Špatná zkušenost s bazarem..?

Anonymní
7.4.21 00:11

Spatna zkusenost s bazarem..?

Zdravim.
Potrebuju poradit.
Pred par dny jsem si koupila na bazaru nekolik veci od jedne zenske. Pusobila slusne, vybrala jsem si par veci a s tim, ze si pro ne zajedu. Komunikace probihala neco pres tyden, ja si mezitim objednala i od jine pani, a trochu se mi ta komunikace pomichala. Nicmene tahle dotycna mi v prubehu toho tydne a neco casto nabizela i jine veci, ja odmitala.
Prijela jsem, prevzala pytel s vecma, jeste mi ukazovala co mi tam dala (myslela jsem, ze zdarma, jako pozornost za vetsi nakup…),prijedu domu a zjistuju, ze : co melo byt nepouzivane, pouzivane bylo. Veci co mi prihodila navic, mi vlastne nauctovala, aniz by mi o tom rekla, takze mi to vnutila. Z me strany vidim samozrejme jednoznacne nejvetsi chybu to, ze jsem si od ni nevyzadala vyuctovani jeste driv, nez jsem pro veci jela. Ona psala ze to vychazi kolem 1000.-,ja nepochybovala. Protoze jsem si ji jeste psala i o jine veci a neco bylo a neco uz nemela, a ja se v tom pak trochu ztratila.
Kdyz jsem to vybalila, hned jsem ji psala. Ze pozaduju vraceni penez za to a to, ze zbozi neodpovida popisu. A pak zacalo martyrium dopisovani, a ona si jela to svy, a trvala na svoji pravde. Jenze jednoznacne me uvedla v omyl a ja ty veci v tomhle stavu proste nechci. Boli me to pomysleni na to, ze ma moje prachy a ja mam doma veci, ktery byly pouzivany a dalsi veci, ktere jsem nechtela ale ona si za to ty prachy v klidu vzala.
Jasne, za blbost se plati, je to zkusenost, ale me spis zajima, jestli se nekomu stalo neco podobnyho, a jestli to nekdo aktivne resil.
Ja se chci obratit na primo ten inzertni portal a zjistit, co se v tom da delat.
Prece musi byt nejaka moznost se ubranit a ziskat spravedlnost :think:.
A prosim zatim zachovat anonym, pro jistotu, dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26335
7.4.21 00:43

Je to tvoje chyba, měla sis to.pri předání zkontrolovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
7.4.21 00:56

Přiznávám, že pokud by mě zkušenost „nekontroluju, co kupuju, a nekontroluju, co a kolik platím“ přišla jenom na tisícovku, asi bych párkrát praštila hlavou do zdi a byla vlastně ráda, že tak málo. Máš-li možnost, uděl jí špatné hodnocení. A příště už bych byla výrazně obezřetnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
7.4.21 01:26

Obávám se, že kromě již výše zmíněné rady udělit špatné hodnocení jsou jakékoliv další pokusy domoci se spravedlnosti zbytečným plýtváním energií a časem. Stalo se mi to samé - požadované zboží v horší kvalitě plus jsem si nechala vnutit pár dalších kousků za nesmyslnou cenu. Holt poučení pro příště.
PS: A předání zkušenosti ostatním - u bazarového outlastu od Little Angel koukněte i na rub - já zkontrolovala jen líc, který byl v pořádku, ale z rubu jsou trička zhrublá tak, že je dítě odmítá nosit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
7.4.21 01:58
@ugluk píše:
Přiznávám, že pokud by mě zkušenost „nekontroluju, co kupuju, a nekontroluju, co a kolik platím“ přišla jenom na tisícovku, asi bych párkrát praštila hlavou do zdi a byla vlastně ráda, že tak málo. Máš-li možnost, uděl jí špatné hodnocení. A příště už bych byla výrazně obezřetnější.

Mlátit hlavou o zeď kvůli litru, za to ta bolest nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
7.4.21 02:00
@Anonymní píše:
Prece musi byt nejaka moznost se ubranit a ziskat spravedlnost :think:.

Teď je to tvrzení proti tvrzení a to je špatný výchozí bod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
7.4.21 06:16

Měla sis to zkontrolovat při předání a je tvoje blbost, že zaplatíš za něco co ani nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9889
7.4.21 06:16

Převzala si to osobně. Nezkontrolovala, tvoje smůla. Teď už s tím něco nenaděláš. Je to jen poučení pro příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
7.4.21 07:04

Prosim Tě, buď ráda, že Tě to stálo jen litr. Tohle bys nevyhrála. Nezkontrolovala jsi věci při převzetí a zaplatila jsi za ně. To je stejné, jako odejít z obchodu od pokladny a zjistit až za chvilku, že Ti špatně vrátila. Už to neuhádáš. Vyprdni se na to. Já jsem se poučila za mnohem víc peněz, a dokonce nás bylo hodně a šlo o hračky na Vánoce pro děcka. Je to snad 15let zpět a já jsem poprvé něco kupovala přes net a baba chtěla peníze dopředu. No a žádný hračky nepřišly a policie s tím nic taky neudělala i přes hromadné udání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
7.4.21 07:08

Pokud sis pro to jela osobně měla sis to hned překontrolovat na místě. Teď už asi nic nezmůžeš. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64238
7.4.21 07:09

Máš si vše kontrolovat při převzetí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
7.4.21 07:47

Nezlob se, ale tohle je jednoznačně tvoje chyba.

1. i když kupuješ od více lidí, musíš si v tom udělat pořádek. I mě se stává dost často, že nakupuji nebo sama prodávám více věcí najednou více lidem a prostě si musím zapamatovat nebo napsat, komu co kdy mám poslat, od koho mi za co přišly peníze, komu mám kolik zaplatit na jaký účet.
  2. měla sis spočítat sama, na kolik ty věci přesně vycházejí. Já to tak dělám a s prodávajícími si vždy potvrdím konečnou cenu ještě předtím, než k nim jedu, abych měla přesně. Když někdo kupuje ode mě, vždy mu také napíšu konečnou cenu s tím, že většinou nemám na vrácení, málokdy mám mám sebe nějakou hotovost, takže tak přesně ví, kolik budou platit a můžou to eventuálně rozporovat ještě dřív, než přijedou.
  3. když si věci přebíráš osobně, máš si je zkontrolovat. Nechápu proč, ale vždycky, opravdu vždycky, když si ke mě přijde někdo něco koupit, ho musím vyloženě nutit, aby se na to podíval. Nejradši by čapli věc, vrazili mi peníze a šli, ale já nemíním absolvovat přesně to, co ty teď děláš, následně ztrácet čas nějakým vypisováním a válkami tvrzení proti tvrzení. Když jsi to nechtěla, neměla jsi to přebírat, měla sis vzít jen věci, které chceš, dohodnout si částku a bylo by to bez diskuze.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
7.4.21 07:55

Nezlob se, ale je to tvoje chyba. Pokud jsi věci vyzvedávala osobně, měla jsi to zkontrolovat. Cena měla být dohodnutá taky předem. Navíc mi přijde, že máš i zmatek v tom, co jsi od koho objednala. Sama píšeš, že se ti promíchala konverzace. Za mě jednoznačně tvoje chyba. Nadávala bych akorát sama sobě za vlastní blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
7.4.21 09:00

No bohužel. Pokud to jsou opravdu všechno hadry na podlahu, tak to můžeš nafotit a udělat paní ostudu, ale to je tak všechno. Příště si to zkontroluj na místě, taky to dělám kvůli podobné zkušenosti. Mě to teda stalo „jen“ 500 :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9965
7.4.21 09:03

Taky si myslím, že na žádné vrácení nárok nemáš, pokud sis to přebírala osobně. Je to bazarový prodej, ne eshop.
Být tebou bych to opět nabídla k prodeji a neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat