Špatné hodnocení od oponenta mé bakalářské práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69
3.1.22 19:15

Špatné hodnocení od oponenta mé bakalářské práce

Ahoj holky a kluci, rada bych se s vámi poradila a vyslechla třeba i podobnou zkušenost.
Dnes mi došlo vyrozumění od oponenta s výsledkem za E. Totálně mě celou práci co se stylistiky a formální stránky pohanil a já to tedy upřímně vůbec nečekala. 🤦‍♀️ Vedoucí práce mi naopak práci ohodnotila za A..
Vůbec nevím s čím teď jít k obhajobě. Jen poznamenám, že jsem se na práci hodně a důkladně připravovala. Strávila jsem x hodin v odborných knihovnách a měla i spoustu srovnání se zahraničními studiemi, což mi bylo pochváleno. Cíle splněny.. i přesto mam ale hodnocení jako mam. :,( :( :,( :,( A obhajoby se bojím jak čert kříže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38253
3.1.22 19:18
@Michalka26 píše:
Ahoj holky a kluci, rada bych se s vámi poradila a vyslechla třeba i podobnou zkušenost.
Dnes mi došlo vyrozumění od oponenta s výsledkem za E. Totálně mě celou práci co se stylistiky a formální stránky pohanil a já to tedy upřímně vůbec nečekala. 🤦‍♀️ Vedoucí práce mi naopak práci ohodnotila za A..
Vůbec nevím s čím teď jít k obhajobě. Jen poznamenám, že jsem se na práci hodně a důkladně připravovala. Strávila jsem x hodin v odborných knihovnách a měla i spoustu srovnání se zahraničními studiemi, což mi bylo pochváleno. Cíle splněny.. i přesto mam ale hodnocení jako mam. :,( :( :,( :,( A obhajoby se bojím jak čert kříže…

Neměla jsi tam hrubky jako tady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:22

Připrav se, že do práce budou rýpat jak jen to půjde.

Měla jsem to stejně. Od vedoucího za A od oponenta E. Hrubky ani nic takového tam nebylo.

Rýpali jak vzteklí, nakonec mě vyhodili s tím, že to mám přepracovat. Vedoucí to moc nechápal, ale tak předělala jsem ji… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
811
3.1.22 19:23

A byla tvá bakalářka doporučena k obhajobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.1.22 19:28

@Micilin ano byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.1.22 19:29
@Anonymní píše:
Připrav se, že do práce budou rýpat jak jen to půjde.

Měla jsem to stejně. Od vedoucího za A od oponenta E. Hrubky ani nic takového tam nebylo.

Rýpali jak vzteklí, nakonec mě vyhodili s tím, že to mám přepracovat. Vedoucí to moc nechápal, ale tak předělala jsem ji… :roll:
achjo nestraš, to je moje noční můra.:( studují dálkově, doma rok a půl starý prcek… ale ano, jsem připravena bohužel na vše. :(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.1.22 19:33
@Russet píše:
Neměla jsi tam hrubky jako tady?

Tady píšu samozřejmě narychlo a ještě s T9 😅 navíc práce byla pod kontrolou dvou lidi, kteří se tou prací živí 🤷‍♀️ Měla jsem tam jen tuším dva překlepy v odborných názvech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
3.1.22 19:35

Koukni na to z druhé strany - aspoň máš co obhajovat - aspoň tak se to bralo u nás na škole. Takže pokud nemáš chyby v citacích, tak bych se nebála, pořádně se na obhajobu připravila. Ono to nějak dopadne :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
3.1.22 19:38
@Secado píše:
Koukni na to z druhé strany - aspoň máš co obhajovat - aspoň tak se to bralo u nás na škole. Takže pokud nemáš chyby v citacích, tak bych se nebála, pořádně se na obhajobu připravila. Ono to nějak dopadne :pankac:

Děkuji. Nechyběla mi žádná citace, jen mi pohanila, že jsem ji u některého textu dala na špatné místo… čehož si do teď nejsem vědoma 😅 jinak bylo v tomto směru vše v pořádku. 🙏 … největší problém měla s grafy u výzkumné části. Vím, že jsou grafy moje slabá stránka, a právě proto jsem se o to víc snažila. Bohužel no. :roll: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
3.1.22 19:44

@Michalka26 z druhé strany jsem zažila holku, která měla dvě A, vychvalovana a stěží obhájila za 3. A to jen kvůli tomu, že neuměla prezentovat z patra a vše doslova četla.
Takže rozhodně není nic ztraceno. Záleží jak to obecně na vaší škole chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
3.1.22 19:45

@Michalka26 tak máš věci, podle kterých tu práci máš opravit/upravit. A víš jak jsi tu práci dělala, tak tě nějaké otázky nemůžou nachytat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.1.22 19:45

Brala bych to jako výzvu k tomu, abys opravdu ukázala, že tvá práce je kvalitní. Na druhou stranu, titul nemůže mít každý…
Mě na obhajobě grilovali přes hodinu, ale pak jsem si získaného titulu o to více vážila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
3.1.22 19:52

@Michalka26 jestli máš v grafech chyby, tak je oprav, dej do prezentace a klidně bych upozornila na to, že to mám v práci špatně a správně je to takto.

Moc si neumím představit, co by mohl člověk pokazit na grafu - to je zrovna věc, kterou by vedoucí práce měl pořádně zkontrolovat :nevim:

Ačkoliv já ve své první práci nechala grafy vytisknout barevně (aby to bylo hezčí) a dostala jsem za to taky kopr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.1.22 20:01

Poradil bych se s vedoucí práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
3.1.22 20:01

Behem prezentace se soustred na to, aby si srozumizelne sdělila cil práce a dosažene výsledky. Aby bylo jasné, že jsi je naplnila. Zdůrazní silné stránky prace a popisuj i proces, jak si na práci pracovala (co jsi udělala, navštívila, s kym ses radila, prubeh výzkumu, shánění literatury… takové ty zajímavosti o těchto věcech).

Na připomínky oponenta se reaguje až po tomto!! Pokud ti oponent vytkl konkrétní věci (napr. ty grafy), nebo položil nějaké otázky, dobre si doma vse rozmysli a priprav odpovedi. Mluv sama o tom, proč si věci udělala takto, a podrobne vysvetli, že připomínky chápeš a navrhni, jak bys to tedy udělala lépe. To je důležité, aby tě nevyrazili.

Pokud ještě můžu poradit, ptej se, mám zkušenosti s vedením diplomek i oponovanim.

A nebuď smutna: to je práce oponenta, roztrhat tě. ;) Určitě si odvedla kus práce :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat