Špatná komunikace s partnerem - chci, aby se taky otevřel

Anonymní
3.3.21 17:30

špatná komunikace s partnerem - chci, aby se taky otevřel

Ahoj, pár měsíců mám přítele. Bylo to fajn, vzhledem k tomu, že byla karanténa, tak jsme se ale setkávali spíše doma. Většinou jsme si pustili nějaký film nebo seriál. Občas jsme šli na procházky a celkem si povídáme, trapné ticho to není. Přesto nejsem v naši komunikaci spokojená, ale stydím se o tom s nim mluvit. Jo, vím že je to právě ten problém. Prostě mám pocit, že o něm nic nevím skoro. Vím toho hrozně moc o jeho škole, práci (tam jsme se také seznámili) a je to nejčastější téma, o kterém mluvíme. Pak třeba o rodině nebo o tom filmu, co jsme zrovna viděli, atd. Já jsem se mu už zkoušela párkrát otevřít, psala jsem mu, že je mi smutno, více mluvím o svých emocích a doufám v to, že on začne taky, že se mi taky otevře. Nic nevím o jeho minulých vztazích, o tom jak se cítí, jestli mě má rád, atd.. Je to pro mně takové divné. Mám strach mu říct, že ho mám ráda nebo že mi chybí, ale mám strach, že z jeho strany to tak není. Bydlíme sice ve stejném městě a každý sám, ale vidíme se skoro jen o víkendu. Je hrozně zaneprázdněný, to chápu, studuje 2 vysoké školy. Ale když mu napíšu, že bych ho chtěla vidět, navrhne termín třeba za 5 dní a mně to nestačí. Nedávno jsme spolu začali spát, tím se u mně změnilo spoustu věcí. Beru to jako projev lásky nás dvou. Rozhodně něco mezi náma dvěma je (zamilovanost, vášeň,..) ale nedokážem o tom ani jeden mluvit a to mě hrozně frustruje. Jsem hrozně stydlivá. Mám taky strach, že je to jen z jedné strany. A když třeba příjde, jsem rozhodnutá si s nim promluvit, nikdy k tomu nedojde, protože on mě hned začne líbat, atd… Prosím holky, nevíte jak takový problém řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5917
3.3.21 17:42

Řekl ti co k tobě cítí? Že Tě miluje? Nebo se spíše chová jako kamarád s výhodami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61581
3.3.21 19:54

Já moc nevím, co po něm přesně chceš. O čem chceš mluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18327
3.3.21 19:59

Je to přítel, ne kámoška na nekonečné kecání. Nech to plynout, časem. se všechno dozvíš. Když budeš tlačit na pilu, otrávíš ho a uteče. Já taky nejsem.moc svěřovací, chtít po mně někdo nějaké otevření v emocích, zdrhám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
3.3.21 20:28

Někdo z vás ta citlivější témata bude muset otevrit… Každý je jiný, já mám taky nemluvneho, uzavreneho partnera a hodně se ho ptam, jak se cítí, na co myslí a tak. I jsem prvni řekla nahlas některé ty vztahove věci - chybíš mi, miluju tě, kdyz jsem to tak cítila. On se pak chytil a začal to říkat také. Pri vyptavani na osobní věci občas pomůže alkohol 😅 jinak mi ale dává lasku hodně najevo jinak než slovy, takže jsem neměla strach, že to tak necítí. Pro něj je to proste jen těžké, otevírat některá témata…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 20:34
@Freeandwild píše:
Někdo z vás ta citlivější témata bude muset otevrit… Každý je jiný, já mám taky nemluvneho, uzavreneho partnera a hodně se ho ptam, jak se cítí, na co myslí a tak. I jsem prvni řekla nahlas některé ty vztahove věci - chybíš mi, miluju tě, kdyz jsem to tak cítila. On se pak chytil a začal to říkat také. Pri vyptavani na osobní věci občas pomůže alkohol 😅 jinak mi ale dává lasku hodně najevo jinak než slovy, takže jsem neměla strach, že to tak necítí. Pro něj je to proste jen těžké, otevírat některá témata…

Zažila jsem stejně, prostě čekal, co já…

• Citovat
  • Nahlásit
614
3.3.21 20:48

Nevim proc chces resit jeho minule vztahy. Milovani musis citit z nej. Muze ti rict ze te miuje a nemusi to byt pravda. Nemuzes na nej tlacit aby se otevrel to akorat zdrhne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
3.3.21 22:26
@Len123l píše:
Nevim proc chces resit jeho minule vztahy. Milovani musis citit z nej. Muze ti rict ze te miuje a nemusi to byt pravda. Nemuzes na nej tlacit aby se otevrel to akorat zdrhne

skvělej plan…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
4.3.21 07:05

@ontario7 to sem nepochopila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
4.3.21 08:34

«Nic nevím o jeho minulých vztazích, o tom jak se cítí, jestli mě má rád, atd..»
Nic o minulých vztazích vědět nepotrebujes. Nikdy u nikoho. Jak se cítí snad poznáš jinak než psaním. Ještě - chlapi celkově nemají rádi to kecání o citech, když je jim smutno, většinou se snaží vyřešit problém, rozhodne nepoběží vylivat srdce partnerce na facebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
4.3.21 08:50
@someargue píše: Nic nevím o jeho minulých vztazích, o tom jak se cítí, jestli mě má rád, atd..»
Nic o minulých vztazích vědět nepotrebujes. Nikdy u nikoho. Jak se cítí snad poznáš jinak než psaním. Ještě - chlapi celkově nemají rádi to kecání o citech, když je jim smutno, většinou se snaží vyřešit problém, rozhodne nepoběží vylivat srdce partnerce na facebooku.

Co je tohle za teorii, že nepotřebuje vědět nic o minulých vztazích?
Taky nejsem pro rejpání v minulosti, ale snad aspoň nějakej základ - jestli byl 10 let ženatý nebo ve vážném vztahu, nebo jestli chodil s někým rok na střední a pak už nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
4.3.21 09:06
@Freeandwild píše:
Co je tohle za teorii, že nepotřebuje vědět nic o minulých vztazích?
Taky nejsem pro rejpání v minulosti, ale snad aspoň nějakej základ - jestli byl 10 let ženatý nebo ve vážném vztahu, nebo jestli chodil s někým rok na střední a pak už nic…

A k čemu ti je, že chodil s někým rok na střední?
Když jsem byla mladší, taky jsem potřebovala všechno vědět - jak dlouho, kdo s kým se rozešel, pak najít slečnu na fb a porovnávat se sebou. Od té doby co mě to přešlo, žije se mi lépe, s nikým se neporovnavam a nemyslím na to, jak moc by mohl být zamilovany do té předchozí a ze mě možná má rad méně (což zakladatelka bude dělat tak na 100%).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
4.3.21 09:16

Jsem s partnerem 15 let a o jeho minulosti vím minimum. Rozhodně se mi s tím nesveroval hned zkraje, spíš postupně a mezi řečí stylem " když jsme byli s ex v Rumunsku…". Žádné speciální rozhovory na toto téma jsme nikdy nepodnikali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 09:18
@Anonymní píše:
Ahoj, pár měsíců mám přítele. Bylo to fajn, vzhledem k tomu, že byla karanténa, tak jsme se ale setkávali spíše doma. Většinou jsme si pustili nějaký film nebo seriál. Občas jsme šli na procházky a celkem si povídáme, trapné ticho to není. Přesto nejsem v naši komunikaci spokojená, ale stydím se o tom s nim mluvit. Jo, vím že je to právě ten problém. Prostě mám pocit, že o něm nic nevím skoro. Vím toho hrozně moc o jeho škole, práci (tam jsme se také seznámili) a je to nejčastější téma, o kterém mluvíme. Pak třeba o rodině nebo o tom filmu, co jsme zrovna viděli, atd. Já jsem se mu už zkoušela párkrát otevřít, psala jsem mu, že je mi smutno, více mluvím o svých emocích a doufám v to, že on začne taky, že se mi taky otevře. Nic nevím o jeho minulých vztazích, o tom jak se cítí, jestli mě má rád, atd.. Je to pro mně takové divné. Mám strach mu říct, že ho mám ráda nebo že mi chybí, ale mám strach, že z jeho strany to tak není. Bydlíme sice ve stejném městě a každý sám, ale vidíme se skoro jen o víkendu. Je hrozně zaneprázdněný, to chápu, studuje 2 vysoké školy. Ale když mu napíšu, že bych ho chtěla vidět, navrhne termín třeba za 5 dní a mně to nestačí. Nedávno jsme spolu začali spát, tím se u mně změnilo spoustu věcí. Beru to jako projev lásky nás dvou. Rozhodně něco mezi náma dvěma je (zamilovanost, vášeň,..) ale nedokážem o tom ani jeden mluvit a to mě hrozně frustruje. Jsem hrozně stydlivá. Mám taky strach, že je to jen z jedné strany. A když třeba příjde, jsem rozhodnutá si s nim promluvit, nikdy k tomu nedojde, protože on mě hned začne líbat, atd… Prosím holky, nevíte jak takový problém řešit?

Dalsi dukaz, ze kdyz neni problem, tak si ho zena vymysli :mrgreen:

Nech to plynout a uzivej si :pankac:

Pokud budes tlacit, utece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
4.3.21 09:21
@someargue píše:
A k čemu ti je, že chodil s někým rok na střední?
Když jsem byla mladší, taky jsem potřebovala všechno vědět - jak dlouho, kdo s kým se rozešel, pak najít slečnu na fb a porovnávat se sebou. Od té doby co mě to přešlo, žije se mi lépe, s nikým se neporovnavam a nemyslím na to, jak moc by mohl být zamilovany do té předchozí a ze mě možná má rad méně (což zakladatelka bude dělat tak na 100%).

Já ale nemyslím šťourání v bejvalkách a vyptávání, jak to spolu měli v posteli. Ale prostě normální základní přehled o tom, jestli měl ten člověk nějaké vztahy, jakou má historii. Je to jeho součást, nějak ho to zformovalo a může to podle mě pomoct pochopit, proč se chová, jak se chová, i kdyby jen v nějakých konkrétních situacích.
Pokud chodil rok s někým na střední, pak už nic a je mu 35, tak bych řekla, že je to celkem podstatná informace :D To samé pokud třeba bývalou bude ještě 10 let vyplácet z bytu, kterou si spolu pořídili a tak dále. Já nevím, přijde mi to prostě divný, tyhle informace striktně cenzurovat před někým, s kým chci mít nějaký důvěrný vztah… vždyť je to prostě součást života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat