Špatná komunikace s partnerem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 10:53
Špatná komunikace s partnerem

Ahoj všem. Mám problém s partnerem, že když s ním chci něco řešit např. že se mi nelíbí něco z jeho chování a mohu mluvit jakkoliv normalnim tónem, tak jeho reakce je hned útok, myšleno slovní. Nebo se sebere a odejde, položí mi telefon, začne na mě rvát ať toho nechám. Zkrátka se odmítá bavit o čemkoliv co je mu nepříjemné, nebo co pokazil a to můžu mluvit jakkoliv příjemně stejně hned obrana je útok. Proč se někdo takhle dokáže chovat a nedokáže problém normalne prodiskutovat v klidu? Život je přece i o problémech a ty se sami nevyřeší. Nevím, jak s ním mám jednat. Nebo se chlapovi nesmí říct ani ň, jen se na něj usmívat ať se chová jakkoliv???Je mu 40. Děkuji všem za rady..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 10:55

Takhle z popisu na me pusobi jako paradni cholerik a pesimista a to proste nezmenis :nevim:

mary.27
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.12.18 10:58

Narcis jako prase…uvnitř slaboch, který nesnese kritiku..

Ms.Ragdoll
Závislačka 2693 příspěvků 28.12.18 11:07

A proc s nim vlastne jsi? On se zmeni tezko. Jsi nespokojena, jen ty sama to muzes celkem jednoduse zmenit. Ber nebo nech být. :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 28.12.18 11:14

S tím musí hlavně něco chtít udělat on. S velkou pravděpodobností byl jako dítě peskován, kritizován či ponižován. Vyvinul si obraný mechanismus v podobě toho, že na všechny podobné věci, které mu evokují kritiku odráží agresí.
Jo, soužití je to k prdu. Ale nejdřív by on musel chtít naučit se, že poukázání na něco, co se mu nepovedlo nebo nedělá dle představ okolí, neznaméná osobní útok na něj. Že protistrana ho nehodnotí, ale jde jí opravdu jen o řešení konkrétní věci, která s ním jako hodnotou člověka nemá nic společného.

arinecka
Kelišová 5508 příspěvků 28.12.18 11:47

Když ti něco vadí, tak to prostě řekni. Ve vztahu je důležitá komunikace. Pokud on nic řešit nechce a hned ječí, tak neřeš nic. Třeba to jiné vadit nebude :mavam:

drakulova.stara
Povídálka 40 příspěvků 28.12.18 11:53

Můžeš mu to zkusit napsat, pak se nad tím třeba spíš zamyslí.

Obeli
Kecalka 169 příspěvků 28.12.18 12:00
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Mám problém s partnerem, že když s ním chci něco řešit např. že se mi nelíbí něco z jeho chování a mohu mluvit jakkoliv normalnim tónem, tak jeho reakce je hned útok, myšleno slovní. Nebo se sebere a odejde, položí mi telefon, začne na mě rvát ať toho nechám. Zkrátka se odmítá bavit o čemkoliv co je mu nepříjemné, nebo co pokazil a to můžu mluvit jakkoliv příjemně stejně hned obrana je útok. Proč se někdo takhle dokáže chovat a nedokáže problém normalne prodiskutovat v klidu? Život je přece i o problémech a ty se sami nevyřeší. Nevím, jak s ním mám jednat. Nebo se chlapovi nesmí říct ani ň, jen se na něj usmívat ať se chová jakkoliv???Je mu 40. Děkuji všem za rady..

Otázka je, jak často ho kritizuješ?

Lotty28
Povídálka 25 příspěvků 28.12.18 12:07

Tak mě připadá, že ten tvůj chlap je flegmouš a jak tu psali jiní, tak i cholerik?
Píšeš, že je mu 40 let,ale nenapsala jsi, jak dlouho jste spolu. Chlapa v tomhle věku už asi moc nepředěláš, ale mohl by se on přemoct a mít snahu řešit problémy, které vidíš ty. Naoplátku se ho můžeš po nějaké diskusi zkusit zeptat, jestli on vidí nějaké problémy u tebe.
Já jsem si podobným stylem vychovala přítele, že se v týdnu, kdy jsou u nás jeho děti najednou konečně stará jak o děti, tak o byt. Akorát to praní je tragický, to musíme ještě dopilovat. Ale tady krásně vidíš, že chlap alespoň trochu změnit jde…

BaraRed
Kecalka 494 příspěvků 28.12.18 15:44
@mary.27 píše:
Narcis jako prase…uvnitř slaboch, který nesnese kritiku..

Souhlas :palec:

Mauri08
Povídálka 32 příspěvků 10.01.19 18:39

Napsala bych mu dopis a až by ho četl tak bych byla někde pryč… nebo bych si zase začala mluvit a jakmile by zvýšil hlas tak bych ho ukricela- když muže on tak ty taky!!! Proste dat mu najevo ze takhle ne a pokud se mu to nelíbí ať si ..... políbí … věř si a nedej se :palec:

JohnyS
Povídálka 12 příspěvků 10.01.19 19:53
Ono to může být jinak.

Je mi 33 let a nemůžu vystát řešení problémů s partnerkou. Vždy mě sama dožene k agresi a neda se to vydržet. Přesně stejné. Za tohle chlap nemůže, ani náhodou. Máte dar nás totálně sra.t a to extra způsobem. Ona mluví vždy jasně a pomalu, věcně a logicky, ale vždy tam je něco dalšího, taková pasivní převaha, kdy mě chce udolat argumenty a ja pak nevím už jak se branit a vždy vybouchnou. Vždy jsem za kretena ja a stve me to.

BaraRed
Kecalka 494 příspěvků 10.01.19 20:30

Myslim, ze uz to, ze rikas, ze „chlapi za to nemuzou ani nahodou“, je spatne. :mrgreen:

truelly
Závislačka 2944 příspěvků 11.01.19 07:00

@JohnyS neumíš se ovládat. :pocitac:

Mart81
Závislačka 3644 příspěvků 11.01.19 07:20
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Mám problém s partnerem, že když s ním chci něco řešit např. že se mi nelíbí něco z jeho chování a mohu mluvit jakkoliv normalnim tónem, tak jeho reakce je hned útok, myšleno slovní. Nebo se sebere a odejde, položí mi telefon, začne na mě rvát ať toho nechám. Zkrátka se odmítá bavit o čemkoliv co je mu nepříjemné, nebo co pokazil a to můžu mluvit jakkoliv příjemně stejně hned obrana je útok. Proč se někdo takhle dokáže chovat a nedokáže problém normalne prodiskutovat v klidu? Život je přece i o problémech a ty se sami nevyřeší. Nevím, jak s ním mám jednat. Nebo se chlapovi nesmí říct ani ň, jen se na něj usmívat ať se chová jakkoliv???Je mu 40. Děkuji všem za rady..

Prvně nejde o to, že byste nemohla nic říct jakémukoli chlapovi, je to záležitost vašeho partnera.

Pak těžko z vašeho popisu říct, jaká je situace. Může být přecitlivělý, cholerický, urážlivý, neschopný snést jakoukoli kritiku. Někteří lidé, muži i ženy takoví jsou. Dá se na tom pracovat, i ve 40 letech, ale musel by sám chtít.

Zkuste ale popřemýšlet, zda to tak má jen s vámi, s vámi a některými dalšími lidmi, s ženami obecně nebo se všemi lidmi obecně a třeba to dělá i v práci a podobně. Podle toho se dá odhadnout, zda má smysl na tom pracovat z vaší strany a nebo zda je nastaven tak, že pracovat musí opravdu jen on, protože s ním nevyjde nikdo.

Pokud je to především s vámi, možná máte argumentačně, případně třeba ve verbální nebo jiné podobné inteligenci jasně navrch a tuto svou přesilu uplatňujete. Že kdyby nevybouchl, tak byste ho dokázala udolat argumenty prakticky v jakékoli situaci a k čemukoli. Pak by mu opravdu nezbývalo, než začít vás ignorovat, jít pryč, či přejít do agrese a jako řešení by stačilo brát větší ohled na to, že je v tomto slabší a nezneužívat svou převahu.

Pravděpodobnější však je, že je vztahovačný magor. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >