Spatne jezeni tuhe stravy u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

claire
Stálice 63 příspěvků 08.12.03 11:19

Ahoj, rada bych se zeptala za moji kamaradku, ktera nema pristup k netu. Ma 9 mesicni devcatko a trapi ji problem, ze holka nechce prijimat tuhou potravu. Da ji kousek chleba ci piskotu na zuzlani a dite se vzteka, vyplivuje a odhazuje to. Prijima pouze tekutou stravu a to jeste velmi malo. Na svuj vek vazi mene, nez by mela.

Da se neco delat, nebo jen vyckavat, ze se to spravi casem?

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.12.03 20:55

Záleží trochu na tom, jestli už má holčička zoubky nebo ne. Radila bych opravdu vyčkat. Navíc - na piškoty a chleba není třeba spěchat (kvůli obsahu lepku). Do roka času dost!

Iva

Vega
Kecalka 177 příspěvků 09.12.03 20:17

Ahoj, já mám také 9měsíční holčičku, má dva dolní zoubky, ale také mi odmítá tuhou potravu, jí jenom umixovanou stravu. Podle doktorky to přijde samo časem, zatím se každé dítě naučilo jíst, takže vyčkávám.

Vega

Anonymni  09.12.03 21:46

Otázka je, co považuješ za pevnou stravu. Přechodem na pevnou stravu se rozumí kašičky, masozeleninové příkrmy apod. - nikoli pečivo, řízek či buřt (no, teď už samozřejmě nadsazuji). I když Ti kašičky připadají tekuté, oproti mléku jsou přece jen „pevnější“. Dobré je začínat pozvolna a jedním druhem potraviny. Např. rozmixovaná vařená mrkev. Zpočátku jen pár lžiček a několik dní jeden druh jídla a pak zase zkusit další. Doporučuje se začínat zeleninou, na sladkou chuť ovoce si děti moc rychle zvyknou a „košťály“ jim pak nejedou. Postupně lze zvyšovat dávky a zavádět několikadruhové příkrmy (např. brambory s mrkví) a ještě později lze přidat maso (bílé např. králičí nebo kuřecí - králičí řízky prodávají v Delvitě, jinde jsem je nesehnala). Vše musí být dobře rozmixované, zpočátku polotekuté, později hustší. Totéž vpodstatě platí o kašičkách - začíná se rýžovou, ředí se buď mateřským mlékem nebo umělým. Některé maminky dávají toto všechno z láhve, nám se hned od začátku osvědčila lžička, a to měkká silikonová. Prodávají je v obchodech s potřebami pro děti. Mamka se nemusí bát, že ratolesti „natrhne pusu od ucha k uchu“, lžička je měkká a jsou-li už nějaké zoubky je děsná švanda do ní kousat.

K pití je možné podávat ovocné šťávy a dětské čajíčky. Na trhu je opravdu pestrý výběr.

O stravování kojenců existuje řada odbornýc publikací, ale samozřejmě nic nelze napasovat do tabulek. Co se osvědčí jednomu, nevyhovuje jinému …

Evča

claire
Stálice 63 příspěvků 11.12.03 10:35

Dekuji, rady jsem kamaradce predala :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama