Reklama

Špatná křivka, potom dobrá, kdo z vás měl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 08:51
Špatná křivka KTG,potom dobrá,kdo z vás měl??

Ahoj,chtěla bych se zeptat kdo z vás měl také špatnou křivku/záznam KTG miminka/ a potom za 40 minut mi křivku opakovali a už byla dobrá.Doktorka mi k tomu nic neřekla a až když jsem se ptala,tak jen že kdyby byla zase špatná že by mě poslala do nemocnice.Vys­trašila mě,opakovalo se toto někomu,nebo kdo měl asponˇ jednou z vás špatnou a pak dobrou a proč to tak je,co vám řekli?Díky za zkušennosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.11.09 12:12

Já a opakovaně :) Neboj, třeba se jen miminko rozčilovalo :) Nepíšeš, jak špatná byla - vysoké hodnoty?

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 12:24
Lesina píše:
Já a opakovaně :) Neboj, třeba se jen miminko rozčilovalo :) Nepíšeš, jak špatná byla - vysoké hodnoty?
Řekli mi jen,že má nepravidelnou srdeční frekvenci,nic víc,takže nevím :-(

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 24.11.09 12:29

Taky jsem měla problémy s KTG, Maty byl už v nříšku divoch a ta srdeční činnost mu tam kolikrát střílela až do hraničních norem, pokud tě doktorka s klidem propustila, asi to nebude nic vážného.
Nehýbalo prostě jen miminko trošku víc?

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 12:41
Cappy píše:
Taky jsem měla problémy s KTG, Maty byl už v nříšku divoch a ta srdeční činnost mu tam kolikrát střílela až do hraničních norem, pokud tě doktorka s klidem propustila, asi to nebude nic vážného.
Nehýbalo prostě jen miminko trošku víc?

Myslím že ne,to on dokáže pořádně kopkat,spíš chvílema chrněl.

Rézi
Kecalka 413 příspěvků 24.11.09 12:51

Ahoj, moje druhá dcera si tohle vyšetření vyloženě oblíbila, takže jsem na něj chodila opakovaně, jeden den špatný, druhý den znova- dobré, další týden to stejné, pak i v nemocnici jsem strávila celý den, protože jsem tam musela natřikrát, poprvé mě poslali se projít, aby se mimi rozhýbalo (nízké hodnoty), podruhé zase špatně, mimi se moc mlelo, vysoké hodnoty, měla jsem si jít zase sednout. Do třetice teprve byli spokojeni. Holt se Barucha doktorům ne a ne zavděčit :-)

hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 24.11.09 14:22

Já jsem to měla taky tak. Můj doktor jak to viděl, úplně se vyděsil a řekl, že to vypadá na srdeční arytmii. Poslal mě ještě ten den do nemocnice. Tam zas úplně v pohodě. Druhý den zase špatné, za dvě hodiny ten stejný den zas dobré. Poslali mě i na průtoky a ty byly dobré.
A tak to bylo až do porodu.
Doktoři mi k tomu neřekli nic. Až jedna sestřička mi vysvětlovala, že hodně záleží na kterém boku ležím, jak zrovna leží miminko, že může mít zrovna přilehnutou pupeční šňůru, pak jestli jsem jedla, co jsem jedla, jestli jsem nervozní atd. Že těch faktorů, co to ovlivňují je víc.
No a nakonec mě pobavila doktorka, která mi KTG dělala úplně naposledy. Ta prohlásila, že se ji všechny záznamy zdají v normě. :pankac:

Nenech se tím vystresovat, myslím že to není nic neobvyklého.

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.09 08:32

Díky všem za odpovědi!!

jarusik32
Kecalka 222 příspěvků 20.04.10 12:54

Ahoj ja jsem taky mela po prvykrta vysoke hodnoty protoze mimisek byl hrozne akcnej tak me tam nechali si posedet hodku a pak opakovyny monitor a to uz bylo v poradku.Rekli ze kdyby se to opakovalo ze by me nechali na pozorovani kvuli srdicku.Muzes mit hodne vody kdyz se tam moc mrskaji nebo se mu tam nelibi a proto treba hodne kopal ale neumej to rict driv,kdyz to druhy nataceni bylo v pořadku.vcera jsme byli znovu a bylo to v pořadku ale ja ho vubec necitila,jsem zvykla na jeho pohyby ktere jsou pravidelne a silne.hm ale dr vedeji co maji delat,ze jo.Jarus pekny dnik a chce to klid

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 28.11.13 15:34

Ahoj holky, oživuji diskusi, i když se chci zeptat na maličkato jinou věc než se tu probírá, ale nechi zakládat nové téma…

Včera jsem byla na CTG, klasická 20minutovka. Prvních cca 7minut malej byl OK, kopal jako divej do sond. Pak se uklidnil a nedělal nic, ke konci zase kopal. Kolik měl kde tepů nevím, nepamatuju si…
Nicméně na přetočení mě dr nezval, jen zítra ať jdu na CTG už do porodnice. V průkazce mám napsáno „CTG-silentní křivka“ a to, že mě doporučuje sledovat už v porodnici.. Všimla jsem si toho až doma. No a teď nevím, co a jak a jsem z toho lehce nervozní, mám strach.. malej kope normálně, možná o něco míň než včera, ale cítím ho průběžně celý den :nevim:
Co znamená ten pojem silentní křivka, nevíte někdo? :think: A měla jste to nějaká? :kytka:

Nikaa88
Závislačka 3896 příspěvků 28.11.13 15:56

@atominnka Silentní křivka znamená, že tam nebyla taková oscilace ( tzn, že normálně třeba srdíčko bije od 120 do 150 a tobě v tu dobu silentní křivky tlouklo pořád třeba 120 - 123, zkrátka jen s malým rozdílem), jakou by si představovali, mimčo mohlo klidně tvrdě usnout, pokud na konci byla křivka zase v pořádku, tak se nic neděje ;)

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 28.11.13 16:09

@atominnka Také se mi to stalo, když mi poprvé natáčeli ozvy. Je to jak píše Nikaa88 - pan doktor mi řekl, že mám ty oscilace (rozuměj oscilace mezi pohyby, když je v klidu) moc malé (rozdíl pod 5 úderů za minutu). Že prý neví, jestli jen spí nebo se něco děje. Musela jsem si dát něco sladkého, ať se malý probere a pak už to bylo dobré. Spíš se divím, že ti nenatočil ještě jednu křivku… ale možná záleží, ve kterém jsi týdnu, možná že ke konci těhotenství automaticky posílají radši do porodnice :nevim:

Nikaa88
Závislačka 3896 příspěvků 28.11.13 16:11

@Akivasha Ono totiž taky záleží, jak dlouho ta silentní křivka trvala, pokud jen chvíli, a pak to bylo dobré, tak není potřeba přetáčet záznam. Každopádně zítra jí natočí zase, tak uvidí :-) Určitě se nic neděje :)

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 28.11.13 16:14

@Nikaa88 Aha, tak to jo, já ji měla silentní celou dobu :palec:

Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 28.11.13 16:36

To jsem mela 2 mesice pred porodem taky, kazdou poradnu spatna krivka, takze jsem sla vzdy za par hodin na pretoceni. Mela jsem pocit, ze jsem porad jen pripoutana na pasech :mrgreen: Fakt to bylo narocny, treba to vyslo, ze muj doktor uz neordinoval, tak jsem musela do porodnice. Jednu chvili byla nase porodnice zavrena, tak jsme jezdili do jine jednou tak daleko. Tam na me asi uz koukal jak na simulanta, protoze ten druhy monitor byl vzdy ukazkovy. Asi 14 dni pred porodem me kvuli spatne krivce hospitalizovali, ale hned to dalsi natoceni az do propusteni bylo zase naprosto ukazkove. Proste nekdo to tak ma :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >