Špatná imunita - nemocná každý měsíc

1091
17.12.14 19:08

Spatna imunita-jsem nemocna kazdy mesic.

Holky. Mam asi neco s imunitou. Denne jim ovoce a zeleninu, beru vitaminy(C, E a echinaceu na imunitu, spektrum) a presto jsem kazdy ctvrt rok nemocna a mam antibiotika. Plus kazdy mesic!!! mam jak kdyby chripku-teplota, ryma, krk kasel. To lecim coldrexama a hromadou ovoce atd.
Od leta jsem uz mela dvoje antibiotika a 5× tuhle chripku. Vzdy je to otazka 5-7 dni. Bohuzel si nemuzu brat furt PN a nebo neplacene volno. Takze s tim chodin do prace a po praci lezim.
Je to cca 3 mesice co jsem byla u doktorky kvuli unave poslala me 3 na krev a vselijaky testy a vse naprosto v norme. Jediny co tak byla nepatrne zvysena kyselina listova. Pry jsem zdava jak ripa.

Da se s tim neco delat? Nebo nevite cim to je?
Je to dost obtezujici. Zasahuje mi to i do pracovniho a osobniho zivota…uz jsem z toho zoufala :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48122
17.12.14 19:09

Proti chřipce jsme očkovaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
17.12.14 19:11

Zdraví není jen zdravé tělo, ale i zdravá mysl. Nemoci těla mohou odrážet stav naší psychiky. Není nic, co by tě dlouhodobě trápilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11554
17.12.14 19:11

Za mě lichořeřištnici - výluh z pupenů, Céčko zvýšit hodně a doplnit Déčko. Vloni jsem se v tom strašně plácala, byla jsem na antibiotikách měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12487
17.12.14 19:15

Zdravím, taky mám hodně špatnou imunitu, jsem nemocná v jednom kuse. A jsem silně alergická na všechno, co obsahuje vitamín C, takže i na přípravky proti chřipce a nachlazení, plus i na další léky, takže jsem furt marod a nemám to čím léčit.

Jinak fakt nemám ráda, když někdo chodí nemocný do práce, na to už jsem vysazená a kolikrát jsem ho prostě vyhodila z kanceláře, protože on se za tři dny vykurýruje na coldrexu atd., kdežto mě to skolí na měsíc a proležím si to bez léků, co by mi mohly pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67944
17.12.14 19:31

@Grey Sky nemohla jsi prodelat infekcni mononukleozu? Manzel po ni mel pres rok uplne stejne problemy jako Ty. Ale neresil to antibiotiky. Jinak se mu to vzdy objevilo ve stresu, to byl spoustec. Zkousela jsem vitaminy, echinaceu, ted mu davam Preventan. Ale ono se to zlepsuje postupne asi tim casem nez temi priPravky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13830
17.12.14 19:42

Ja mela to samy, cca co 3 mesice antibiotika, doktorka mi rekla, at se objednam na imunologii, ze to neni mozny. Tam me prohlidli, udelali testy z krve a pry vsechno v poradku. Stejne tak sem si stezovala na unavu, taky nic nenasli. Mela sem to asi rok, pak to nejak preslo samo.

Unavena jsem tedy porad, ale ted k tomu mam duvod, moc prace, uz se tesim na vanoce, par dnu klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
17.12.14 19:44

Cim vic beres antibiotika, tim vic je potrebujes. Pokud je prestanes brat, je velka sance, ze se dostanes do normalu.
Dneska berou lidi antibiotika i na blbou rymu a pak se divi, ze se jim to vraci.
A ockovat se proti chripce? To je smesne. Ja nebyla nemocna pres 3 roky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
17.12.14 19:47

Měla jsem to řadu let stejně. Čtyři roky po sobě jsem měla na Vánoce antibiotika - dutiny. Praktik mě poslal na imunologii a doktorka mi naordinovala každé dva týdny injekci igamplie - loni od listopadu do května - za tu dobu pouze jednou rýma. Letos od zatím od konce září opět injekce jednou za 14 dní a zatím jsem neměla ani tu rýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
17.12.14 19:48
@Grey Sky píše:
Holky. Mam asi neco s imunitou. Denne jim ovoce a zeleninu, beru vitaminy(C, E a echinaceu na imunitu, spektrum) a presto jsem kazdy ctvrt rok nemocna a mam antibiotika. Plus kazdy mesic!!! mam jak kdyby chripku-teplota, ryma, krk kasel. To lecim coldrexama a hromadou ovoce atd.
Od leta jsem uz mela dvoje antibiotika a 5× tuhle chripku. Vzdy je to otazka 5-7 dni. Bohuzel si nemuzu brat furt PN a nebo neplacene volno. Takze s tim chodin do prace a po praci lezim.
Je to cca 3 mesice co jsem byla u doktorky kvuli unave poslala me 3 na krev a vselijaky testy a vse naprosto v norme. Jediny co tak byla nepatrne zvysena kyselina listova. Pry jsem zdava jak ripa.Da se s tim neco delat? Nebo nevite cim to je?
Je to dost obtezujici. Zasahuje mi to i do pracovniho a osobniho zivota…uz jsem z toho zoufala :,(

Máš moc hezký obrázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64373
17.12.14 19:50

@Grey Sky vyzkoušej výtažek z hlívy.. já byla minulý rok na kupě pořád, teď je to asi o 100% lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.12.14 19:52

@Grey Sky

Přidej k tomu vitamín D, který má na imunitu velký vliv, taky pobyt na slunci a jez i tučné ryby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.14 19:53

@hanka.br. přesně jak píšeš, když je nemocná duše je nemocné i tělo. Já tohle měla když jsme měli s manželem mega-obr krizi, v noci jsem nespala, nemohla jsem jíst a když jsem dostala rýmu, tak jsem se z ní dostávala měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
17.12.14 20:05
@Jolynka píše:
Ja mela to samy, cca co 3 mesice antibiotika, doktorka mi rekla, at se objednam na imunologii, ze to neni mozny. Tam me prohlidli, udelali testy z krve a pry vsechno v poradku. Stejne tak sem si stezovala na unavu, taky nic nenasli. Mela sem to asi rok, pak to nejak preslo samo.Unavena jsem tedy porad, ale ted k tomu mam duvod, moc prace, uz se tesim na vanoce, par dnu klid.

Ja kolikrat byla utahana tak ze po volnym vikendu jsem uz v utery padala na hubu. Strasny. Sice vstavam brty do prace ale posledni dobou bych spala uz treba ve 4 odpo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
17.12.14 20:05

Hm nevidím, že by jsi psala něco o sportu, otužování… vitamíny nejsou vše. Neponocuješ? Spíš dost? Mám taky mizernou imunitu. Ale pohyb to napravil, vitaminy nikoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat