Špatná koordinace pohybu ve 22měsících

396
24.3.11 18:06

Špatná koordinace pohybu ve 22 měsících

Ahoj,
hledala jsem v diskuzích, jestli někdo řešil něco podobného, ale nikoho s podobným problémem jsem nenašla. Tak se tedy zeptám přímo.
Mám syna (22 měsíců)a přijde mi, že oproti ostatním dětem nekoordinovaně běhá. Je pravda, že se vším začal později, plazil se v 8 měsících, lezl v 11 měsících, když už taky stál a chodil kolem nábytku. Posadil se v roce. Dlouho chodil jenom kolem nábytku a pustil se téměř až v 17 měsících a začal chodit sám. Ze začátku chodil dost nekoordinovaně a u chůze hodně vyvažuje ručičkami. Teď už mi přijde že chodí normálně, ale stejný problém máme s běháním. Běhá jako koníček, skoro neohýbá nožičky, běhá ze široka a mlátí ručičkami kolem sebe. Když zpomalí, pohyb se zkoordinuje. Po schodech nahoru už vyjde sám, když se drží zábradlí, jeden až dva schody zvládne bez držení ale ze schodů se potácí, i když se drží. Zvládne maximálně vyšší obrubník dolů. V 18 měsících byla mudra v klidu a teď se znovu chystáme, abych se na to zeptala. Měli jste to někdo taky tak? Zlepšilo se to? Jak jste to řešili?
Díky moc všem za rady a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1853
24.3.11 19:39

no uvidíš ,co ti řekne doktorka ,každopádně to běhání máme taky takové . :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
24.3.11 20:49

Tak moje dcera mi přijde naprosto normální a schody sama teda nevyjde ani omylem.Sejde a vyjde jen malý obrubník ( né více jak 10 cm)..Běhá svižně, ale také poskakuje jako Otík :mrgreen:
Hlavně, že nějaký vývoj je.. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
24.3.11 21:13

Našemu malýmu je teda teprve rok a půl, ale sám chodí od roka (takže dýl, než tvůj prcek a běhá pořád stejně, jak ty popisuješ :-) ), taky mě to nenapadlo ještě řešit… :oops: zrovna dneska jsem na něj venku koukala a říkala si, že by mohl jít na chodecký závody :-D že vlastně jen hoooodně rychle chodí :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
25.3.11 21:10

Díky

Ahoj,
děkuji všem za reakce. Popravdě bych si z toho nedělala hlavu, ale upozornili mě na to v jesličkách, že to tak ostatní děti nemají. A že jim celkově připadá opožděný, málo mluví, nechce jíst sám, nechce hrát kolektivní hry, nechodí sám po schodech. Doteď jsem si myslela, že když umí přes padesát slov a spojuje je, že je všechno v pořadku. Ale teď se ze mě stala hysterka a pořád na něm něco hledám. Ach jo, kdyby byl jenom se mnou doma, tak si z ničeho hlavu nedělám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
26.3.11 08:44
rybanna píše:
Ahoj,
děkuji všem za reakce. Popravdě bych si z toho nedělala hlavu, ale upozornili mě na to v jesličkách, že to tak ostatní děti nemají. A že jim celkově připadá opožděný, málo mluví, nechce jíst sám, nechce hrát kolektivní hry, nechodí sám po schodech. Doteď jsem si myslela, že když umí přes padesát slov a spojuje je, že je všechno v pořadku. Ale teď se ze mě stala hysterka a pořád na něm něco hledám. Ach jo, kdyby byl jenom se mnou doma, tak si z ničeho hlavu nedělám…

Prosííííím?????? 8-o 8-o 8-o To má být vtip?????
Kolektivní hry????? Mluvení?????? Jíst sám??????

Naše říká jen máma, táta, bába, tam, ham, brm, koko, haf, mnau, kolo, neni, ne..To je všechno..Na cizí děti civí, natož aby se zapojila..
Bud v jeslích pracují naprosto nevyhovující osoby, které nevnímají reálně vývoj batolete, nebo já jsem Miluška Voborníková.. :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
26.3.11 08:59

Tohle porovnávání a komentování vývoje mě teda pěkně rozčiluje, fakt mám „ráda“ když někdo, kdo není doktor říká, co by jako už měl umět a nejvíc mě doráží věta měla bys s tím něco dělat :twisted: Tak jen pro porovnání :lol: náš Dva roky a dva měsíce kolektivní hry nehrozí, maximálně napodobude ostatní a nejvíc ty, co dělají největší kraviny, mluví horko těžko jednoduchá slova, věty ani náhodou. Maximálně auto ede. (auto jede) tatu ají (táta hají) a podobně. Jíst chce sám, to jo, nechce se nechat krmit, ale ty následky, hrůza, jídlo všude. Kadí do plíny, e-e říká až když je pokaděný. A nemyslím si že by byl pozadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
poletucha poletava
26.3.11 21:08

Ahoj moje kamarádka měla úplně to pane co ty stím běháním taky doktorka řekla že má stuhle svalstvo a doporucila chodit na plavani a ono se to vyplatilo uvolnil se ted mu jsou 4 roky a beha uplne bez problemu skus to nebo jestli chces tak ti dam na ni emil ti rekne sama co a jak ale mel fakt uplne to same pul roku chodila na krytak a pohoda

• Citovat
  • Nahlásit
26100
27.3.11 22:16
rybanna píše:
Ahoj,

tak tohle je mazec… S tím mluvením, náš malej nemluvý vůbec, svojí hatmatilkou povídá, ale jediný smysluplný slovo, který používá, kdy má je „nenene“ :-D Na prohlídce v roce a půl jsem se na to u doktorky ptala, jeslti není divný, že nemluví a doktorka i sestřička na mě koukaly jak na blázna, že co po něm v roce a půl chci, že nesmím bejt tak náročná, že do tří let má na rozmluvení se času dost… :-)
Sám jíst chce, teď má období, kdy chce dělat všechno sám, ale kdyby nechtěl, taky bych si s tím hlavu nedělala, prostě má svoje tempo… :-) Pokud to neřeší a neřešila tvoje doktorka, tak bych to neřešila vůbec… ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
27.3.11 22:19
Zuzka a verunka 2mesice píše:
Ahoj moje kamarádka měla úplně to pane co ty stím běháním taky doktorka řekla že má stuhle svalstvo a doporucila chodit na plavani a ono se to vyplatilo uvolnil se ted mu jsou 4 roky a beha uplne bez problemu skus to nebo jestli chces tak ti dam na ni emil ti rekne sama co a jak ale mel fakt uplne to same pul roku chodila na krytak a pohoda

Ale tady se mluví o ani ne dvouletým dítěti, co chodí zhruba půl roku… Vždyť to dítě si k tomu postupně musí dojít, podle mě je to normální… Švagrová se dneska třeba divila, že její bratránek (8 měsíční) se ještě nesmí stavět na nohy, že náš Kuba už v té době dávno stál, chodil okolo nábytku a tak… Tak jsem jí říkala, že pokud ten prcek v osmi měsících jen válí sudy, tak na to, aby ho někdo „násilím“ stavěl na nohy ještě fakt připravenej není… Všechno je hrozně individuální, ale prckové si musí nějakým vývojem projít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
29.3.11 11:06

taky

Taky jsem si to myslela. Příští týden jdeme k mudře, tak uvidíme co ona na to, ale připadá mi to, že čím víc chodí, tím je to lepší. Mám ještě dotaz… Umí se vaše děti v tomhle věku sami oblíknout? Kryštof totiž nejeví ani snahu se oblíkat, svléká se s vydatnou pomocí. Ale je pravda, že mu je to fakt jedno a já ho nenutím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
29.3.11 12:03

Jediné co zvládne, sundat si ponožky, strhnout čepici a lítat po bytě..Jinak oblékání a svlékání jí nic neříká - přijde mi to ještě dost brzy - tuto dovednost opravdu po ní nevyžaduji - tak zručná není..
Myslím ,že u vás to dost hrotí, kvůli jeslím..Nevím jaké tam mají principy péče, ale přece to nejsou školkové děti aby se samy obsloužily!!! 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
29.3.11 12:11

Taky si myslím, Kryštof přesně umí ponožky, boty, čepici a mikinu na zip, když mu jí rozepnu a tričko, když mu pomáhám. Neoblékne si nic. Proč taky, když být nahý je největší legrace na světě, že :) Nejhorší je, že ho srovnávají s dětmi, které to umí. A on je takový svůj a zpomalený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
29.3.11 13:53

Tak náš malej si dokáže nazout a vyzout boty, nasadit a sundat čepici, a sundat si ponožky, ty se snaží sem tam oblíct, ale ještě mu to pořádně nejde… Spíš skoro vůbec. I ty boty jsou náhoda, prostě se mu fakt musí chtít obouvat, oblíkat a zvládne to, ale že by to zvládal úplně sám, to ani omylem a já ho do toho teda ani netlačím :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
29.3.11 14:16

Tak já nevím moje dcera má 28m oblíkne si kalhotky a tepláky,ponožky,čepici a boty a vypadá jako by jí přejel tank :mrgreen: boty má občas obráceně. Co se týče jídla tak to má až ve vlasech někdy v učích dávám plínku krmičku :mrgreen: mluví na svůj věk výborně,ale třeba samostatně chodit začala až ve 23m. Každé dítě je jiné a srovnávat je zbytečné.
Já se třeba nenaučila jezdit na kole a šplhat a to mi je 33let :oops: i dospělí jsou každý jiný ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat