Špatné dýchání a zajíkavé zvuky

4
5.5.11 22:28

Špatné dýchání a zajíkavé zvuky

Ahoj maminky,
nase mala Emii (3 tt), se mi zda, ma problemy s dychanim. Behem dne s manzelem zaslechneme az takovy kratky zajikavy zvuk (hlasite zalapani po dechu), ktery vyda v momente, jakoby se nemohla dostatecne nadechnout. Nasledne zacne usilovne polykat. Stava se to relativne casto a poslednich par dni se mi zda, ze ji pocit nedodychnuti budi. Stava se to i v kocarku, v poloze na zadech i na boku.
Nemate s tim, prosim, nektera z vas zkusenosti? Pujdeme s tim k doktorce, ale aspon ted, at mam predstavu, jestli je to normalni, resp. potrebovala bych se trochu uklidnit.
Moc vam dekuji,
Pavla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9649
5.5.11 22:38

Podle toho jak to popisujes to vypada na ublinknuti nebo prebytek slin - proto to nahle polykani. Teda alespon nas to tak trapilo… zvedli jsme hlavicku vyse a uz se nam to vubec neopakuje!
Nemuze to byt tim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
5.5.11 22:39

Kolik je malé 3 týdny,3 měsíce?Píšeš 3týden těhotenství.
Bála bych se a taky bych šla k dr.Nikdy se nám to nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1853
5.5.11 22:41

ahoj my to tedy měli ,ale s tím ,že malý byl nedonošený -konzultovali jsme to s lékařem a nějakou dobu potom inhalovali sprej na rozšíření průdušek a počítali dechy za minutu jak jsme se dostali k 70 tak jsme pomalu inhalovat přestali.Zajděte za doktorem a informujte se tam .Hodně štěstí .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.5.11 22:43

Ukleplo se mi tam jedno „t“ navic :lol: Emi jsou 3 tydny. Doktorka bude jistota, ale snazime se prijit na to, jak ji zkusit ulevit, kdyz se ji to stane. Drive se to stavalo ridceji a Emu to nikdy „nerusilo“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
5.5.11 22:43

No, ja pochopila ze ma mala tri tydny :-)
Dr. pro klid zavolej, popis ji co se deje a popripade si domluv navstevu, nebo pro klid duse rovnou jdi… Ja jen chtela rict, ze nekdy staci opravdu jen malo a z neceho je vlastne skoro nic!
Hlavne nepanikarit 8-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.5.11 22:48

Urcite doktorce zavolame. Zkusime ted po kojeni dat hlavicku do vyssi polohy a budeme doufat, ze se ji ulevi. Moc dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
say
1461
5.5.11 23:19

Určitě dej výš hlavčku a spaní na boku… lékař je pro tebe určitě pro kontrolu a případné uklidnění lepší.. ať je to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10652
6.5.11 08:33

zdravím,tak přesně todle pozoruju u našeho Lexíka,taky jsem zrovna přemýšlela čím to může být,občas dýchá hrozně rychle pak se jakoby zalkne lekne se (ruce rozpřažený) a z hluboka se nadýchne :nevim: snad to nic vážného neníprostě se jen občas špatně nadechnou :think: ale taky to chci probrats dr.tak přeju hodně štěstí ať jste zdravé :palec: btw: Ema je krásné jméno taky jsme měli mít pokud by to byla holčička :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.5.11 19:16

Tak jsem to dnes tlf konzultovala s doktorkou a ta mi řekla, že je to normální. Stává se to údajně díky nosohrtanu, který za určitých okolností může maličko a na krátkou chvíli přivřít dýchací cesty. Prý je to teď v tlamičce všechno hodně natěsnané - jazyk, patro blízko sebe, velká část měkkého patra atd. atd. Všem moc děkuju a snad můj poznatek získaný od paní doktorky pomůže ostatním s podobným problémem.

Pavla23: u holčičky jsme měli jasno hned, prostě Ema a kluk by býval byl Šimonek nebo Adámek… tak snad jednouo :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat