Špatná minulost s partnerem

Anonymní
19.2.21 17:34

Špatná minulost s partnerem

Zdravím..
Už dlouho se potýkám sama v sobě s problémem, že nedokážu mít k partnerovi respekt, úctu a vlastně možná ani lásku.
Zažila jsem s ním mnoho zlého.. kupříkladu, kdysi po každé hádce zdrhnul do hospody, byl tam schopný propít všechny peníze a následně když přišel domů, tak mě tituloval různými sprostými slovy, 2× došlo k tomu, že mi dal facku.. vždycky se omluvil, ale pokaždé dodal že za to vlastně můžu já, protože kdybych ho neprovokovala tak by nikam nešel ( nevím jestli bych nazvala provokací to, že jsem chtěla dořešit to, kvůli čemu hádka vznikla), já mu odpouštěla ( vím, byla jsem hloupá ).. toto se pak stalo i v době kdy jsem byla těhotná ( neplánované těhotenství ), nešlo o fyzický útok ale opět o sprostá slova. Také kdysi moc nepracoval, takže jsme v šestinedělí bydleli u jeho rodičů, protože jsme neměli na zaplacení nájmu, jelikož byl v té době na ÚP.. od narození dítěte se celkem změnil, pracuje, malého miluje, pomáhá mi doma, sice občas v hádce nějaké sprosté slovo padne ale není to v takové míře jako kdysi..
Jenže já mu prostě asi nějak vnitřně nejsem schopná odpustit. Nedokážu s ním spát ( nespíme spolu už půl roku, to je taky kapitola sama pro sebe, dříve sex 2 roky odmítal on, s tím, že jsme spolu spali tak 1× za 3 měsíce, teď ho odmítám já), jeho doteky mi nejsou příjemné, dá se říct, že je mi lépe, když je v práci a já jsem doma sama s malým.. tak ráda bych s tím něco dělala už jen kvůli malému ale nevím co dělat, nevím jak mu vnitřně odpustit a jak ho znovu začít vnímat jako partnera kterého miluju. Jde to vůbec?
Prošla jste si některá něčím podobným?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
229
19.2.21 17:42

Buď si najít nějakou partnerskou poradnu nebo od sebe, protože takový vztah nemá smysl. Zůstávat jen kvůli dítěti je zkrátka hloupost..
Pokud už teď se ti hnusí a nechceš ho mít po boku, tak se to spíš bude prohlubovat, než že by to ze dne na den odeznělo. Na vztahu musí chtít prostě OBA pracovat. Pokud chce jen jeden nebo ani jeden, nikdy to nedopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5085
19.2.21 17:44
@Anonymní píše:
Zdravím..
Už dlouho se potýkám sama v sobě s problémem, že nedokážu mít k partnerovi respekt, úctu a vlastně možná ani lásku.
Zažila jsem s ním mnoho zlého.. kupříkladu, kdysi po každé hádce zdrhnul do hospody, byl tam schopný propít všechny peníze a následně když přišel domů, tak mě tituloval různými sprostými slovy, 2× došlo k tomu, že mi dal facku.. vždycky se omluvil, ale pokaždé dodal že za to vlastně můžu já, protože kdybych ho neprovokovala tak by nikam nešel ( nevím jestli bych nazvala provokací to, že jsem chtěla dořešit to, kvůli čemu hádka vznikla), já mu odpouštěla ( vím, byla jsem hloupá ).. toto se pak stalo i v době kdy jsem byla těhotná ( neplánované těhotenství ), nešlo o fyzický útok ale opět o sprostá slova. Také kdysi moc nepracoval, takže jsme v šestinedělí bydleli u jeho rodičů, protože jsme neměli na zaplacení nájmu, jelikož byl v té době na ÚP.. od narození dítěte se celkem změnil, pracuje, malého miluje, pomáhá mi doma, sice občas v hádce nějaké sprosté slovo padne ale není to v takové míře jako kdysi..
Jenže já mu prostě asi nějak vnitřně nejsem schopná odpustit. Nedokážu s ním spát ( nespíme spolu už půl roku, to je taky kapitola sama pro sebe, dříve sex 2 roky odmítal on, s tím, že jsme spolu spali tak 1× za 3 měsíce, teď ho odmítám já), jeho doteky mi nejsou příjemné, dá se říct, že je mi lépe, když je v práci a já jsem doma sama s malým.. tak ráda bych s tím něco dělala už jen kvůli malému ale nevím co dělat, nevím jak mu vnitřně odpustit a jak ho znovu začít vnímat jako partnera kterého miluju. Jde to vůbec?
Prošla jste si některá něčím podobným?

Ty víš sama nejlépe, jaké to s ním je. Teď už vůbec nepije a chová se k tobě slušně? Jedině snad, že jsou zavřené hospody. To nebude dělat dobrotu. Chceš něco, co už se nevrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 17:45

@Uslava no nepije.. každý večer si ty 2-3 piva dá, dle jeho slov je to v pořádku.. no nevím no

• Citovat
  • Nahlásit
5085
19.2.21 17:48
@Anonymní píše:
@Uslava no nepije.. každý večer si ty 2-3 piva dá, dle jeho slov je to v pořádku.. no nevím no

Ochmelka. Typický český ožrala. Pak neví, co říká a co dělá. Kupuje si ho alespoň sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 17:50

@Uslava to ano, já bych mu to nekupovala.. jako drží se skoro už 2 roky, kdy po žádné hádce ještě nešel do hospody nebo se neožral.. ale to může přijít že.. nevím jestli se v tomhle ohledu člověk může úplně změnit

• Citovat
  • Nahlásit
23995
19.2.21 18:28

Pokud už to došlo až tak daleko, že se ti hnusí jeho přítomnost i dotyky, tak si nejsem jistá, že je cesta zpět.
Sice to zní, že se napravil, ale těžko říct, nakolik za to může covidova situace s zavřený knajpy, spíš než jeho prozření… :? Jak reaguje na nedostatek sexu? Dost rychle se to může přehoupnout do frustrace, a začne zase pít, nadávat atd.
V takový situaci je hrozně těžký něco radit, zvlášť, pokud on jako „klasickej“ chlap nevidí problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 18:45

@Mar__tanka1983 vlastně nijak. Jo občas řekne že mu chybí ale nijak extra to neprožívá si myslím.. určitě to není takové že by se mě nějak snažil svádět a podobně.. ono se to tak vlastně prohodilo. Dříve tak 2 roky nechtěl on, furt se na něco vymlouval, bolest hlavy, únava, bolest zad.. a teď je to z mé strany.. když jsme spolu spali naposledy tak si přesně pamatuju jak jsem si v hlavě říkala " tak už bude konec?".. o tom že sex s ním jsem si už neužila nějaký ten rok ani nemluvím..
Možná je to nějaký můj blok z těch věcí které mi udělal, těžko říct

• Citovat
  • Nahlásit
3686
19.2.21 18:53
@Anonymní píše:
@Uslava no nepije.. každý večer si ty 2-3 piva dá, dle jeho slov je to v pořádku.. no nevím no

To je legrace? Nepije, ale kazdej vecer si da tri piva? To mi uplne v poradku rozhodne neprijde. Jdi od nej, co z toho vztahu mas, nic. Akorat se trapis. Ozrala, nasilnik, nespi s tebou, gratuluju ke skvely volbe. A preju ti, at ten dalsi je o nekolik levelu lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 18:59

@Azeretereza vlastně z toho vztahu nic moc nemám. Leda to, že je fakt dobrý táta a pomůže mi doma. A v současnosti finanční jistotu..

• Citovat
  • Nahlásit
42
19.2.21 19:09

Myslim si, ze i kdyby se zmenil, ty uz to tak citit nebudes.Jak jednou citis k partnerovi odpor, tak si myslim, ze nebude lehke, to prekousnout. Museli by jste chtit a snazit se oba dva. Nejhorsi je, kdyz chlap jednou cuchne k piti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.2.21 19:11

A jeste si myslim, ze jsi s nim i spis ze zvyku a kvuli malemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 19:12

@Seky11111 ano to je taky možnost.. dost pravděpodobná

• Citovat
  • Nahlásit
260
19.2.21 19:23

Tak ono, když už, ač s přestávkou, jsou skoro rok zavřené hospody, není divu, že do nich neutíká. Myslím, že by to chtělo partnerskou poradnu, kde se více svěříš a poradí jak se situací pracovat. Partner by se měl chytit za nos a uvědomit si své chyby, protože pokud je nepřizná, je jen otázkou času, kdy na tom budete stejně jako kdysi.. 2-3piva za večer mi taky nepřijdou OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 19:28

@Daisy86
Nedá se říct že by je úplně nepřiznal, když jsme se o tom kolikrát bavili tak řekl že ví že se choval jako debi* ale vzápětí na to dodá, že to vlastně bylo kvůli mě, že vlastně já jsem byla spouštěč toho proč to dělal a to, že se s tím nemůžu srovnat je můj problém, což asi pravda je, je to můj problém.
V poradně jsme už byli, celkem nedávno, pan nám řekl že vlastně nemáme nic společného, že společné věci máme jenom ty špatné až teda na syna samozřejmě.. a že spolu máme trávit více času..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat