Špatná velikost kompresních punčoch?

Anonymní
6.5.21 09:30

Špatná velikost kompresních punčoch?

Ahoj, prosím anonym z důvodu zdravotního stavu, na který nejsem hrdá.
V rodině máme problémy s křečáky, takže jsem ve třiceti vyfásla kompresní punčochy.
Nosím je týden a nejsem si úplně jistá, jestli mi správně sedí. Měřili mě ve zdravotních potřebách, ale odpoledne a bylo i celkem teplo.

Hodně chodím a hýbu se a v průběhu dne mi drží vršek na stehně bez pohybu, ale samotná punčocha se jakoby o kousek sroluje a v ohybu kolene mi udělá varhánek, který tlačí a po týdnu je to už hodně citlivé a bolavé. Je to normální?
Punčochy mám teď minimálně čtvrt roku nosit každý den a úplně si to neumím představit.

Plus ještě dotaz - těch metliček, co už mám bych se ráda zbavila. Nemá někdo doporučení na kliniku v Praze/ Středočeském kraji, kde jste byli spokojení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22820
6.5.21 09:43

Hm, a není možné jít s křečákama raději na operaci? jak to v těch punčochách vydržíš přes léto, až bude horko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 09:57

@stinga Na klasickou operaci ten stav zatím není. Proto jsem se ptala i na ty kliniky, kde to odstraňují buď laserem nebo pěnou, zaplatím si to, protože už to nehezky vypadá a hlavně jsem poslední dobou tu nohu fakt měla oteklou a těžkou každý den.
Ale jako do těch podkolenek ve vedru mě nikdo nedostane. :poblion: Max. je budu mít doma a na ven sundavat.
A bohužel jsem to fakt podědila od táty a podkolenky budu muset nosit jako prevenci i po tom zákroku, aby se nedělaly další. Byť ne každý den.
Obvoďačka mi zatím napsala detralex a podkolenky, až to doberu, mám se přijít ukázat, takže zákrok budu stejně řešit až po kontrole.

• Citovat
  • Nahlásit
184
6.5.21 10:33

Možná zkusit koupit i jiné typy těch punčoch a střídat to. Já teď kupovala na maxis medica kompresní podkolenky a mají tam i kompresní punčochy jako silonky. Nebo popátrat kdekoli jinde. Ten varhánek pod kolenem si umím živě představit :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15054
6.5.21 10:51

Tezko rict, jak to mas s velikosti, ale ty pracovnice uz to dokazou odhadnout :think:
Me se zarezavaly pod koleny :zed: Nosila jsem je 3 zimy (chodila jsem na sklerotizaci varixu) a vysledek zadny. Nevim, jak jine metody, ale obavam se, ze metlicek se uz nezbavis. Ony se postupne vytvori dalsi :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
6.5.21 11:09

Ty silonky jsou ma nic. Nemaji takovou kompresy. Ja puncochy nosim kazdy den 2.rokem. a mas je spravne natazeny? Me se ten varhanek pod kolenem dela, kdyz mam puncochu spatne natazenou.
Jinak v lete to je masakr ale kdyz nic jineho ti nezbyva… ja je teda nemam kvuli varixum ale mela jsem rozsahlou trombozu, ktera se nerozpustila takze je musim nosit kvuli spravne cirkulaci krve v nohach :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 15:50

@KSŠO Tak tam se asi moc zkazit nedá, ne? Vzadu je mám natažený až na rozmezí zadek/stehna, vepředu až nahoru na úroveň kalhotek. Patu mám na správným místě.
Mám pocit, jako by byly dlouhý a na těch stehnech nedržely (jako bych ten obvod na stehna potřebovala menší). Guma drží na místě, ale ta síťovina cítím, jak se při pohybu sesouvá, i když je natáhnu pořádně.
Jsem prcek, mám 165 cm a krátký nohy. Možná zkusím jinou značku, stejně potřebuju minimálně dvoje. Paní mi měřila jen obvody, délky ne, no.

• Citovat
  • Nahlásit
119
6.5.21 15:55

@cecetka Jé, tos mě teda nepotěšila. :roll: Jako, že se budou dělat další vím, zvlášť když nebudu nosit ty punčochy a vrátím se do práce, kde hodně sedím. Ale myslela jsem, že by ty, co mám, mohly tím zákrokem zmizet a prevencí by se to mohlo celkově zlepšit.
Spíš jsem i zmatená, co bylo najednou tak špatně. Jsem na mateřský, denně chodím s kočárem 15-20 km, nikde dlouho nestojím ani nesedím se svěšenýma nohama, když už jsem většinou na zemi s malým. A mám rok po těhotenství a porodu, takže to není přímý důsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
6.5.21 15:56

Nj, a ještě jsem trdlo a odtajním se. :lol: :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
6.5.21 16:55

No me teda dylku taky nemerila. Me se teda moc takhle nestahuji.
Ale je fakt ze kdyz jsem si ji natahovala v rychlosti a nenatahla ji dostatečně ten varhel se udela no a nezalezi jak mate ten lem vysoko… taky mam steheni variantu (na celou nohu) ale zase mam 185cm.
Jinak k tem silonkam mela jsem je jednou s tim, ze v lete to bude lepsi. Staly me 600 a mela jsem je jednou. Hned se v nich udelala dira a tu nohu proste nestahnou jak by mely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
6.5.21 18:33

I u těch silonek jsou různé kompresní třídy a různá síla materiálů. Ty pevnější ve třídě 2 jsou za cca 1500,–. Jsou i punčochy s uchycením v pase. Ale každému to jeho potíže řešit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
6.5.21 18:51

Máš opravdu správnou velikost? Sama s tím zkušenosti nemám. Ale tchyně je dost při těle, nohy oteklé a dali jí punčochy, které jsem velmi těžko oblékla já. Nohy mám v pořádku a vážím 50 i s nákupem. Absolutně to neodpovídalo, i když měřeno odborníkem. Ve zdrav. potřebách mi potom řekli, že některé velikosti se nevyrábějí na sklad, ale na míru, když to doktor předepíše. Zkus si míry zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
6.5.21 22:46

V krabičce od punčoch máš i velikostní tabulku, kde si můžeš velikost zkontrolovat. Punčochy ( stehenní i lýtkové) se vyrábí ve dvou délkových mírách, na vyšší nebo menší postavu. To lze odhadnout, proto ti neměřili délku. Nevím jakou značku a velikost punčoch máš, ale při 165cm musíš mít samozřejmě tu kratší variantu. Při oblékání punčochy příliš nevytahovat nahoru ve velkém napětí, jak jsme zvyklí u obyčejných silonek, ale rovnoměrně pokládat na nohu, potahovat jemně, aby se nikde nekrčily ale ani příliš nenapínaly. Jinak existují i polostehenní punčochy a ty jsou o něco kratší než stehenní. Žádné varhánky pod kolenem ani jinde to dělat nesmí, když tak se poraď ve zdravotní prodejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
14.5.21 22:55

Tak to je asi vyřešeno. Velikost na obvod správná, ale ta „píp“ v potřebách mi neobjednala krátký. :roll: Objednala jsem od té samé značky s větším obsahem bavlny a sedí úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat