Špatně hodnoty na děložním čípku v těhotenství

4.12.19 19:03

Špatně hodnoty na děložním čípku v těhotenství

Zdravím, potřebovala bych poradit.
2 roky se snažíme o dítě, až po ivf se zadarilo zatím jsme úplně na začátku pouze mám pozitivní krev takže nás vše čeká.

V průběhu snažení dojíždím do caru.
U svého gynekologa jsem byla v září na prevenci.
Min. Týden mi volala sestřička že mám špatné hodnoty na děl. Čípku a mám dojít za týden si pro zadanku na vyšetření. (kolposkop)
Došla jsem hned 2 den vzhledem k tomu že už jsem těhotná tak jsem se vylekala.
Lekar mi moc toho neřekl jen že jsou tam změny a proto musím na kolposkop.

Dneska ráno jsem měla vyšetření kolposkopu které se ale nekonalo dr. Řekla že mi ho teď nebude dělat když jsem na začatku tehu a zavádím si utrogestan.
Mám si dojít až po 3 měsíci, a prvním screeningu.
To by se prý vzal kousek děl čip na testy.
A popřípadne po porodu by se udělala,, plastika děložního čípku,, to bylo jedine co mi dneska řekla.

Jsem z toho trošku vyděšená a kor teď když jsem těhotná. Co mne dále trápí je ten odběr po 3 měsíci a teď už vím že mne možná po porode čeká operace.
A co mi řekla že se teď ani nedozví jaké buňky to jsou. Takže nevíme nic.
Dělala mi jen nijaky stery a řekla že mám bílý povlak na děl čípku.

Prosím vás měli ste také někdo s tímhle zkušenosti?
Myslím s tím zákrokem, výsledky cokoliv. Je mi 23 let. Zatím jsem neměla žádné velké gyn problémi. Kromě samovolně potratu v 5 tt asi před 2 lety.

Budu ráda za každou zpětnou vazbu děkuji. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

65
4.12.19 19:50

Kdyby ten nález byl vážný, tak tě na vyšetření žene hned. Byla bych v klidu. Nebo se objednej na konzultaci a zeptej se doktorky na to, co ti není jasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 19:53

@Bablbam asi ano. Ale i tak jsem z toho nervózní v pátek to projdnam se svým lékařem v caru. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
4.12.19 19:58

@Nikol25559 https://www.idnes.cz/…5529_965_jup Tady možná najdeš lepší odpovědi na tvůj problém. Já se z té poradny dozvěděla to, co mi jiní doktoři nebyli schopní vysvětlit.
Jen se neděs toho názvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
4.12.19 20:04

@Nikol25559
Napíšu ti zpravu az ulozim deti. Mela jsem to podobne. Uz jsem po porodu i konizaci a vše je v poradku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 20:12

@Anna85 opravdu byla bys moc hodná. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 20:14

@Bablbam jdu na to mrknout. Děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
4.12.19 22:40

@Nikol25559 Ahoj já jsem otěhotněla a přesně tohle mi doktor řekl trápil mě hlavně s tím že jsem měla jít na potrat, celé těhotenství mě nakonec hlídal a po šestinedělí jsem šla na plastiku čípku dceři už bude patnáct je zdravá a já od té doby už žádné problémy neměla, hlavně udržuj klid určitě to dobře dopadne, držím palce :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 08:58

@Nykotynka ahoj tak to by bylo fajn kdyby to bylo i u mne.. Já jsem jen zmatená z toho že jeste neví o co přesně u mne jde. A hned bych měla jít na operaci :think: a ta plastika čípku probíhala v celkové anestezii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
5.12.19 10:20

@Nikol25559 Někde to operují i bez anestezie. Ale většinou je to s krátkou anestezií. Seš tak půl dne v nemocnici. Je to braný jako malej chirurgickej zákrok, třeba jako kyretáž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 10:34

@Bablbam
Aha tak to bych zvládla krátkou jsem měla i při odběru vajíček a žádná hrůza to nebyla.. Děkuju moc je to sice asi ještě hodně daleko ale člověk ať ví co to vše obnáší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
5.12.19 11:09

Jj, k tomu odběru vajíček se to dá asi taky přirovnat. I ta následná rekonvalescence. Ale fakt se nestresuj, dokud ti neřekne doktor podrobnosti, jak na tom seš. Oni tyhle problémy s děložním čípkem berou jako každodenní rutinu. Má to snad každá třetí ženská. A tak si asi myslel, že o tom všechny všechno víme a moc toho sami od sebe nevysvětlujou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
5.12.19 16:18

@Nikol25559 Ano měla jsem celkovou a holčička na mě čekala na dětském oddělení byla jsem po šestinedělí. Taky mě doktor strašil a původně jsem kvůli tomu měla jít na potrat ale všechno dobře dopadlo, tak ti budu držet palečky určitě to bude dobrý v tý době mi bylo necelých dvacet takže jsem z toho byla taky vykulená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 19:22

@Bablbam ano přesně tak jsem se cítila jak kdybych došla s kazem na zubu.. To jsem právě nevěděla že to má tolik moc lidí a hlavně jsem ráda že se s tím dá něco dělat. No už ať vím co to je ale to si jeďte čtvrt roku počkám třeba to tam už nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 19:24

@Nykotynka tak to je dobré. Joo děkuju mockrát. No ještě si počkám na ty testy. Tak budu se snažit na to moc nemyslet a zaměřit se na miminko zítra jdu na krev a utz.. Konečně tak se moc těším a snad už tam půjde něco vidět.. A zaměřím se jen na tohle.. A děkuju moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama