Špatná paměť, možná roztržitost, možná něco horšího?

Anonymní
25.2.21 20:49

špatná paměť, možná roztržitost, možná něco horšího?

Ahoj, poprosím vás o radu. Můj poslední přítel mi několikrát vyčetl, že si nepamatuju věci, které mi řekl. je fakt, že si povídáme dost, hodně telefonujeme, tak mi přijde normální, že nezachytím vše. v práci si vše píšu do outlooku, protože je toho opravdu hodně a v hlavě bych to určitě neudržela. v osobním životě toto moc nedělám. nevím, co je norma. On je na mě naštvaný, že mi něco říká podruhé, potřetí.. při hodinových tel. hovorech u toho pracuju a něco dělám, takže to rozhodně není plná pozornost. Přítel mě straší, jeslti to není skleroza, ať s tím něco dělám. Vlastně nevím, na koho se obrátit, jak svou paměť otestovat? Občas jsem i přítele přichytila při tom, že si nepamatuje vše, co mu říkám, jen z toho nedělám vědu. Ale vážně to u mně asi není v pořádku. Poradíte mi, co s tím? díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1127
25.2.21 21:00

Já co si nenapíšu do kalendáře tak kolikrát ani nevím. Jinak na internetu je dost stránek na otestování paměti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7474
25.2.21 21:22

Tssss to je uplne normos. Pritel je naucenej rikat mi dulezity veci, ktery po mne chce, dvakrat. Jednou to nestaci, neudrzim tu informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
25.2.21 21:38

Na nikoho se neobracej a partnera pošli do háje, když si zase na tobě bude honit ego.

Pokud jsi stabilně rozrtžitá, tak to není žádná nemoc. To tak prostě spoustu lidí má.

Pokud se to objevilo poslední dobou a máš k tomu ještě nějaké další obítíže (rovnováha, podivné pocity, bolest hlavy) a podpbně, tak zavolej svému ošetřujcíícmu lékaři.

Pokud jsi hodně roztržitá už od mala, tak možná bys mohla být nediagnostikovaná s poruchou pozornosti, to se holkám stává. http://www.nepozornidospeli.cz/

Pokud to chceš nějak řešit, tak se ptořebuješ objednat na psychiatrii na diagnostiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 22:01

@Ou děkuji, přítel poslal do háje mě. a kamarádka taky říká, že si na mě honí ego..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 22:02

@Ou pravda, že je v dětství v první třídě jsem byla roztržitá dost, pořád jsem něco zapmínala. syn má také adhd bez hyperaktivity. třeba i po mně..

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16021
26.2.21 10:30
@Anonymní píše:
@Ou pravda, že je v dětství v první třídě jsem byla roztržitá dost, pořád jsem něco zapmínala. syn má také adhd bez hyperaktivity. třeba i po mně..

jo - jestli má syn poruchu pozornosti, tak je celkem dost pravděpodobné, že ty jsi zakompenzovaná, nediagnostikovaná. Je to dědičné - ve skutečnosti nejde o „nemoc“ ale prostě o odlišnou strukturu uspořádání v mozku. Která byla evolučně výhodná, ale teď je jaksi svět udělaná pro většinové mozky a ti neuronetypičtí se musí složitě přizpůsobit a kompenzovat.

Řešit to má smysl v okamžiku, kdy ti začnou překážet efekty jako přílišné výkyvy energie a nebo příliš rozhozené emoce. v takové situaci prášky umí dost pomoci v kvalitě života. Ale pokud zlvádáš fungovat, tak stačí popdobný režim a přístup jako k synovi.

Jinak mě teda docela překvaivě pomáhá srovnávat soustředění a energetické hospodářství (jsem perzistentní ADD, diagnstikovat jsem se nechala před pár lety) 5 mg cbd v kapslích denně. Teď mám nějaký olej, ale není to ono, vrátím se ke kapslím, i když vyjdou dráž. CHvíli jsem experimentovala se stratterou, ale měla na mně víc vedlejších účinků, než pozitivních efektů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
26.2.21 10:32

Viz třeba https://www.zdravotnickydenik.cz/…-predsudkum/

(ostatně Ludmila Hamplová je taktéž kompenzované ADD ;-D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 10:36

@Ou škoda že jsi anonym, poslala bych zprávu :-) kde ses nechala diagnostifikovat a kolik to stálo? a jaké kapsle? mně právě zlobí ta paměť…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 10:44

@Oliverka28 vidíš, jak jsem nepozorná, ani jsem si nevšimla, že nejsi anonym. Protože nemáš fotku. poslala jsem zprávu, díky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat