Špatná kvalita vajíček po stimulaci. Co dál?

Anonymní
25.3.20 17:04

Špatná kvalita vajíček po stimulaci, máte zkušenost? Co dál?

Ahoj, prosím anonymně.
Kvůli přenašečství dvou závažných genetických chorob se s manželem snažíme o druhé dítě přes IVF. Mám polycystické vaječníky, takže při stimulaci jsem měla asi menší dávky. V pátek jsem byla na OPU, 33 folikulů a 12 vajíček, 1 dali pryč hned, 9 se oplodnilo, ale ani jedno se nevyvíjelo dobře a nedošlo do takové fáze, aby šla udělat biopsie potřebná k preimplantační diagnostice. Po stimulaci jsem měla mírný hyperstimulační syndrom. Máte někdo takovou zkušenost? Nebo rady co a jak dál? Jestli zkusit nativ, když na stimulaci nereaguji dobře a kvalita vajíček je špatná? Děkuji za odpovědi a váš čas.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.3.20 23:01

Ahoj, mám stejnou zkušenost. Byla mi zjištěna Rob. Translokace chromozomů, také musíme mít vyšetřená embrya na genetiku. Po stimulaci odebráno 15 folikulů, z toho bylo 15 vajíček, zralých jen 6. Druhý den se vyvíjela jen 3 a do 5tého dne nezbylo ani jedno :zed: Tak teď nevíme jestli máme jít do další stimulace. Bojím se, že to dopadne stejně. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 05:47

@Pavluša007 Ahoj, děkuji za odpověď. Mrzí mě, že máte stejnou zkušenost. A co tedy zvažuješ jako další postup? Děkuji, zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
27.3.20 08:32

No za měsíc se jdeme domluvit jestli má smysl jít do další stimulace. Měla jsem dlouhý protokol. A kdyby ani druhý pokus nevyšel tak by připadala možnost darovaná vajíčka. :roll: Ale do toho se mi nechce takže by to nebylo ani ve výhledné době kdyby na to přišlo. Ani finančně bychom to teď nedali dohromady takovou částku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama