Špatné držení rukou miminka na bříšku (foto)

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25
20.5.22 20:26

Špatné držení rukou miminka na bříšku (foto)

Ahojky maminky,
potřebuji, prosím, poradit. Moje dcerka (za pár dní 4 měsíce) při poloze na bříšku jakoby zvláštně natahuje ručičky (přikládám foto). Někdy jakoby se na nich takhle chtěla zvedat aby viděla pořádně, ale má je takové i ztuhlé a taky pořád v pěstičkách, jen když jí podám hračku tak je otevře. Snažím se ji stále ručičky vracet do polohy, aby je měla ohnuté v loktech. Doktorka mi řekla, že prý je to normální, ale mě se to nějak nezdá. Myslíte, že je to příprava na další vzpřímení a pěstičky časem rozevře i bez hračky nebo to mám začít nějak víc řešit?
Jo a taky hlavičku má někdy u toho takovou zaraženou, jak kdyby se snažila si přitlačit bradu ke krku/hrudníku.
Děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1521
20.5.22 20:48

Já bych věřila doktorce, ovšem jestli si nejsi jistá, tak se objednej na fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
20.5.22 20:52

Neklouže jí ta podlaha, za me lepší koberec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
747
20.5.22 20:55

Mame to same. 4m nam jsou. doktorka nam rika to same.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
20.5.22 20:55

Podle mě, co mi Teda říká moje dr na rehabkach, to není vůbec dobře. Chodíme od 4 měsíců na Vojtovku. A to měla při pasení kotníků taky ruky „špatně“.
Co si myslím, tak že takto by ruky měla mít až když se snaží zvedat :nevim: tím pádem preskakuje ty předchozí polohy. :nevim:
Ale nejsem dr…
Jinak v těch 4 měsících nás na tu Vojtovku poslala.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.5.22 21:04
@Danulinka16 píše:
Neklouže jí ta podlaha, za me lepší koberec :)

Nene, na té podlaze byla jen na chvíli. Jinak jsme vždycky na hrací dece nebo obyčejné dece. Tu podlahu jsem zkoušela jen jestli ty deky nejsou moc měkké a proto by ji mohlo být na bříšku zvláštně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.5.22 21:10
@Krista 1 píše:
Podle mě, co mi Teda říká moje dr na rehabkach, to není vůbec dobře. Chodíme od 4 měsíců na Vojtovku. A to měla při pasení kotníků taky ruky „špatně“.
Co si myslím, tak že takto by ruky měla mít až když se snaží zvedat :nevim: tím pádem preskakuje ty předchozí polohy. :nevim:
Ale nejsem dr…
Jinak v těch 4 měsících nás na tu Vojtovku poslala.. :roll:

A tou Vojtovkou se to zlepšilo? Jdeme v úterý na 4m kontrolu a stejně chci aby nás doktorka poslala na neurologii, kvůli tomuhle a taky kvůli jinému problému. Malá, když leží na zádech, tak v klidovém režimu, má jednu ručičku často ohnutou v zápěstí (ale hračky do ní chytá celkem hezky). Ale zajímalo mě I tohle s těmi ručičkami na bříšku jestli to je normální nebo ne. No snad se neurologií nebo nějakým cvičením vše zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.5.22 21:12
@Krista 1 píše:
Ale nejsem dr…
Jinak v těch 4 měsících nás na tu Vojtovku poslala.. :roll:

A jen ještě bych dodala. Ona ty ručičky pěkně ohnuté v loktech má, ale jen chvíli ze začátku a pak začne dělat tohle. Dokáže je i sama dát zpět, ale jen s hračkou. Možná bych to neřešila, ale přijde mi, že je jí to nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
20.5.22 22:24
@Réza95 píše:
A tou Vojtovkou se to zlepšilo? Jdeme v úterý na 4m kontrolu a stejně chci aby nás doktorka poslala na neurologii, kvůli tomuhle a taky kvůli jinému problému. Malá, když leží na zádech, tak v klidovém režimu, má jednu ručičku často ohnutou v zápěstí (ale hračky do ní chytá celkem hezky). Ale zajímalo mě I tohle s těmi ručičkami na bříšku jestli to je normální nebo ne. No snad se neurologií nebo nějakým cvičením vše zlepší.

Právě na té 4m kontrole nás tam poslala, cvičit tu V.
Hele, zlepšilo. Ale mezitím našla další a další nedostatky… Takže prý, se chodí cca do toho jednoho roku (což i tak čtu od ostatních)..
A na tu neurologii nás pošle až příští týden, pro kontrolu. (cvičíme 2 měsíce)..
Jen chci zmínit, že vypadá jako normální a zdravé dítě. Jen ti doktoři to dneska vidí asi jinak.. Přesně.. Otevřená pěst, špatně.. Kolena na podložce, taky špatně.. Ale asi ví, co dělají… 8o
Dej vědět, jak jsi dopadla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
21.5.22 06:33
@Krista 1 píše:
Právě na té 4m kontrole nás tam poslala, cvičit tu V.
Hele, zlepšilo. Ale mezitím našla další a další nedostatky… Takže prý, se chodí cca do toho jednoho roku (což i tak čtu od ostatních)..
A na tu neurologii nás pošle až příští týden, pro kontrolu. (cvičíme 2 měsíce)..
Jen chci zmínit, že vypadá jako normální a zdravé dítě. Jen ti doktoři to dneska vidí asi jinak.. Přesně.. Otevřená pěst, špatně.. Kolena na podložce, taky špatně.. Ale asi ví, co dělají… 8o
Dej vědět, jak jsi dopadla :)

Tak super, že to pomohlo :) No bud vidí všechno špatně a nebo naopak nic :D
Dám pak vědět:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat