Špatná strava v těhotenství

monvd
9.2.16 10:20

špatná strava v těhotenství

Ahoj holky,
jsem ve II trimestru ( 16tt) a mám problém s jídlem. Od začátku těhotenství zvracím a moc tomu jídlu nedám. Ted se to trochu uklidnilo a zvracím jen jednou denně.
Ale hlavní problém je v tom, že VŮBEC nedodržuji ideální stravu v těhotenství…ovoce a zeleninu vůbec ( nikdy jsem to moc nejedla) max jednou denně jablko a banán. Mléčné výrobky - jednou denně jogurt a to je tak všechno…:( co se týká pití tak vodu a colu ( ta mi pomáhá proti nevolnosti)a beru kyselinu listovou.
Moje otázka tedy zní: Myslíte, že můžu miminku nějak ublížit touto stravou? že by to mělo nějaky vliv na zdraví miminka? :( děkuji moc všem za jakoukoliv odpověd

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5943
9.2.16 10:24

Co si koupit dětské ovocné presnidavky?? Aspoň… Jinak bych to nějak extra nerešila, jen pozor na tu Colu, ne denně 2 litry!

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2844
9.2.16 10:24

Mně teda jednou denně jablko a banán přijde dostečný přídel ovoce a zeleniny…Strava je důležitá hlavně pestrá, ať člověk není jednostranně jen něco a pokud se tím tráůíš, tak si kup vitamíny pro těhotné, tam aspoň z těch základů je všechno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
9.2.16 10:25

Tak ideální to není, ale jestli tě to uklidní, já první 4 měsíce přežila jen na zmrzlině, pomerančích, banánech, vodě a cole :oops:. Tý coly jsem si teda jen ucucávala, že mi lahev vydržela třeba 2týdny, takže žádný předávkování.
Hrdá na to nejsem, ale bylo tak zle a zvracela jsem, do toho ještě migrény, že jsem byla ráda za to, co jsem do sebe dostala.
Od 5.měsíce nevolnosti přešly a teď bych zas zbodla, na co přijdu :oops: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5243
9.2.16 10:26

A co jíš jinak kromě toho, co popisuješ? Pokud máš nechtenství, dělej si aspoň vývary z kvalitního masa (žádné kuře na hormonech), ale hovězí, krůtí apod. Dítě si z tebe vezme, co potřebuje, ale pokud jíš mizerně, bude to mít dopad na tvou kondici, porod a kojení tě taky vyšťaví, proto je dobré se trochu udržovat pestrou stravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
9.2.16 10:26

Já myslím, ze ne, ja jim proste to na co mam chut, ja ujízdim na pizze :D tehotenstvi neni nemoc, jez proste to co chceš a nestresuj se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3423
9.2.16 10:28

Neboj se, v těle máš nějaké zásoby, ze kterých může dočasně čerpat. Kup nějaké doplňky pro těhotné, ať se tím zbytečně netrápíš. Chce to asi hlavně kyselinu listovou, hořčík, vápník, možná Béčko, které budeš potřebovat na nervy :) Strava bude možná i důležitější při kojení.

Příspěvek upraven 09.02.16 v 10:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
9.2.16 10:28

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mas pestrejsi jidelnicek jak ja. Ja skoro az do 7 měsíc jela jen na cole a ledu. Sem tam nějaká pizza. Ovoce a zeleninu jsem nepozřela, protože bych se okamžitě pozvracela. Jogurtty jestli jsem mela 3 tak je to moc. A listovku jsem nejedla. Ja myslim ze můžeš byt v klidu. ;) jediný na co jsem mela porad chut tak byly játra, ale ty se nemaji jist moc kvůli vitamínu A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd
9.2.16 10:29
@Kfětoslava píše:
A co jíš jinak kromě toho, co popisuješ? Pokud máš nechtenství, dělej si aspoň vývary z kvalitního masa (žádné kuře na hormonech), ale hovězí, krůtí apod. Dítě si z tebe vezme, co potřebuje, ale pokud jíš mizerně, bude to mít dopad na tvou kondici, porod a kojení tě taky vyšťaví, proto je dobré se trochu udržovat pestrou stravou.

k snídani občas rohlík se salámem či s lučinou, tvarohové koláče, občas sladké, kuřecí vyvary, omáčky…tak nějak skoro vše jen ta „zdravá strava“ tam není :(

• Citovat
  • Upravit
6172
9.2.16 10:32
@monvd
@monvd píše:
k snídani občas rohlík se salámem či s lučinou, tvarohové koláče, občas sladké, kuřecí vyvary, omáčky…tak nějak skoro vše jen ta „zdravá strava“ tam není :(

Co blbnes? Vždyť jis úplně normálně. 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd

@Natálka26 trochu jsi mě uklidnila, že v tom nejsem sama :) ráda bych dopřála miminku všechno co potřebuje ale ono to nejde :( když pomyslím, že bych měla sníst rybu nebo zeleninu hned mám pocit na zvracení :(

• Citovat
  • Upravit
527

@Natálka26
Jídelníček jako já :D az na tu Colu, brala sem 2 m mamavit a po tom sem se poblila, teď uz jen magnesium a C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd
9.2.16 10:34

@Natálka26 noo jenže tam není přísun těch vitamínu a potřebnych věcí pro miminko :(

• Citovat
  • Upravit
2115
9.2.16 10:35

Klid, ja mam taky nechutenstvi, zvraceni jen obcas, ale maso nepozru, co mi chutnalo ze zacatku byly pastiky, ted si dam obcas banan nebo jablko a co mi nevadi je bohuzel sladke.mam v planu to vse dohnat az se mi ulevi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
9.2.16 10:38

@monvd

Ono potřebuje hlavne klidnou matku a ne stresujici se tím, že neji dost zdravě. :) jo ale ryby jsem pak jedla ale nebylo to tím že bych chtěla bejt děsně zodpovědná, ale mela jsem na ne hroznou chut. Deti mam zdravý a až moc živý :mrgreen:

@Veronika2015
Ja bych to bez coly nedala, jediný co fungovalo a jakmile jsem se napila něčeho jinýho tak jsem zvracela. To bylo hrozný. Mimochodem deti mám odmala spavý takže ty hrůzostrašné scénáře se nenaplnily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama