Reklama

"Špatná" parta - dcera (9) - co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monanina
Nováček 10 příspěvků 23.12.17 22:08
"Špatná" parta - dcera (9) - co dělat?

Ahoj,
všechny vás zdravím. Omlouvám se, že píšu z profilu kamarádky :kytka:. A předem děkuji za odpovědi a názory.
Mám dceru (9 roku), moc chytrá holka, vždycky téměř bezproblémová. Měly jsme super vztah. Až teď se začala ve třídě kamarádit s dvěma holčičkami a začala řadit. Začala být drzá, dělat naschvály. A pořád se ohání tím, že její kamarádky si můžou dělat co chtějí, proč ona nemůže. Uvedu příklad, který se stal dnes:
Dělala jsem ještě nějaké cukroví a dcera stála vedle mě, všechno bylo fajn, povídaly jsme si. A potom, když jsem sypala mouku, jsem jí poprášila tričko (podotýkám, že velmi staré tričko). Ona se na chvilku zarazila a pak mi s naprosto vážnou tváří řekla, že jsem úplně blbá. Dva pubertální synové sedící u stolu na to zůstali koukat s otevřenou pusou a já taky. Takže jsme měly poměrně dlouhý rozhovor, že tohle mi říkat nebude. A ona začala vřískat, že její kamarádky tohle říkat můžou, proč ona ne. Rozhovor jsme natáhly o dalších dvacet minut a ona ho zakončila tím, že jsem stejně blbá. Takže dostala na zadek (možná je na to už trochu stará, ale je to poslední naprosto krajní možnost, která zabírá. Zabrala.). Nakonec se omluvila, že to tak nemyslela. Byla jsme z toho všeho celkem v šoku. Večer jsme se o tom ještě bavily a bylo mi řečeno, že její kamarádky prý můžou všechno 8o 8o. Že tohle říkají i ve škole paní učitelce. Moc nevím co mám s tím vším dělat a co si o tom myslet :zed: :zed: je to naprosto absurdní situace. Děkuju moc za rady a názory :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 23.12.17 22:17

Bych ji vysvětlila ze to, ze ony se chovají hloupě neznamená ze je to rak správně. A ze slušní lidi nikomu nenadavaji a už vůbec ne mámě. Pevné nervy obavám se e bude hůř přichází do puberty :hug: mimochodem proč po ji hazis mouku :lol: možná ji to fakt naštvalo coz ji neopravňuje k tomu ti nadávám samozřejmě. Radši bych ji neprovokovala ;)

Příspěvek upraven 23.12.17 v 22:18

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 2698 příspěvků 23.12.17 22:18

Zašla bych se po Vánocích zeptat na její chování ve škole a tím, že si v případě problémů přeji být okamžitě informována. A podle reakce tam bych se rozhodovala, co dál. Tohle si absolutne nemůže dovolovat a jen by si zadělala ba daleko horší problémy.

Bavi
Generální žvanilka 20870 příspěvků 84 inzerátů 23.12.17 22:19

No, situace je to nepříjemná, přiznám se ti, že mi má 11 ti léta nedávno řekla skoro to samé. Řekla něco ve smyslu, " si snad blbá že to nechápeš" nebo tak něco. Ačkoliv vím, že to asi nepomůže, ale dala jsem si tu práci vystřelit z gauče a pekně jsem ji lupla, protože toto fakt ne! K tvému dotazu, dle mě je důležité, že si to uvědomila a omluvila se. Ta moje se druhý den taky chovala jak andílek, asi si to taky uvědomila. Podle mě ty děti někdy něco řeknou, aniž by si v tu chvíli uvědomily, že to prepiskly. No a kámošky, kdoví jak to doopravdy je, třeba jen kecaji že můžou vše.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18252 příspěvků 23.12.17 22:31

Zajímalo by mě, o je to za supinu lidí, co před Vánocemi zakládá tahle témata z nových profilů. Buď jsou sami a nikoho nemají, Vánoce jim lezou na mozek, nebo jsou to holky v pubertě a bez školy se nudí?

Bavi
Generální žvanilka 20870 příspěvků 84 inzerátů 23.12.17 22:34

@hanka.br. nepřijde mi toto téma nějak zvlášť podezřele, jsou tu teda mnohem nerealnejsi témata. Spíš tu vánoce lezou na mozek někomu jinému

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 23.12.17 22:35

@hanka.br. každý prázdniny, svátky a celkově delší volna jsou stejný :nevim:

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 23.12.17 22:38

Viděla bych to na začínající pubertu. Takže obrnit nervy. Možná bych se šla pro jistotu informovat do školy jak se tam chová. Ještě jí můžeš zakázat se s holčinami bavit, ale to asi dodržovat nebude.
Doma bych nastavila pevná pravidla a trvala si na jejich dodržování. Pravidla bych sepsala písemně a dala je na viditelné místo.

Monanina
Nováček 10 příspěvků 23.12.17 22:44

Moc děkuji za odpovědi :hug: právě, že jak je to před Vánoci tak se mě to víc dotýká. Tímto se @hanka.br. omlouvám jestli jsem jí nějak pohoršila

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15966 příspěvků 23.12.17 23:07

Mám s dcerami též zkušenost, že dokážou být pěkně odrzlé. Když z ní vypadne něco odobného, ohradím se v tom smyslu, že jsme její matka a takto se ke mě chovat nebude. Pokud by argumentovala tím, že kamarídky můžou, odpovím, že to je věc jejich a jejich matek, co jim dovolí. Já své mantinely nastavuji takto a hotovo, šmytec.

Takyjedna
Závislačka 4624 příspěvků 23.12.17 23:17
@hanka.br. píše:
Zajímalo by mě, o je to za supinu lidí, co před Vánocemi zakládá tahle témata z nových profilů. Buď jsou sami a nikoho nemají, Vánoce jim lezou na mozek, nebo jsou to holky v pubertě a bez školy se nudí?

To jsou lidi, co drzé děti ještě neznají. Netuší, že by se to mohlo vyklubat z jejich něžných, hodných koťátek, co mají doma. A není to jejich denní chleba.

Gita17
Kecalka 177 příspěvků 24.12.17 00:05

@Monanina sory ale myslela by som si uplne to iste co tvoja dcera. Len keby som ti to povedala ja, rovnakymi slovami ako tvoja dcera, tak by si to musela akceptovat. Zachovala si sa hlupo, dcera ti povedala pravdu, tak si to priznaj, ze je v tomto mudrejsia aj ked ma len 9 rokov. Uz ju s tym netrap. Tym ze ju budes dusit jej nazor nezmenis.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 24.12.17 00:09
@Gita17 píše:
@Monanina sory ale myslela by som si uplne to iste co tvoja dcera. Len keby som ti to povedala ja, rovnakymi slovami ako tvoja dcera, tak by si to musela akceptovat. Zachovala si sa hlupo, dcera ti povedala pravdu, tak si to priznaj, ze je v tomto mudrejsia aj ked ma len 9 rokov. Uz ju s tym netrap. Tym ze ju budes dusit jej nazor nezmenis.

To jako, že je vporadku když dcera řekne matce, že je blbá 8o

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 24.12.17 00:25

Puberta. Prý u holek bývá dřív. Je dobře, že ses ohradila (akorát bych vynecjala ten zadek). Já jako malá dost často zkoušela argumentovat, že ostatní můžou. A podle rozhovoru s kolegyněmi to říkají děti i teď. Syn do takového stadia vzhledem k věku nedospěl, ale už teď se dost svéhlavě projevuje, takže puberta bude asi zajímavá…

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 24.12.17 00:27
@Gita17 píše:

Omylem ji trochu ušpinila moukou a chova se „hlupo“?!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >