Reklama

Špatna funkce placenty, mimčo přestalo růst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 20:53
Špatna funkce placenty,mimčo prestalo rust

Ahoj holky :mavam:,
Mam dotaz..jsem 37+6,dnes jsem byla na kontrole a tam mi rekli ze se mala nevyzivuje..ze za cely tyden moc nepribrala..ze mimco je mensi (nerikali o kolik ale rikali ze nejak extra mala neni) pred tydnem mela odhadem 2831g..tak si me tu nechali stim ze mi brali krev a delali zatezovy test..to pry vyslo oboji dobre..a pri vecerni vizite mi ted rekli ze mi pres vikend budou delat ultrazvuk a merit tlak a v pondeli mi udelaiji ultrazvuk a kdyby mimco pribralo pustili by me domu, kdyby ne je orej lepsi ji od ty placenty odstrihnout..
Mate stim nejaka z vas zkusenost? Stalo se vam to same a jak to dopadlo? Mam strach sby mala byla v pohode..
Hodne jsem cetla ze vyvolavany porod je vic bolestivejsi a horsi..bojim se ze nastanou nejake komplikace :,( :,( dekuju za rady. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7638 příspěvků 09.03.18 20:59

S prvním zkušenost nemám, s vyvoláváním porodu ano a za mě to bylo fajn, ráda na něj vzpomínám. Nemám teda porovnání s normálním, ale v 8 ráno tableta, lehké bolesti asi od 9:30, zhruba od 12 už byly kontrakce docela slušný od 13h +/- masakr to jsem volala mamce že rodit nechci (haha smůla) a odpověď PA že za 2h přijde pan doktor na kontrolu (si dělá pr***) a pan doktor už nepřišel na kontrolu neb v 15:51 se malej na 2 zatlačení narodil :) Takže za mě žádná hrůza. Jasně normální porod může bejt rychlejší ale znám i holky co normálně rodily 12h+. Takže za mě si nevybereš a pokud by to miminku mělo pomoct tak raději vyvolat bez riskovat :)

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 09.03.18 21:02

Tohle jsem si zažila před rokem. Měsíc před TP se zjistilo, že mimi neroste, za týden UZ a bylo to stejné (zpoždění 4 týdny), byla jsem poslána do nemocnice na vyvolání. Mimi se narodilo za minutu dvanáct (nebo minutu po dvanácté?), po porodu resuscitace, těžká asfyxie, četné infarkty placenty. Odhad váhy byl 2,38 kg a narodil se s 2,46 kg.
Vyvolání jsem se taky hrozně bála, nakonec mi zabrala hned první půl tableta a byl z toho překotný porod.
Prognozy po porodu byly děsivé, ještě se našla VVV srdce, nevěděli, zda bude operace. První rok jsem s malým byla často u doktorů. ALE před pár dny byl syn (14m.) vyřazen z rizikové poradny a byl prohlášen za zdravého!!

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 09.03.18 21:04

A dělali průtoky? Ty mi taky vyšly blbě. A ještě se mi rozjela preeklampsie snad z hodiny na hodinu. Prostě se na konci všechno posra.lo.

Mirinda27
Závislačka 2953 příspěvků 09.03.18 21:16

Mě asi před měsícem a půl řekli, ze moje placenta je starší než by měla být, stupeň 2,že musí hlídat průtoky…týden na to už měla stupeň 3. Malej byl k tomu ještě dle UZ o 2 týdny menší, byla jsem v tý době ve 34tt a malej vážil 1600g. Momentálně jsem 38+3,vážíme 3 kg, placenta stále stupeň 3,ale jinak žádná změna. Nestresuj se, hlavní je, aby byly průtoky ok. Pokud by se něco poto, doktoři to ihned vyřeší. Malou by hned vyndali, už je dopečena a vše by bylo ok. Hlavně buď v pohodě, opravdu se nestresuj. Ty jejich výpočty jsou +- 400g. :palec:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 09.03.18 21:18

Zkušenost mám podobnou, sledovali to asi 2 týdny než mi v 39+3 důrazně doporučili vyvolání, odhad váhy max. 2300g. Vyvolávaný porod byl strašný, padaly ozvy, zvažovali císaře, ale už to bylo tak na hraně že jsem ho, ač na 7cm jenom, musela vytlačit. Tlačení na břicho, kleště, vnitřní poranění, resuscitace ambuvakem. Váha 2920g a syn nakonec naprosto v pořádku. Pokud by byly průtoky nějak v normálu už bych na tohle nepřistoupila.

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 09.03.18 21:19

@Mirinda27 ale taky ten odhad může být přesný jako u nás… nechci strašit, pokud by se něco poto, tak taky může být pozdě. Já už ležela v nemocnici a pokud by se malý narodil o pár hodin déle, tak jsem mohla zakládat deníček v kategorii prázdná náruč…

Mirinda27
Závislačka 2953 příspěvků 09.03.18 21:25

@Hadumi ano,to máš pravdu. Ani nechci na to nejhorší myslet. Já si hlídám pohyby a to mě utěšuje, že je vše ok. Držím palce zakladatelce, aby vše bylo v pořádku :palec:

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 09.03.18 21:29

@Mirinda27 jo, to já si je taky hlídala a vůbec mne nenapadlo, že už je zle. Moc, moc držím palce, aby i u Vás bylo vše v pořádku :srdce:

sara1000
Kelišová 5543 příspěvků 2 inzeráty 09.03.18 21:33

Mela jsem to s prvni dcerou.Jen placemta byla v poradku.Jen mala uz proste nerostla. Vyvolavali mi porod a odhad v den porodu byl 2,100kg. Nakonec mela 2,650.
Porod byl v pohode, sice byl bolestivejsi, nez druhy nevyvolavany.Ale zase podstatne rychlejsi.
Dcera byla a je zdrava.Jen je drobnejsi.
Druha dcera mela pri porodu 2,800kg. Takze mi jsou asi spise souzene drobnejsi deti.

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 09.03.18 21:38

@Hadumi To je až neuvěřitelná náhoda, takto na minuty. Nedošlo k té tísni až při smotném porodu?

zuzik321
Povídálka 38 příspěvků 8 inzerátů 09.03.18 21:40

Ahoj. Ja byla v druhem tehotenstvi den pred terminem na kontrole v porodnici a doktorce se nelibil monitor. Jeste jsem ji rekla ze uz par dnu se mala mene hybe. Poslala me na utz a dalsi dlouhy monitor. Na utz zjistili ze je mala mensi (odhad si presne nepamatuju ale myslim ze se celkem trefili - 2700g) pritom ale pri posledni kontrole byla velikost tabulkova. Takze prestala rust. Na monitoru byly lehce kontrakce tak se doktorka rozhodla to popohnat. Takze oxytocin a uz to jelo. Myslim ze kdyby to doktorka nerozjela mohlo to dopadnout vselijak. Sla jsem ji pak s malou osobne podekovat. Jinak vyvolavany porody jsem mela tak trochu oba. Nebo spis popohanene, protoze se nechtely pripravit cesty a az na pretazeni branky pres hlavicku u druheho porodu to bylo docela v pohode. :)

Avele
Závislačka 2700 příspěvků 2 inzeráty 09.03.18 21:41

A z čeho usoudili špatnou funkci placenty? Ta váha mi přijde normální. Já měla také odhady, že bude mimco menší, ale prutoky naprosto v pořádku. Malá se narodila 39+1 a měla 2.8kg, odhad byl asi 3kg. Placenta byla v pořádku. Prostě někdy je mimčo menší a žádný problém to značit nemusí.

Hadumi
Extra třída :D 13265 příspěvků 09.03.18 21:44

@Reflex po porodu mi říkali, že se dítě dusilo už delší dobu. Doktor mi pak ukazoval na placentě ty infarkty a popisoval mi, jak vypadají nové a staré a říkal, že já tam mám v drtivé většině ty staré (některé nové vznikly při porodu) a že na placentě víceméně už nevidí „funkční místo“. A ty průtoky byly taky špatné, vždycky bylo nic, nic, něco, něco, nic, nic, nic, něco, nic,… no prostě nad námi stál anděl strážný.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.03.18 21:54

Tak u mě, ve 36+3 prvni kontrola v porodnici skrz vysoky tlak, odhad 2340g, dalsi kontroly bez UTZ kazdy tyden, az ve 39+3 odhad 2500g. Vse naprosto v poradku - plodovka, placenta, prutoky, tlak po prascich v norme. Vyvolani ve 40+0, prvni tableta v 8, druha v 9:30, porad sranda bolesti, az po pichnuti vody v 11:30 prisly brutus bolesti po minute, mala na svete ve 13:55 s vahou 2380g… Mala naprosto v poradku, nebyla v inkubatoru, nic. Pricina nizke PV nezjistena. Drzim palce :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama