Špatné dýchání kojence?

7599
15.7.13 19:45

špatne dýcháni kojence..?

Ahojky, moje 10 týdenní holčička asi špatně dýchá..několikrát za den když se nadechne tak u toho tak divně hekne, jako když lapa po dechu, ten zvuk znám velice dobře, sama mám astma a když se mě blbě dýchalo tak sem u toho hekala stejně..ale chci se zeptat, jestli to miminka dělaji nebo opravdu má potíže s dýcháním..? Teď začala i hodně slintat a když to polkne tak se i kolikrát zakucka :( mám strach aby se mi nezačala zase dusit třeba ve spánku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2832
15.7.13 20:00

Taky jsem astmatik, malá dělala přesně to, co popisuješ. Pak začala i štěkavě kašlat. Dr. říkala, že má náběh na astma, ale že to zatím nebudeme řešit. Došla jsem si k fyzioterapeutce, která dělá dechová cvičení s kojenci, míčkování… Hned po první návštěvě nastalo markantní zlepšení. Máme cviky na roztažení hrudníčku atd. Doporučuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
15.7.13 20:04

Jeezis :( a to musím k obvodnímu ať mě tam pošle nebo se můžu objednat sama? Určitě tam půjdu, jestli to takhle pomáhá..docela se bojím, vím co to je se nenadechnout!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
15.7.13 20:24

Můžeš klidně sama, taky jsem šla za sebe. Chtěla jsem zkusit všechno možný, než by nás vzali na plicní. Pak jsem to obvodní řekla a napsala mi teda po přemlouvání doporučení, takže už nemusím rehábka platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
15.7.13 20:27

Jo, takže když tam půjdu za sebe, tak to musím platit? A kolik to stojí? Já řeknu doktorovi, esi mi to napíše a esi ne, tak tam půjdu sama..udělám všechno jen aby dejchala v pohodě. A kolik ji bylo, když jste tam šly poprvé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
15.7.13 20:31

Asi jak kde, my jsme lázeňský město, takže máme bohužel i lázeňský ceny. Za konzultaci a první cvičení jsem platila 600+350, pak už se za každou tu hodinu platí 350. My byly pozdě bohužel, až po půl roce. Kdybych věděla dřív, že něco takovýho fakt pomáhá, jdu hned po šestinedělí. Zkus kouknout na net, jestli máte u vás nějakou dětskou rehabilitaci a zavolej si tam, oni už ti řeknou. Někde třeba cvičí děti až od 2. měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
15.7.13 20:37

No rehabilitace tu máme, chodila jsem tam s malou kvůli zlomené klíční kosti. To je ale strašná pálka! Takže se mám ptát přesně na co? Na fyzioterapii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
15.7.13 21:01

Zkus jim popsat problém a zeptat se třeba na míčkování, oni už budou vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
15.7.13 21:05

:hug: Jj dobře, moc děkuji, snad nám to také pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
15.7.13 21:37

Hodně štěstí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
15.7.13 23:39

Na druhou stranu - ty malé děti takhle opravdu dýchají běžně, takové to zafunění, zalapání po dechu mi přišlo u nás docela běžné a časem to přešlo.. nebo rychlé přerývavé dýchání, nepravidelné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
16.7.13 09:08

Taky jsem si myslela, že je to normální. Jenže kolem 2. měsíce Terezka z tohohle lapání po dechu začala „štěkat“ a to už bylo špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
16.7.13 12:06

@fialína No ona to dělá poslední týden a jsou ji přes 2 měsíce..kolikrát se mi i u kojení tak zakucka že lapa po dechu..dneska půjdu k doktorovi tak se ho zeptám, ale on to takhle asi nezjistí. Ale má to bohužel mít po kom, přítel to měl prý taky jako mimino a já mám astma, ale ne vrozené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
16.7.13 12:13
@Lucciaaa píše:
@fialína No ona to dělá poslední týden a jsou ji přes 2 měsíce..kolikrát se mi i u kojení tak zakucka že lapa po dechu..dneska půjdu k doktorovi tak se ho zeptám, ale on to takhle asi nezjistí. Ale má to bohužel mít po kom, přítel to měl prý taky jako mimino a já mám astma, ale ne vrozené

Tohle je fakt ale normalni, jak to lapani po dechu, tak to zakuckani. Nesmi to byt nejak moc, jakoze nemuze chytit dech treba pul minuty, ale ty deti se proste uci dychat i pit. Moje mala delala oboji cca do peti mesicu. No, zakucka se i ted a to ji je rok, neboj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
16.7.13 12:27

@petulatko No trochu si mě uklidnila, ale už se mi dusila 2× a jednou už byla až fialová, ale to blbě vdechla blitky že ji to teklo i nosem a nemohla se nadechnout, tak už mám prostě strach no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama