Špatná životní situace, dá se to nějak řešit?

Anonymní
27.11.19 00:27

Špatná životní situace, dá se to nějak řešit?

Ahoj všem, abych rozvedla můj dotaz..Před pár lety když jsem ještě žila s mamkou v baráku se nám tam stala taková věc bohužel barák maminka neměla pojištěný a opravit jsme to museli mama se dostala kvůli tomu do ohromných dluhů a já později také kvůli pomoci barák nakonec byl prodán hodně pod cenou nebyl už čas čekat aby alespon mamky dluhy byli umořeny. Já jsem se dostala s úvěrem na sumu 450 000,– Maminka ted žije v podnájmu žije prakticky od výplaty k výplatě takže ta mi opravdu nepomůže nedávám jí nic za zlé byla chyba nepojistit barák, ale hold se jí to stalo, máme hezký vztah celý život se o mě starala dobře, vše co jsem chtěla mi koupila platila mi i drahou soukromou školu, proto se na ní ani nezlobím každý šlápne někdy vedle. No, ale abych se dostala přímo k věci.. Čekám ted dítě a bydlím s přítelem v podnájmu, měsíčně splácím 9000,– zachvíli nastupuji na mateřskou to ještě půjde splácet, ale neumím si představit jak to bude potom až budu brát čistě jen rodičovský příspěvek a ten mi celý půjde jen na úvěr :,( Přítel má výplatu takovou že zaplatí nájem svoje poplatky a zbydou mu pro nás na živobití jen 2000,– Myslíte, že je nějaká možnost jak z toho ven? Zkoušela jsem přefinancování, snížení splátek nic neklapne, protože jsem dlouhodobě na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství jsem bezradná, vím že někdo mi napíše proč jsem si dítě v takové situaci pořizovala, ale už mi také není nejmín a čekat 8 let než splatím půjčku by to taky už nemuselo vyjít..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

266
27.11.19 00:48

Tak asi nic jineho nez prace. Po materske si dat nejvyssi mozny rodicak a az se dobere, tak dite do jesli a vy do prace. Nebo chodit na rodicaku na nocni ci vikendy do prace, kdy muze hlidat pritel. Nebo jestli muze hlidat maminka, tak pracovat, co nejdrive treba na pul uvazku. Na rodicovske hlidat deti znamych, vecerni uklid. Nebo pritel nekam na brigadu. Ze 2tisic se zit neda. Drzim palce, at to zvladnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
27.11.19 01:43

A co prefinancovanj u banky, u krery mas veden ucet? Po me zadne potvrzeni o prijmu nechteli, uver jsem dostala pri materske

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 02:34

Upřímně ti řeknu, že je to zahul, ale je to taky možnost - dělám noční směny krátký dlouhý týden 12tky. Přes noc je malá se svým otcem (jsme od sebe), vždy ji před noční vyzvedne, já si ji po noční ráno vyzvednu a on odchází do práce, mezi směnami spím hodinu po obědě, když usne malá.. Ze začátku jsem vážně padala na hubu, ale dnes už jsem si zvykla tak, že i když měl třeba včera přítel volno a poslal mě spát, že si bude s malou hrát a ať si odpocinu, tak jsem stejně usnula až v 9 ráno a v poledne už byla vzhůru.. Tělo si dokáže zvyknout na všechno. Prostě jsem se naučila dva dny po sobě spát tu hodinu, max dvě a dohánět to o volné dny, kdy si můžu ten osmihodinovy spánek dovolit. Jedu v tomhle stylu už rok. Předtím jsem stále pracovala z domu ve svém oboru, ale dělala jsem to taky po nocích, přes den se věnovala malé, občas sjela do kanceláře nebo na provozovnu pro faktury, pojala to jako výlet s kočárkem a v noci pak účtovala. Rok jsem mimo svůj obor a i když rodicak skončil, tak mi malou ještě nevzali do školky, takže dokud nenastoupí, tak se naplno ani do oboru nevrátím. Jde to, jen prostě musíš zatknout zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
27.11.19 05:54
@Anonymní píše:
Přítel má výplatu takovou že zaplatí nájem svoje poplatky a zbydou mu pro nás na živobití jen 2000,–

Buď dělá fakt za málo a to by si určitě mohl najít lepší práci nebo bydlíte za draho a ty jeho poplatky jsou taky dluhy z minula. Což s příchodem dítěte znamená, jak jsi už na to sama přišla, že budete finančně úplně v hajzlu.

Jako jediná alternativa mě napadá insolvence. Ale ta s rodicakem asi neprojde, pokud nebudete mit darovací smlouvu, že se vám někdo přislíbí, to částečně za vas platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
27.11.19 06:03

Tak upřímně, nad tímhle jsi měla přemýšlet dřív a to případné refinancování řešit včas. Nebo holt splácet víc a dítě o chvilku odložit. Nicméně nechápu moc počty, platit 9 tisíc po dobu 8 let mi vychází na skoro 900 tisíc. Tedy 2× tolik než zde píšeš.
Jediná rada, nastavit si co největší rodicak, chodit na brigády a snažit se co nejdříve zaplatit. Případně doma snížit náklady na minimum, kousnout se. Ono ti asi nic jiného nezbyde.

Jako fakt nechápu, že si někdo zcela vědomě, znalý všech okolností, pořídí do tohoto dítě a pak teprve řeší, jak to bude. Nejdřív si snad spočítám, jestli na to dítě mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 06:05

8o 8o 8o holky držte se! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 07:34
@Oriseka píše:
Tak asi nic jineho nez prace. Po materske si dat nejvyssi mozny rodicak a az se dobere, tak dite do jesli a vy do prace. Nebo chodit na rodicaku na nocni ci vikendy do prace, kdy muze hlidat pritel. Nebo jestli muze hlidat maminka, tak pracovat, co nejdrive treba na pul uvazku. Na rodicovske hlidat deti znamych, vecerni uklid. Nebo pritel nekam na brigadu. Ze 2tisic se zit neda. Drzim palce, at to zvladnete.

Souhlas! A chlap musi přitlačit, neda se nic delat. Jinak je od tebe moc hezke, ze pomahas mame :hug:
Hele, byla jsem v takove nejake podobne situaci. Sla jsem do prace, klukovi bylo 1.5, hlidala mama na plny uvazek, ve 2 sel do skolky. Od manzelovy rodiny i jeho samotneho jsem mela peklo na zemi, ze jsem „opustila dite“ a dalsi pi. oviny, ale nelituju. Ten cas jsem klukovi vynahrazovala v intenzivnich mazlicich vecerech. Ted jsem tehotna a na riziku s druhym a hodne energie davam tomu prvorozenemu. Ted uz si se navic umime vychutnat jeste lip! Moc drzim palce, vsechno se da vyresit, jsou proste v zivote tezsi chvilky, ale vsechno dobre dopadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 07:46

Musíte zvýšit příjmy a/nebo snížit výdaje.
Nepíšeš přítelův plat, takže to vypadá, že máte nadměrný nájem nebo přítel splácí svoje dluhy, ještě je možné, že dělá za minimální mzdu. Jinak si nedovedu představit, že mu zbydou na uživení celé rodiny 2 tisíce :think:.

Přítel bude muset víc zabrat, to znamená najít si k možná špatně placené práci další práci. Případně změnit špatně placenou práci za lépe placenou práci.

Ta sama můžeš něco dělat třeba z domu, při dítěti? (nevím, třeba překlady, účetnictví, žehlení prádla…)

Příspěvek na bydlení jste zkoušeli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama