Špatné krevní testy - mám je čekat i u druhého těhu?

175
31.3.21 18:46

Špatné krevní testy - mám je čekat i u druhého těhu?

Hezký den :)
Když jsem byla poprvé těhotná s dnes, naštěstí 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻, zcela zdravou dcerou, měla jsem špatné výsledky prvotrimestrálního screeningu, špatné hodnoty krve, možná i něco na uzv, už si přesně nepamatuji. Vím, že riziko vývojových vad (byly celkem tři) tenkrát bylo vysoké, u jedné snad 1:50, celkem děsivé číslo. Pamatuji to nekonečné čekání na odběry plodové vody a výsledky. Také si pamatuji, že o trochu pozdější triple test taky nevyšel dobře, prostě něco tou mou krví..
Nyní jsem podruhé těhotná a za tři týdny mám další screening a už teď se děsím, že budou výsledeky opět špatné…
Jaké máte zkušenosti vy, kdo jste měli v prvním těhu špatné výsledky? Měly jste je špatné automaticky i u dalšího těhu (prostě že se vás to riziko drží) nebo byly naopak zcela v pořádku?
Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5954
31.3.21 18:59

Abo i u druheho těhotenství jsem mela na pytel výsledky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
31.3.21 19:08

@Pidulka1991 chjo :/ no jsem s tím smířená… A vše bylo v pořádku v obou případech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
31.3.21 19:16

@BaruTeri jojo obě děti jsou v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
31.3.21 19:21

@Pidulka1991 moc děkuji 💕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
31.3.21 19:27

To vůbec nemusí být pravidlo. U mě první ok, druhé děs a následně ukončení, třetí špatný jen jeden ukazatel a vše pak v pořádku a čtvrté krásné výsledky ve 39 letech.
Takže se zbytečně nestresuj, i když já po druhém nevydařeném těhotenství byla také na nervy při každé kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
31.3.21 19:59
@Dadda8 píše:
To vůbec nemusí být pravidlo. U mě první ok, druhé děs a následně ukončení, třetí špatný jen jeden ukazatel a vše pak v pořádku a čtvrté krásné výsledky ve 39 letech.
Takže se zbytečně nestresuj, i když já po druhém nevydařeném těhotenství byla také na nervy při každé kontrole.

Děkuji. Já právě nevím, co vše v krvi vlastně ty výsledky ovlivní a zda je to něco, co je v krvi stabilně, nebo se to mění s konkrétním těhotenstvím..ale asi to bude různé. Naštěstí vyloženě na nervy nejsem, mám jinak pohodové těhu, co se týče vnitřního naladění, ale ten stín obavy občas vykoukne..no každopádně se to za pár týdnů tak co tak rozsekne :nevim: :) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1312
31.3.21 23:44

První těhotenství výsledky katastrofální, riziko ds 1:8 a riziko SLOS 1:27, zdravé dítě, u druhého těhotenství krev ukázková, žádné problémy, zdravé dítě. Zbytečně se nestresuj. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
1.4.21 08:05
@LenaMarry píše:
První těhotenství výsledky katastrofální, riziko ds 1:8 a riziko SLOS 1:27, zdravé dítě, u druhého těhotenství krev ukázková, žádné problémy, zdravé dítě. Zbytečně se nestresuj. ;)

Děkuji :kytka:
Jsem hned klidnější, když teď vím, že to není pravidlo. Respektive, že nejde o to, že by moje krev celkově byla neustále špatná a proto i v těhu byla rizika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 22:43

U druhého těhotenství jsem měla testy sice horší, ale ve výsledku vše lepší než u prvního. Takže bych byla v klidu. Každé těhotenství je jiné. Přeju hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
684
2.4.21 21:27

Také jsem měla v prvním riziko 1:65na Downa a teď mám z toho screeningu strašnej strach..mam ho taky za 3 tydny, tak doufám, že nebudu muset zase na odběry klků, nic příjemného to nebylo :,( Držím ti palce :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
2.4.21 22:27
@sojka20 píše:
Také jsem měla v prvním riziko 1:65na Downa a teď mám z toho screeningu strašnej strach..mam ho taky za 3 tydny, tak doufám, že nebudu muset zase na odběry klků, nic příjemného to nebylo :,( Držím ti palce :andel:

Tak nějak podobně jsem to měla i já ty výsledky. Tak jsem zvědavá. Kolikateho jdeš? Já 23.4.,jsem zvědavá teda..ja akorát na klky nebyla, netuším, co je to, já musela čekat na odběr plodové vody
Také držím palce. Podle zkušeností holek tady to může být naprosto v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
3.4.21 07:19

@BaruTeri Já jdu 22.4. Mně dali na výběr, jestli klky nebo plodovku(ale ta je až od 16tt myslim). Ja chtěla klky(z placenty), i kdyz jsem měla placentu tak vzadu, že i docent s tím měl práci. Postižené miminko bych si totiž nenechala…
Ale holky nám tu daly naději, že to není pravidlem, tak snad :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
3.4.21 10:27
@sojka20 píše:
@BaruTeri Já jdu 22.4. Mně dali na výběr, jestli klky nebo plodovku(ale ta je až od 16tt myslim). Ja chtěla klky(z placenty), i kdyz jsem měla placentu tak vzadu, že i docent s tím měl práci. Postižené miminko bych si totiž nenechala…
Ale holky nám tu daly naději, že to není pravidlem, tak snad :srdce:

Tak to je hned den přede mnou. Držím tedy palce, věřím, že to bude v pořádku ❤️
Já na odběr z placenty právě nemohla, protože jsem ji měla nahoře a vzadu a mimi před ní, takže to nešlo, musela jsem čekat, bylo to nekonečné 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
3.4.21 11:16

@BaruTeri To věřím, já bych to nedala..stacilo mi těch 24 hodin, kdy jsem čekala na výsledky :( věřím, že si dáme obě dobře zprávy :oops: a kolik tt jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat