Špatná životní situace

Anonymní
31.5.21 14:00

Špatná životní situace

Ahoj, ani nevím proč to sem píšu, ale potřebuju to že sebe všechno dostat a nemám komu se svěřit.
Všechno co sem napíšu jsem řešila a řeším s přítelem, nevykecávám se jenom tady.
S přítelem se známe několik let, z toho jsme 2 roky spolu. V březnu jsem našla // na testu a teď se konečně spolu sestěhováváme.
Na konci loňského roku jsem ukončila VŠ s tím, že si ji samozřejmě dodělám později. Od té doby jsem na pracáku a bez smlouvy hlídám děti v jedné rodině za nějakých 10-12 tisíc měsíčně.
Přítel někdy v březnu ukončil pracovní smlouvu (krádeže na pracovišti atd), začal dělat taky bez smlouvy u známého a na začátku května založil živnost. Obor i v téhle době uplatnitelný, vždy se najde někdo, kdo ho bude chtít.
A teď konečně k věci.
O městský byt můžeme žádat až v srpnu, protože potřebují minimálně 3 měsíce nějakým způsobem odpracované a doložitelný příjem. Do té doby jsme si našli pronájem od soukromé osoby dohromady se vším asi za 15 tisíc. Z mého platu a pak rodičáku to nevyjde ani za mák a jeho rodina je tak šíleně finančně negramotná, až je mi z nich zle. Matka se zadlužila a když starší bratr přítele dostal první práci, všechny dluhy na něj přepsala. Přítele matka neustále somruje o peníze, on jí je ochotně dává. Založili jsme si teď společný účet, na který půjdou veškeré naše peníze, takže bude mít máma útrum.
Ale on si myslí, že všechno zvládneme zaplatit jak nic a ještě si budeme chodit do restaurací nebo já nevím. Podnikání ale není schopný rozjet, nedělá pro to ani ň a myslí si, že mu všechny zakázky spadnou samý do náruče. Nejlépe aby ho lidi ještě prosili o to, aby jim nabídnul svoje služby.
Zároveň je těžko se s ním o tom bavit, protože si myslí že má vždy ve všem a o všem pravdu, nenechá si pomoct, poradit nic. Abyste si ale nemyslely, většinou je nám spolu krásně a spory jsou jen kvůli penězům. A nemyslím to tak, že bych chtěla, aby měl 50 tisíc měsíčně, ale aby se začal snažit organizovat si život a soustředit se na nás a naši rodinu, ne že bude dotovat lidi, kteří se o sebe a o něj ani neuměli postarat.
No a abych se tu jen se zoufalým pláčem nevypisovala, prosím vás o rady, tipy. Byla jste některá v podobné situaci? Mám jít rovnou žádat o hmotnou nouzi, příspěvek na bydlení, nebo nevím? Dali by nám to vůbec?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8308
31.5.21 14:04

Pokud dává matce peníze, nesla bych si společného účtu. Nemáš jistotu, že ji nedá vaše společné peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
31.5.21 14:05

No podle mě jste negramotni oba dva. Proč nepracujes na normální smlouvu? Rozjíždět podnikání s tehuli doma taky fakt blbost. Proč jsi prerusovala VŠ? Pokud jen tak, tak to uz ji těžko dodelas.
A to že matka přepsal dluhy na syna je taky blbost. To fakt jen tak nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436

Vtipný mi přijde, že finančně negramotný člověk o někom vykládá, že je finančně negramotný. :D

Jinak rada taková, dejte si všechno na papír, ať vidíte přesně čísla. Navíc že přítel teďka něco má, tak pak musí platit daně apod. na co si má odkládat. Na máti může myslet až v případě, že jeho rodina nestrádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21011

Tvůj kradl na pracovišti jo? To je partie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
31.5.21 14:07

Gratuluji k výběru partnera a otce dítěte. Jsi si jistá, že když budete mít společný účet tak z toho nebude matce dávat? Hodně naivní představa. U vás je špatně úplně všechno. Sice je hezky, že je vám spolu krásně ale účty z toho nezaplatíte. Chlapa nažeň do normální práce místo somrovani dávek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
31.5.21 14:08
@Anonymní píše:
Ahoj, ani nevím proč to sem píšu, ale potřebuju to že sebe všechno dostat a nemám komu se svěřit.
Všechno co sem napíšu jsem řešila a řeším s přítelem, nevykecávám se jenom tady.
S přítelem se známe několik let, z toho jsme 2 roky spolu. V březnu jsem našla // na testu a teď se konečně spolu sestěhováváme.
Na konci loňského roku jsem ukončila VŠ s tím, že si ji samozřejmě dodělám později. Od té doby jsem na pracáku a bez smlouvy hlídám děti v jedné rodině za nějakých 10-12 tisíc měsíčně.
Přítel někdy v březnu ukončil pracovní smlouvu (krádeže na pracovišti atd), začal dělat taky bez smlouvy u známého a na začátku května založil živnost. Obor i v téhle době uplatnitelný, vždy se najde někdo, kdo ho bude chtít.
A teď konečně k věci.
O městský byt můžeme žádat až v srpnu, protože potřebují minimálně 3 měsíce nějakým způsobem odpracované a doložitelný příjem. Do té doby jsme si našli pronájem od soukromé osoby dohromady se vším asi za 15 tisíc. Z mého platu a pak rodičáku to nevyjde ani za mák a jeho rodina je tak šíleně finančně negramotná, až je mi z nich zle. Matka se zadlužila a když starší bratr přítele dostal první práci, všechny dluhy na něj přepsala. Přítele matka neustále somruje o peníze, on jí je ochotně dává. Založili jsme si teď společný účet, na který půjdou veškeré naše peníze, takže bude mít máma útrum.
Ale on si myslí, že všechno zvládneme zaplatit jak nic a ještě si budeme chodit do restaurací nebo já nevím. Podnikání ale není schopný rozjet, nedělá pro to ani ň a myslí si, že mu všechny zakázky spadnou samý do náruče. Nejlépe aby ho lidi ještě prosili o to, aby jim nabídnul svoje služby.
Zároveň je těžko se s ním o tom bavit, protože si myslí že má vždy ve všem a o všem pravdu, nenechá si pomoct, poradit nic. Abyste si ale nemyslely, většinou je nám spolu krásně a spory jsou jen kvůli penězům. A nemyslím to tak, že bych chtěla, aby měl 50 tisíc měsíčně, ale aby se začal snažit organizovat si život a soustředit se na nás a naši rodinu, ne že bude dotovat lidi, kteří se o sebe a o něj ani neuměli postarat.
No a abych se tu jen se zoufalým pláčem nevypisovala, prosím vás o rady, tipy. Byla jste některá v podobné situaci? Mám jít rovnou žádat o hmotnou nouzi, příspěvek na bydlení, nebo nevím? Dali by nám to vůbec?

To je výběr otce, zloděj, finanční negramot, ty si tedy druhý, proč si na up a makáš na černo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099

Já fakt nechápu, proč si někdo dělá děti, když na ně nemá a ty ho nemáš ani kam dát :nevim:
Vždyť to je prostě chudák dítě.
Ty si měla dodělat VŠ a mezitím chodit na brigádu a až pak mít dítě.
Do téhle situace ses dostala bohužel sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497

No v první rade bych trvala na tom, ať nedotuje matku, když za chvíli má na světě svoje dítě. O městský byt zažádat můžete, ale nevím jaká je u vás čekací lhůta, neznamená, ze zazadas v srpnu a v září bydlíš, u nás se čeká klidně par let než ti byt přidělí. Ostatní dávky se odvíjí od vašeho příjmu, takže pokud přítel normálně pracuje, tak na nějakou hmotnou nouzi bych zapomněla. K příspěvku na bydlení musíš nejdřív bydlet, ale i tam opět plati, ze pokud něco vydělává, tak pravděpodobně nic nedostane. Ať se nechá normálně zaměstnat a podnikání si nechá jako vedlejší a vyprdne se na mámu. Bude mít rodinu, tak se k tomu musí postavit a ne aby vás živil stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 14:16

Prosím vás. Nenapsala jsem, že on kradl na pracovišti, tak si nepleťte pojmy s dojmy.
Do situace jsem se dostala sama, ano, ale taky s tím teď už nic neudělám, takže nemá smysl se tady proti mě takhle rozjíždět.
Nájemní smlouva je napsaná na mě, takže bydlet už kde máme.
Finančně negramotná opravdu nejsem, na kauci, všechno vybavení a nábytek jsem si našetřila sama bez cizí pomoci.
A tu vysokou si v klidečku můžu dodělat, to se nebojte.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 14:17

Jinak děkuju za normální rady, že kterých si člověk něco vezme ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
26334
31.5.21 14:18

Platíte si aspoň oba zdravotní pojištění? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 14:19

A pokud jste četly dobře, na UP jsem nastoupila na konci roku 2020 a na začátku už jsem byla těhotná, HPP mi nikdo dát nechtěl. Samozřejmě, že jsem hledala. Nenašla jsem, tak jsem na pracáku a pracuju na černo.

• Citovat
  • Nahlásit
76727
31.5.21 14:20
@JancaS84 píše:
Gratuluji k výběru partnera a otce dítěte. Jsi si jistá, že když budete mít společný účet tak z toho nebude matce dávat? Hodně naivní představa. U vás je špatně úplně všechno. Sice je hezky, že je vám spolu krásně ale účty z toho nezaplatíte. Chlapa nažeň do normální práce místo somrovani dávek.

No, proč jen chlapa, proč ona přerušovala v prosinci VŠ a od té doby se válí na pracáku… oni si asi nebudou mít co vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 14:20

@pikola ano, platíme. Já jsem nikdy dluhy neměla a nedovolím, abych je někdy měla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat