Špatná morfologie spermií - je možné otěhotnět přirozeně?

9.5.17 19:14

Špatná morfologie spermií-je možné otěhotnět přirozeně?

Ahoj holky, dostali jsme výsledky spermiogramu manžela a jsem zoufalá. :,( Množství a pohyb spermií jsou relativně v pohodě, ale vyšla hodně špatná morfologie spermií - jen 0,3 % jich je normálních, běžně by to měla být alespoň 4 %. Navíc spermie mají 100 % defekt hlavičky, 45 % defekt krčku a 22 % defekt bičíku. Prý máme 1 % šanci na přirozené otěhotnění a podařit se to může do 7 let. :( Na IVF bychom s manželem ale nikdy nešli. Proto vás prosím o jakékoliv povzbuzení, zda se některé z vás podařilo při podobně špatných výsledcích otěhotnět přirozeně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

101
9.5.17 19:46

Kamarádcin manžel to měl naprosto stejné, dokonce jim řekli, že jediná šance je se spermiemi od dárce, a do roka od této diagnózy otěhotněla přirozeně a mají zdravého chlapecka. Jen musela všem vysvětlovat, co věděli, s čím se potýkali, že to fakt není sousedovo. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.5.17 19:49

@růžovámalina je mozne, ze se to podari, ale muze to trvat roky..ta spatna morfologie muze zpusobovat i potraty..my sli po precteni a ziskani ruznych informaci do ivf :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.5.17 19:51

Meli jsme 2%..a sanca na zlepseni morfologie vitaminmi je mizive :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.17 22:53

Já jsem s manželovou 3% morfologii už potřetí za 2roky těhotná. Dvakrát potrat, tak teď věřím v zázrak. Doporučuju gynex pro oba a folandrol pro muže. Jinak už jen IVF…

• Nahlásit
  • Citovat
2021
4.6.17 23:24

Proč ne IVF, mohu - li se zeptat? Kamarádka měli s manželem 2% šanci přirozeně a bez váhání šli do IVF, které vyšlo na 1. pokus a do 14 dnů by měla kamarádka porodit…velmi pravděpodobně zdravou holčičku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.17 11:31

@ladyoli @ladyoli byla jsi na IVF někdy? Víš vůbec co to všechno obnáší? Kolik hormonů do sebe žena cpe, kolik návštěv ji týdně čeká? To si každý jen řekne, však co IVF to jistí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
1086
5.6.17 11:37

Tak ale snad když chceš dítě opravdu moc tak ke ti to jedno kolik toho do sebe nacpeš ne? já Teda nechci nijak rýpat a nemam s tím zkušenost ale asi kdyby nebyla jiná možnost tak bych do toho sla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.17 12:08

@Enicka prosímtě a ty máš zkušenost se špatnou morfologii partnera, nebo ne? Takovéto jedna kamarádka povídala atd. to úplně nesnáším. A to mě omluvte, ale pro mě je adekvátní jen názor někoho kdo si prošel minimálně dvěma potraty, všemi těmi vyšetřeními kolem a ví, co IVF obnáší…

• Nahlásit
  • Citovat
2021
5.6.17 13:16
@Anonymní píše:
@Enicka prosímtě a ty máš zkušenost se špatnou morfologii partnera, nebo ne? Takovéto jedna kamarádka povídala atd. to úplně nesnáším. A to mě omluvte, ale pro mě je adekvátní jen názor někoho kdo si prošel minimálně dvěma potraty, všemi těmi vyšetřeními kolem a ví, co IVF obnáší…

Tak to promiň, ale to mé rady tedy vůbec neber v potaz. Opravdu doufám, že se těmto zkušenostem vyhnu. Ale kdyby nedej bože došlo na situaci, že to přirozeně nepůjde, ani minutu bych neváhala a zkusila i to IVF. A ano, naprosto přesně vím, co to obnáší, jak to kamarádku (podotýkám, že nejlepší) bolelo, a co všechno kvůli tomu oba s manželem podstoupili a kolik let to zkoušeli nejdřív přirozeně.

Ale Tvůj názor na IVF plně respektuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
7.6.17 16:19

Jsme v tom spolu

@růžovámalina Ahoj, narazila jsem na tuto diskuzi a ver, ze v tom nejsi sama :hug: Muj manzel ma naprosto totoznou morfologii spermii, jak popisujes, ale navic ma nizkou koncentraci 600 tisic (normalni je 15 milionu). Sance na prirozene poceti je pod 0, 5 %. Snazili jsme se od lonskeho roku, takze jsme nevahali ani minutu a prave podstupujeme IVF, vcera jsem si pichala prvni injekci :) Muzu se zeptat, proc byste do toho nikdy nesli? Z financniho hlediska? My po miminku opravdu touzime a cekat x let na to, az se to povede a jestli vubec nekdy, za to nam devastace psychiky nestoji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.17 14:42

Ahoj, tak další pokus: partner bral Folandrol, MACu a Selzink ( vše dohromady po 3 měsíce asi 100 dní ) a v posledním cyklu 14dní oba opět GYNEX. Opět jsem hned otěhotněla. Jsem už v 9.t a pevně věřím, že po třetí to vyjde. Podotýkám, že manžel ma teratozoospermii - morfologie 97%, pohyb a+b 47% a množství 60mil. Jsem napnutá! Ale udělali jsme maximum proto, aby náš třetí přirozený pokus vyšel s tou správnou a hlavně zdravou spermii. byla jsem již rozhodnutá pro IVF s PICSI a MACS.

Držím Vám všem palce a doporučuji zkusit všechny tyto vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
3.7.17 14:51

Ahoj holky, děkuji všem za reakce. IVF neodmítáme ani z finančních důvodů, ani proto, že bych nechtěla brát hormony, ale odmítáme jej proto, protože jsme věřící a to, jak probíhá IVF je pro nás nepřípustné. A tím prosím nechci vyvolat žádnou bouřlivou diskuzi, jen jste se ptaly na náš důvod, tak zde je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.17 15:15

@růžovámalina Já tě rozhodně neodsuzuji a ba naopak - chápu tě! U mě je odpor k IVF kombinací všeho dohromady, strach z hormonů, finanční stránka i ta skutečnost, že už člověku možná nic jiného nezbývá + rodina chce abysme to případně tajili ( taktéž troche kvůli víře). Neznám holku, která by s nadšením šla na IVF, většina se s tím musí chvíli ( jiné I déle) vyrovnávat. Ale to pochopí jen málokdo. A nesnáším komentáře holek, které mají zdravé dítě přirozeně počaté bez problémů a jen tu píší zkušenosti KAMARÁDEK A ZNÁMÝCH a přitom vůbec neví o čem mluvíme.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.8.17 23:07

Ahoj, byli jsme na tom s manželem podobně. Špatná morfologie - převážně defekt hlaviček (víc než 50%) ostatní hodnoty přesně nevím. Manželovi doporučili upravit životosprávu, omezit teplé koupele a za 3 měsíce naplánovat nový odběr. Nicméně psychika udělala své a já za týden otěhotněla a dnes má dcera 8 měsíců :) je to boj, ale dá se vyhrát. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama