.

my měly mít sumamed po 12h a pro děti od 20kg. Naše děti mají 15 a 18kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
20.3.16 15:31

Naše dětské dr nasazují atb podle crp nebo steptestu. Syn minulý týden nateklé a bílé mandle, bála jsem se anginy, fakt to vypadalo hnusne, ale podle steptestu negativní, takže virové. To dávání atb jen tak mi taky vádí, naštěstí naše obě dr jsou v tomto super ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
20.3.16 15:33

Nooo, tak to je síla. A do teď byla dr v pohodě? Protože splést se může každý, chybná diagnóza není až tak výjimečná.
Nicméně v tomto oboru, a navíc u dětí byl měl být člověk hodně opatrný a pozorný. Kdyby selhala ještě lékárnice - třeba si nevšimla data narození a myslela, že je to pro vás /dospělého/, tak může nastat hodně velký průšvih.
V pondělí bych zašla k dr a zeptala bych se na způsob určení diagnózy, jestli dělala nějaké odběry /třeba že si manžel nebyl jistý/ a poté proč napsala léky s chybným dávkováním. A viděla bych podle reakce. Ale třeba já osobně jsem na některé věci pes a toto bych asi rozmázla, protože bych si nevzala na triko, kdyby se měla opět splést a nikdo její chybu nezachytil… A pokud by se chovala nějak arogantně, tak bych už vůbec neváhala.
Poznala jsem pár takových a o hodně jich slyšela a právě díky tomu, že to nikdo nehlásil, se stalo neštěstí a podobné „přešlapy“ vypluly až po fatální chybě.
Není to určitě nic příjemného, nicméně některé věci by se přehlížet neměly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
20.3.16 16:24

No tak tohle by mi teda dost vadilo :? asi bych vážně uvažovala o změně doktorky. naše říká třeba neskutečný kydy ohledně péče o dítě, ale to pouštím hned druhým uchem ven, ale v diagnozách je neskutečně pečlivá. crp automaticky u každý horečky, pečlivě dítě vyšetří, při větším zarudnutím krku streptest. díky němu nám minulý týden odhalila spálu druhý den co začaly horečky, ani 24h to nebylo. takovouhle dr co máte vy, bych teda nechtěla :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
20.3.16 17:18
@MonaM1 píše:
my měly mít sumamed po 12h a pro děti od 20kg. Naše děti mají 15 a 18kg

Sumamed muzou i kojenci :nevim: jediny problem vidim v davkovani 2× denne, coz se mohla preklepnout, i doktor je jen clovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23561
20.3.16 17:46

@MonaM1 osobně bych na doktorku naběhla a nejspíš bych jí i změnila. Jako splést se v zánětu průdušek bych snad i rozdýchala, ale dát na to silná ATB už by na mě bylo moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
20.3.16 17:51

Dvě lékařky, dvě diagnozy, ale jak víte která je ta správná? Co když ta první, nebo ta druhá? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26428
20.3.16 18:49

Že má každá doktorka jiný názor na diagnózu, bych ještě pochopila.
Loni jsme byli s kojencem se zánětem průdušek v nemocnici. Naše doktorka slyšela, doktor na příjmu neslyšel, za hodinu kontrolovala doktorka kvůli léčbě a slyšela dokonce oboustranný.
Mně by teda vadily atb bez crp. Ale mám dítě, co má atb každé 2 měsíce, tak to hlídám víc.
Zítra bych zašla za doktorkou a zeptala se. Podle její reakce bych se s ní buď rozloučila nebo ne. Splést se může každý a pokud jsi jinak spokojená, tak bych to neviděla nijak dramaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
20.3.16 19:06
@BellinkaX píše:
Sumamed muzou i kojenci :nevim: jediny problem vidim v davkovani 2× denne, coz se mohla preklepnout, i doktor je jen clovek.

mě bylo řešeno, že sumamed je jeden slabší (pro menší děti pod 20kg) a jeden silnější nad 20kg a my měly ten silnější a ještě dvojí dávku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
21.3.16 08:05

@MonaM1
tvoje hmotnostni kategorie muze mit klidne forte, zalezi na davce, tu neposoudim, tu nevim. Z vl. zkusenosti jsou nekdy v lekarne zbytecne „chytri“.
mmch, v lekarne rikali ze jsou dostupne oba sirupy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama