Špatná štítná žláza a autismus/ADHD/poruchy učení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 23:31
špatná štítná žláza a autismus/ADHD/poruchy učení

Dámy, prosím anonym.. Už týden nespím a jsem úplně v háji.. 'Začnu od začátku..

Jsem v 25tt. Do 17tt bylo vše v pořádku a já se těšila na holčičku. No v 17tt se mi rozjel brutální zánět a gynekolog ho neřešil.. Skončila jsem v nemocnici s hrozícím potratem. Vše dobře dopadlo a já změnila doktora. Ten nový si vyptal výsledky od starého. Tomu trvalo 6 týdnů, nrž je poslal :cert:. Tam se ukázalo, že nemám polovinu vyšetření, včetně štítné žlázy. Nový doktor byl překvapen, že ji nemám, protože mám docela nadváhu.

Hned udělal testy a spojil to i s cukrovkou. Bojužel se ukázalo, že ji mám dost sníženou (hodnoty nevím, ale doktor byl zděšený) a k tomu cukrovku. Dostala sem euthyrox a dietu a nakonec i inzulím, neb hodnoty neklesaly..

Prý štítka byla špatná i před těhu. A asi jsem měla cukrovku i dřív..

Hledala sem an netu, co by to mohlo znamenat a našla sem, že momčo může mít autosmus, ADHD, poruchy učení apod. Jsem zděšená.

Je tu mezi vámi mamina, co měla špatnou štítnici a nakonec vše dobře dopadlo.

Je vůbec možné, aby byla malá zdravá? Mám hodně zlou štítnici (hypofunkce), vysoký cukr, nadváhu a měla jsem silnou infekci :zed: :,(

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18591 příspěvků 25.12.16 23:44

Musíš se uklidnit. Miminko může být v pořádku stejně jako zdravým maminkám se mohou narodit děti nemocné. To už teď stejně neovlivníš ani zpět nevezmeš. Nemá smysl miminko ještě více zatěžovat tvým stresem. Prostě mu věř, zvládne to. Zvládnete to oba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 23:52

@hanka.br. Je mi to jasne, ale z informaci, co jsem nasla, jsem vycetla, ze riziko mam velke..

Chtela jsem shodit, ale otehotnela sem v podstate na prvni pokus..

Navic jsem pul roku pred zacatkem snazeni byla u byv. gynekologa rikala mu, ze cca za 6M se zacneme snazit a jestli mam neco delat a podstoupit nejake testy. Tam mi mel udelat tu stitnici..

A on, ze mam prijit az najdu // na testu. Kdyz sem pak prisla a ptala se, jestli jist tehu vitaminy, rekl, ze ne. Ze on na ne neveri a neuznava je. Takze sem nejedla ani jod :zed:

Proste pitoma neznala prvorodicka, co ted jen breci.. :,(

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 26.12.16 00:43

Hlavně klid, určitě máš šanci na zdravý dítě, a to hodně velkou :hug: ono i když se řekne „velké riziko“, že mimčo zdravé nebude, tak to velké riziko bývají obvykle furt max jednotky procent. bude to skoro určitě dobrý, tka užívej vánoce, a žádný nervy :hug:

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 26.12.16 01:33

Všude je jodizovaná sůl, takže z nedostatku jódu to pravděpodobně nebude a u autoimunitní verze by ti extra jód nijak extra nepomohl. No a počalas, takže si i ovulovala, tím pádem to s největší pravděpodobností na začátku nebyla vážnější forma. Jestli jsou teď hodnoty horší, tak to pořád nemusí být nic strašného, s růstem miminka se spotřeba hormonů zvyšuje a v 25tt to pořád může být s práškama OK. Mnohem horší je pro tebe aktuálně ta cukrovka spolu se stresem.

Judithkaj
Nováček 26.12.16 05:55

Fakt klid. Cukrovku musíš udržet sama. Omezuj se v jídle. Nejen sladké. Pozor na mouku, cukr v ovoci. To ti pomůže i s nadváhou. Neřeš žádné další věci. Zbytečně se stresuješ.

PiškotAdamek
Kecalka 481 příspěvků 26.12.16 08:41

:hug: :hug: :hug: :hug: zkus se hodit do klidu ( lehce se to píše že) tak za prvé nevím kde si ty informace našla ale jelikož o tom něco vím tak tě,, můžu uklidnit " do dnes není známo co autismus způsobuje takže v tomhle směru to řešit nemusíš ( i zdravé bez problémů mají děti autisti) a ADHD vím že to není až takový neštěstí sice je to hodně náročné prostě hyperaktivní děti ale není to katastrofa a poruchy učení to se dá taky zvládnout… pokud bys chtěla ráda ti dám víc informací které by tě zajímaly do SZ… hlavně je super že si vyměnila doktora :palec:

Drž se a neboj určitě to není tak zlé pro mimo hlavně se tolik nestresuj :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >