Reklama

Špatná finanční situace samoživitelky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:24
Špatná finanční situace samoživitelky

Hezký den přeji. Dlouho jsem rozmýšlela, zda mám napsat, ale potřebuji nějaký nezaujatý pohled či radu. Nemám komu bych se svěřila či s kým se poradila ohledně mojí finanční situaci. Prosím o zachování anonymu.

Jde o to, že jsem už 3 roky rozvedená a žiju sama s dcerou (6 let). Aktuální finanční situace je špatná (nebo by mohla být lepší) a já ačkoliv si lámu hlavu už dlouhé týdny, tak si nevím rady. Počáteční peripetie po rozvodu vypisovat radši nebudu, lehké to nebylo. O co tedy jde. Mám práci na zkrácený úvazek (6 hodin denně), dojíždím denně 2-2,5 hodiny do práce. Plat i s alimenty činí 23 tis. Tyto prostředky mám k dispozici a hradím z nich nájem (9500,–za 2+kk), telefon s internetem a televizí (1500,–měsíčně), autobus do práce( 1500,– měsíčně), školku (750,–měsíčně), pojistku bytu(852,–jednou za půl roku ), pojištění karty (350,– jednou ročně), splátku na auto plus benzín (2600,– měsíčně). Samozřejmě popelnice apod. Zbytek je na jídlo, drogerii a léky. Dcera je dost často nemocná, no já poslední dobou taky. Pravidelně dáváme jen léky na podporu imunity.

Je mi jasné, že možnosti jsou dvě. Bud si najít ještě jednu práci či brigádu, ale to by šlo jedině o víkendech, to už dceru skoro neuvidím. Nebo ušetřit na některých položkách v rozpočtu. Stěhovat se do menšího bytu nemá cenu dle mého, mačkat se v 1+kk a ušetřit max 2tis. Spíše uvažuji o zrušení ložnice a vytvoření tak pokojíčku pro dceru. Přeci jen půjde od září do školy. Do práce jezdit musím, školku platit také. Auto je asi luxus, ale přeci jen v dnešní době je potřeba (vyzvedávám dceru u babičky každý den po práci). Můžeme sice jíst suché rohlíky, ale tak sem si život pro svoji dceru nepředstavovala. Exmanžel tohle řešit rozhodně nemusí, žije si nadpoměry (o dceru se nijak zvlášť nezajímá).

Snad jsem to napsala srozumitelně. Budu vděčná za každou radu i kritiku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:30

Ty jsi v nájmu a platíš pojištění bytu? nebylo by lepší pojištění kdyby se s tebou něco stalo, nebo úrazové aspoň? nejde si najít práci blíž? nejde ani o ty peníze za jízdné ale ten čas?! to by mi bylo líto teda

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 03.01.17 14:31

Mně to nepřijde zase tak špatný.. :nevim:

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 03.01.17 14:31

Neznám výši příjmů ex a výši alimentů, ale nebyl by prostor pro jejich zvýšení?

jahuhudka
Extra třída :D 10288 příspěvků 03.01.17 14:32

Telefon internet televize tam by se asi dalo usetrit
Auto je urcite luxus. Pises splatka na auto a benzin v tom je i ppjisteni?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:32

Telefon internet a tv mi přijde jako hodně vysoká částka, tolik nás nestojí dva paušály, internet a placené kanály v tv :/

No hledat jinou práci a přehodnotit alimenty, kolik jsou?

žampion
Závislačka 3726 příspěvků 03.01.17 14:35

Ten autobus 1500 vs. auto 2600,– mi příjd zbytečně moc :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 14:36

Jak dlouho budeš ještě splácet to auto a kolik to je?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:37

Já teda za svůj mobil platím 250, za televizi jen poplatek, to samé za rádio takže necelých 200 dohromady myslím a internet máme za 200… placené programy jsou luxus který teda nepotřebuju, anténou chytnu vše co potřebuju

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 03.01.17 14:38

Tak mě vychází něco málo přes 6 500,– na měsíc.
Jak vám?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:38

Odpovím najednou.

Pojištění na byt si platím, protože mám strach, že by se něco stalo, je v tom i pojištění „na blbost“ (ta větší část). V ceně splátky na auto je i pojištění. Alimenty bych ráda zvýšila, ale ex mi vyhrožuje, že mi je nechá snížit. Jeho aktuální přiznanou mzdu neznám. Práce v našem městě bohužel není, dojíždím do Prahy. Času to sežere spoustu, bohužel.

Jasně, jsou na tom lidi mnohem hůř, ale přeci jen vyhlídky na zlepšení žádné. Dcera půjde do školy a to bude taky velký zásah.

Zakl.

Lekninka91
Extra třída :D 10221 příspěvků 03.01.17 14:39

Já bych začala asi u té práce..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 14:40
@žampion píše:
Ten autobus 1500 vs. auto 2600,– mi příjd zbytečně moc :nevim:

Do práce jezdím jen autobusem. Auto mám proto, abych mohla vyzvedávat dceru každý den po práci ve městě vzdáleném cca 20 km. Zakl.

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 14:40

Já tam vidím jeden velký problém, a to je to dojíždění do práce. 2-2,5 hodiny je strašně moc „zabitého“ času. Navíc tímpádem i vysoké náklady na cestování (1500,– je hodně i na cestování z Kladna do Prahy, kde je nutnost lítačky například). Nevím, v jakém oboru pracuješ a jak je to v místě bydliště s nabídkou práce, ale zkusila bych se prvotně porozhlédnout po práci někde blíž. Ušetříš nejen ty finance, ale i čas, který budeš pro budoucí prvňačku hodně potřebovat.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 03.01.17 14:40
@Paralenka červená píše:
Tak mě vychází něco málo přes 6 500,– na měsíc.
Jak vám?

taky, což mi pro jednoho dospělého a jedno dítě, navíc když jsou půl dne v práci/školce, přijde až až..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama